Podsumowanie IV kolejki

• autor: lukas385, 2011-09-20 08:47

Za nami kolejna, IV już seria gier. Z kompletem punktów pozostały tylko Iskra Witków Śląski, oraz Victoria II Świebodzice. Na obiektach B klasy kibice zobaczyli 28 bramek. Tylko raz udało się wygrać gospodarzom, trzykrotnie gościom, zanotowaliśmy dwa remisy. Czytaj "więcej>>".

GRYF Burkatów - GÓRNIK Nowe Miasto 0:2
W Burkatowie spotkały się dwie drużyny, które w tym sezonie spisują się poniżej normy. Burkatowianie po przeniesieniu do grupy wałbrzyskiej B klasy nie mogą znaleźć recepty na rywali i w tym spotkaniu również komplet punktów zainkasowali przeciwnicy Gryfa. Górnik Nowe Miasto wygrał 2:0 i na pewno podbudował swoje morale. W następnej kolejce Gryfowi o punkty będzie jeszcze trudniej, gdyż burkatowianie udają się do Jedliny-Zdroju, gdzie będą próbowali urwać punkty naszemu Zdrojowi, który nie przegrał jeszcze w tym sezonie. Górnik Nowe Miasto awansował po tym zwycięstwie na 7 miejsce w tabeli.

KS Walim - ISKRA Witków Śląski 2:3
Wielu było takich, którzy liczyli, że Iskra pierwsze punkty straci w Walimiu. Gospodarze postawili gościom poprzeczkę bardzo wysoko, jednak doświadczenie witkowian wzięło górę nad walimskim Klubem Sportowym i 3 punkty wróciły z drużyną Iskry do Witkowa Śląskiego. Dwie bramki dla Klubu Sportowego z Walimia zdobył Krzysztof Byrski, dla gości strzelali: niezawodny Bartosz Ogrodnik, oraz Adrian Masej i Marcin Ciszak. Teraz przed jedną, jak i drugą drużyną bardzo trudne mecze. KS Walim zmierzy się na wałbrzyskim Nowym Mieście z Górnikiem, który opromieniony zwycięstwem w Burkatowie na pewno będzie chciał w kolejnym meczu zdobyć komplet punktów, natomiast Iskra Witków Śląski podejmować będzie Jokera Jaczków, który w tym sezonie nie prezentuje się najlepiej. Ale, jak to mówią, derby rządzą się swoimi prawami i wynik tego spotkania na pewno będzi otwarty do ostatniej minuty.

JOKER Jaczków - HUSARIA Grzędy 2:2
W małych derbach Gminy Czarny Bór remis. Chociaż na murawie lepsze wrażenie sprawiał Joker, to osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników goście z Grząd zdołali wyrównać w 88 minucie spotkania. Remis na pewno nie satysfakcjonuje jaczkowian, którzy chcieli za wszelką cenę zdobyć trzy punkty. Natomiast Husaria chyba nie może narzekać na zdobyte jedno oczko, ponieważ w historii drużyny z Grząd w dalszym ciągu jest to najlepszy sezon od początku istnienia klubu. Jednak już w następnej serii gier może do zweryfikować lider ze Świebodzic, który przyjedzie do Grząd i będzie chciał kontynuować passę zwycięstw.

VICTORIA II Świebodzice - GRODNO Zagórze Śląskie 4:2
Świebodziczanie przez 90 minut spotkania byli zespołem dużo lepszym od Grodna i zasłużenie wygrali ten mecz. Obok Iskry Witków Śląski, rezerwy Victorii są drużyną, która nie straciła jeszcze punktów. Ta seria jednej, jak i drugiej drużyny skończy się na pewno w VI kolejce, kiedy to świebodziczanie będą podejmować drużynę z Witkowa Śląskiego. Co ciekawe, dla Victorii II Świebodzice to dziesiąty mecz bez porażki. Z kolei Grodno Zagórze Śląskie w następnej kolejce będzie podejmowało Płomyka Borówno i wynik tego spotkania do końca będzie sprawą otwartą.

PODGÓRZE Wałbrzych - PŁOMYK Borówno 2:3
Na koniec największa niespodzianka. Płomyk Borówno, który był skazany na pożarcie ograł kandydata do awansu, a więc Podgórze Wałbrzych i to na jego terenie. Czy to nowy wizerunek Płomyka? Czy tylko wypadek przy pracy wałbrzyskiego Podgórza? Gospodarze tłumaczą się, że zlekceważyli niżej notowanego rywala. Nie zmienia to jednak faktu, że Płomyk wygrał pierwsze spotkanie w tym sezonie, i na pewno nie będzie chciał poprzestać na tym jednym zwycięstwie. W V serii gier Podgórze ponownie zagra u siebie, a rywalem wałbrzyszan będą pauzujący w tyj kolejce Zieloni Mokrzeszów.

Pauza - ZIELONI Mokrzeszów