dzisiaj: 636, wczoraj: 415
ogółem: 2 233 897

Zdrój już poza Pucharem Polski

• autor: lukas385, 2011-09-28 19:50

Zdrój pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Mimo nie najgorszego meczu jedlinianie nie sprostali występującemu w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej Białemu Orłowi Mieroszów, i uległ aż 0:5. Czytaj "więcej>>".

Mecz rozpoczął się od ataków gości z Mieroszowa, a Zdrój próbował odpowiadać kontrami, które jednak nie kończyły się bramkami. W 15 minucie spotkania Biały Orzeł wyszedł na prowadzenie. Zdrój próbował jak najszybciej odpowiedzieć, jednak żadna z akcji jedlinian nie znalazła drogi do siatki naszych gości. W 23 minucie Biały Orzeł podwyższył prowadzenie. Zawodnik gości w sytuacji sam na sam, nie dał szans bramkarzowi Zdroju, Łukaszowi Żendarskiemu i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 37 minucie mieroszowianie prowadzili już 3:0 po akcji z prawej strony boiska. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie, chociaż Mariusz Gulka mógł zmniejszyć prowadzenie gości, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem drużyny z Mieroszowa.
Po przerwie Zielono-Czerwoni chcieli jak najszybciej strzelić bramkę, jednak tak jak w pierwszej połowie z naszych ataków nic nie wychodziło. W 57 minucie spotkania jeden z zawodników gości otrzymał drugą żółtą kartkę, w efekcie czego musiał opuścić plac gry. Mimo gry w przewadze, podopieczni nieobecnego w dniu dzisiejszym Roberta Kubowicza nie potrafili strzelić bramki, mimo kilku bardzo dobrych okazji. Goście z Mieroszowa przed zakończeniem spotkania zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki. W 84 minucie spotkania rzut wolny z około 20 metrów znalazł drogę do naszej bramki, a dwie minuty później było już 5:o dla gości. Akcję z lewej strony zakończył strzałem do bramki jeden z zawodników Białego Orła Mieroszów.
Podsumowując, nie był to słaby mecz Zdroju, a goście potrafili wykorzystać swoje okazję i pokonali nasz zespół. Teraz przed nami bardzo trudne spotkanie, gdyż jedziemy do Walimia, aby mierzyć swoje siły z tamtejszym Klubem Sportowym. Jak wiemy, derby rządzą się swoimi prawami i każdy wynik jest możliwy. Początek spotkania w Walimiu o godzinie 14:00.
Gratulujemy drużynie Białego Orła Mieroszów awansu do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, i życzymy powodzenia w rozgrywkach Pucharu Polski, jak również w meczach ligowych.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój - BIAŁY ORZEŁ Mieroszów 0:5 (0:3)
0:1 ----- ---------- 15'
0:2 ----- ---------- 23'
0:3 ----- ---------- 37'
0:4 ----- ---------- 84'
0:5 ----- ---------- 86'

Skład Zdroju: Żendarski, Maciejewski, Kwiatkowski (ŻK), Kacprzak, Warszczuk (ŻK) (44' Kaczmarek), Paduch (60' Żyła), Marciniak (85' Stępień), Piwoński, Kulpa, Gulka (55' Morawski, Włochowski (75' Szczepanik).