dzisiaj: 712, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 622

Husaria bez szans

• autor: lukas385, 2011-10-31 11:19

W spotkaniu X kolejki wałbrzyskiej B klasy Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Grzędach miejscową Husarię 6:1. Bramki dla drużyny z Jedliny-Zdroju zdobyli Robert Kubowicz i Ireneusz Włochowski, których strzały dwa razy zatrzymały się w siatce gospodarzy, oraz Sergiusz Wójcik i Maciej Kulpa. Czytaj "więcej>>".

Spotkanie rozpoczęło się od nieśmiałych ataków gospodarzy z Grząd. Drużyna Husarii w pierwszych dwudziestu minutach mieli kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia, a nawet strzelili dwie bramki, jednak w obu sytuacjach zawodnicy, którzy kierowali piłkę do naszej bramki byli na pozycji spalonej. W początkowej fazie meczu również Zdrój miał swoje okazję do zdobycia bramki, jednak do 41 minuty spotkania bramka miejscowych była jak zaczarowana. W tej że minucie broniący bramki jedlińskiego Klubu Sportowego Łukasz Żendarski rozpoczął grę od własnej bramki, a piłka uderzona przez niego dotarła do Roberta Kubowicza, który sprytnym lobem otworzył wynik spotkania i Zdrój prowadził na bardzo trudnym i nie przygotowanym w ogóle do gry terenie w Grzędach 1:0. Kiedy wszyscy zawodnicy i kibice czekali na koniec pierwszej połowy akcję z prawej strony rozpoczął Maciej Piwoński, a jego zagranie w pole karne naszych rywali niefrasobliwie zachował się bramkarz Husarii i wybił piłkę wprost pod nogi Ireneusza Włochowskiego, który bez najmniejszych problemów podwyższył wynik spotkania, a Zdrój prowadził w Grzędach do przerwy 2:0.
Tuż po zmianie stron przewagę próbowała osiągnąć Husaria, jednak już pierwszy kontratak jedlinian zakończył się bramką na 3:0. Maciej Piwoński zagrał piłkę na wolne pole do Ireneusza Włochowskiego, a popularny "Seta" minął w polu karnym obrońcę gospodarzy i strzałem w krótki róg podwyższył prowadzenie. Po stracie trzeciej bramki gospodarze ponownie za wszelką cenę starali się zdobyć bramkę, jednak z ich ataków nic nie wychodziło. W 70 minucie spotkania Robert Kubowicz sprytnym podanie wypuścił na wolne pole Sergiusza Wójcika, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył czwartą bramkę dla Zdroju. W ciągu następnych sześciu minut jedlinianie zdobyli jeszcze dwie bramki. W 74 minucie prawy obrońca Zdroju, Damian Samiec zdecydował się na indywidualną akcję, a jego dośrodkowanie bez najmniejszych problemów wykorzystał Maciej Kulpa i zdobył kolejną już, piątą bramkę dla Zielono-Czerwonych. Dwie minuty później Sergiusz Wójcik zagrał silną piłkę wzdłóż linii bramkowej, a formalności dopełnił grający trener Zdroju, Robert Kubowicz. Kilka minut później swoją szansę na bramkę honorową mieli gospodarze, dla których sędzia podyktował rzut karny, jednak doskonale spisujący się w bramce Łukasz Żendarski wyczuł zamiary strzelca i pewnie obronił strzał z jedenastu metrów. Tuż przed końcem spotkania Husaria po raz drugi wykonywała rzut karny, jednak tym razem nasz bramkarz nie wyczuł intencji strzelającego, i w 87 minucie gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki.
Na pewno cieszy wysoka wygrana na bardzo trudnym terenie. Teraz przed nami mecz o pozycję wicelidera, ponieważ do Jedliny-Zdroju przyjeżdża zajmująca drugie miejsce i mająca nad nami dwa punkty przewagi Iskra Witków Śląski. Przed nami kolejny bardzo ważny mecz i miejmy nadzieję, że piłkarze nie zawiodą swoich kibiców, i przez całe spotkanie będą walczyć o komplet punktów.

HUSARIA Grzędy - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 1:6 (0:2)
0:1 41' Robert Kubowicz
0:2 44' Ireneusz Włochowski
0:3 48' Ireneusz Włochowski
0:4 70' Sergiusz Wójcik
0:5 74' Maciej Kulpa
0:6 76' Robert Kubowicz
1:6 87' ----- ---------- (k)

Skład Zdroju: Żendarski (ŻK), Marciniak, Samiec, Kwiatkowski, Nowak (85' Kaczmarek), Piwoński (75' Warszczuk (ŻK)), Gulka (45' Wójcik (ŻK)), Kulpa, Kubowicz (80' Morawski), Włochowski.