dzisiaj: 422, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 332

Pewna wygrana na Podgórzu

• autor: lukas385, 2011-09-05 08:15

W rozegranym w niedzielę, 5 września 2011 roku spotkaniu II kolejki wałbrzyskiej B klasy Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał pewnie jednego z kandydatów do awansu, drużynę Podgórza Wałbrzych 4:1. Bramki dla jedlinian zdobyli Arkadiusz Kacprzak, oraz grający trener Zdroju, Robert Kubowicz, który w tym spotkaniu ustrzelił hat-trick'a. Czytaj "więcej>>".

Mecz rozpoczął się od ataków Zdroju. Fani obu drużyn nie zdążyli jeszcze zająć swoich miejsc, a jedliński Klub Sportowy prowadził już 1:0. W 7 minucie gry rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Arkadiusz Kacprzak. Piłka, po jego dośrodkowaniu, nie niepokojona przez nikogo zatrzepotała w siatce Podgórza. Bardzo dobrze w tej sytuacji zachował się Mariusz Gulka, który swoim ruchem w polu karnym zmylił bramkarza miejscowych. Radość po pierwszej bramce trwała przez dłuższą chwilę, a Zdrój prowadził już 2:0. Mariusz Gulka zagrał piłkę do Roberta Kubowicza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował takiej sytuacji i po 9 minutach Zdrój prowadził na Podgórzu 2:0. Po zdobyciu drugiej bramki groźniej zaczęli atakować miejscowi, jednak w bramce znakomicie spisywał się Patryk Perlak, który w kilku sytuacjach uchronił nasz zespół przed utratą bramki. Najwięcej pod naszą bramką działo się po rzutach rożnych, jednak wynik meczu nie zmienił się aż do 38 minuty. Wtedy właśnie Ireneusz Włochowski zagrał piłkę do Roberta Kubowicza, który znalazł się ponownie sam na sam z bramkarzem Podgórza, i po minięciu go podwyższył wynik na 3:0. Jeszcze przed przerwą jedlinianie mieli okazję do podwyższenia wyniku, jednak ten już się nie zmienił i na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy wyniku 3:0 dla jedlińskiego Klubu Sportowego.
Po przerwie śmielej zaczęło atakować Podgórze, lecz bardzo dobrze spisywał się nasz blok defensywny, w którym główną rolę odgrywali Sebastian Łuszczyk i Radosław Kwiatkowski. Oczywiście Zdrój również miał swoje szanse na zmianę rezultatu, jednak nic się nie udawało aż do 74 minuty. Wtedy to właśnie Ireneusz Włochowski dograł ze skrzydła piłkę do Roberta Kubowicza, który zdobył czwartą bramkę dla naszego Klubu Sportowego i skompletował hat-trick'a. Na trzy minuty przed końcem spotkania zawodnik gospodarzy w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem zdobywa bramkę honorową. Mecz kończy się wynikiem 4:1 i pozwala nam zdobyć pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Gratulacje dla wszystkich zawodników, oraz sztabu trenerskiego. Oby tak dalej.
Teraz przed nami środowy mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wałbrzyskiego, a naszym rywalem będzie w Jaczkowie miejscowy Joker. Jeśli natomiast chodzi o ligę, to w niedzielę, 11 września 2011 czeka nas pierwszy mecz na własnym stadionie, a naszym rywalem będzie drużyna Zielonych Mokrzeszów.

PODGÓRZE Wałbrzych - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 1:4 (0:3)
0:1 Arkadiusz Kacprzak 7'
0:2 Robert Kubowicz 9'
0:3 Robert Kubowicz 38'
0:4 Robert Kubowicz 74'
1:4 ----- ---------- 87'

Skład Zdroju: Perlak, Łuszczyk, Kwiatkowski, Kaczmarek (55' Siara), Kacprzak, Nowak (80' Warszczuk), Piwoński, Macuga (ŻK), Gulka (45' Żyła), Włochowski, Kubowicz (75' Morawski).