dzisiaj: 716, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 626

Zagramy o Puchar

• autor: lukas385, 2011-09-08 10:15

W rozegranym w środę, 7 września 2011 roku spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wałbrzyskiego Zdrój Jedlina-Zdrój pewnie pokonał w Jaczkowie miejscowego Jokera 3:1. Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli Mariusz Gulka, Ireneusz Włochowski oraz Radosław Kwiatkowski. Czytaj "więcej>>".

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze z Jaczkowa, którzy chcieli zmazać plamę po ligowej porażce w stosunku 0:10. W pierwszych 10 minutach spotkania Joker miał dwie doskonałe sytuacje, a żeby otworzyć wynik meczu, jednak w bramce Zdroju po raz kolejny fenomenalnie spisywał się Patryk Perlak. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 14 minucie spotkania. Gracze z Jedliny-Zdroju wymienili kilka szybkich podań w środkowej części boiska, piłka trafia do Macieja Piwońskiego, który dorzuca ją na 16 metr do Mariusza Gulki, a ten pięknym uderzeniem z powietrza umieszcza piłkę w samym okienku bramki Jokera. Co tu dużo mówić - bramka stadiony świata. Po strzeleniu bramki Zdrój dalej atakował, a Joker wyprowadzał kontry. Do końca pierwszej połowy wynik meczu nie zmienił się, i to Zdrój prowadził na Joker Arena 1:0.
Druga połowa zaczęła się od ataków miejscowych, którzy chcieli jak najszybciej wyrównać stan meczu. Sztuka ta udała się jaczkowianom w 50 minucie. Joker wykonywał rzut wolny z prawej strony pola karnego. Piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i po uderzeniu z około 5 metrów zawodnika gospodarzy zatrzymała sie dopiero w naszej bramce. Po stracie bramki to Zdrój miał przewagę, a Joker tak jak w pierwszej odsłonie starał się wyprowadzać kontry. Jedna z nich mogła zakończyć się bramką. W 77 minucie spotkania nieudaną pułapkę offside'ową wykorzystała trójka piłkarzy z Jaczkowa, jednak ponownie doskonałą interwencją popisał się Patryk Perlak. Już minutę później jedlinianie prowadzili 2:1. Po rzucie rożnym w polu karnym naszych rywali najprzytomniej zachował się Ireneusz Włochowski i skierował piłkę do siatki. Od 80 minuty spotkania Joker grał w osłabieniu. Po brzydkim faulu od tyłu na Arkadiuszu Kacprzaku czerwoną kartę otrzymał zawodnik miejscowych. Kilka minut później Zdrój prowadził już 3:1. Ireneusz Włochowski popędził prawą stroną i zagrał piłkę w pole karne do Radosława Kwiatkowskiego, który spokojnie umieścił ją w siatce. Przed samym końcem spotkania fani obu zespołów zgromadzeni na Joker Arenie w Jaczkowie zobaczyli jeszcze jedną czerwoną kartkę. Zawodnik gospodarzy odepchnął Macieja Piwońskiego, za co sędzia odesłał go do szatni. Warto zauważyć, że w tym meczu po raz pierwszy w barwach Zdroju zagrał nasz nowy zawodnik, sprowadzony z Podgórza Wałbrzych Przemysław Paduch. Popularnemu "Kaziowi" życzymy powodzenia w naszym zespole i bramek dla Zielono-Czerwonych.
Oczywiście gratulacje należą się zawodnikom Zdroju za awans do Finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Jako finalista mamy też zagwarantowany udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, gdzie los może nam przydzielić drużyny nawet III-ligowe. Jako obrońca trofeum wykonaliśmy plan minimum. Już w przyszłą środę, 14 września 2011 roku czeka nas spotkanie finałowe. Naszym rywalem będzie drużyna Iskry Witków Śląski, która pokonała u siebie w drugim meczu 1/2 finału Podgórze Wałbrzych 4:3. Drużynie z Witkowa Śląskiego gratulujemy awansu do finału i zagwarantowania sobie udziału w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym i oczywiście z niecierpliwością czekamy na mecz finałowy.

JOKER Jaczków - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 1:3 (0:1)
0:1 Mariusz Gulka 14'
1:1 ----- ---------- 50'
1:2 Ireneusz Włochowski 78'
1:3 Radosław Kwiatkowski 85'

Skład Zdroju: Perlak, Łuszczyk (ŻK), Kwiatkowski, Kacprzak (80' Chomiak), Kaczmarek, Nowak (65' Warszczuk), Piwoński, Gulka (44' Wójcik), Szczepanik (44' Żyła), Włochowski (85' Maciejewski), Paduch.

Wyniki 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wałbrzyskiego (Środa, 07.09.2011, godz. 17:00):
ISKRA Witków Śląski - PODGÓRZE Wałbrzych 4:3
JOKER Jaczków - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 1:3

Finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu wałbrzyskiego (Środa, 14.09.2011, godz. 17:00):
ZDRÓJ Jedlina-Zdrój - ISKRA Witków Śląski

Może dojść do zmiany gospodarza meczu finałowego. Jeśli drużyny mierzące się ze sobą grają w jednej klasie rozgrywkowej, to gospodarz meczu jest wyłaniany po przez losowanie.