"arts68"

Aktualności

Zdrój wiceliderem

• autor: lukas385, 2011-11-06 19:32

W spotkaniu XI kolejki wałbrzyskiej B klasy Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał Iskrę Witków Śląski 3:2 i awansował na pozycję wicelidera rozgrywek kosztem witkowian. Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli Edward Nowak, Maciej Piwoński i Robert Kubowicz. Czytaj "więcej>>".

Spotkanie o pozycję wicelidera rozgrywek lepiej rozpoczął Zdrój. W 10 minucie spotkania grający trener jedlinian, Robert Kubowicz zagrał piłkę na 20 metr do Edwarda Nowaka, który precyzyjnym uderzeniem przy słupku otworzył wynik spotkania. Kilka minut później licznie zgromadzona publiczność zobaczyła bramkę wyrównującą. Akcję prawą stroną boiska zakończył celnym strzałem najlepszy strzelec Iskry. Po bramce wyrównującej goście z Witkowa Śląskiego osiągnęli minimalną przewagę, jednak żadna z sytuacji Iskry nie zakończyła się bramką. W 38 minucie nieprawidłowo zatrzymywany w polu karnym był Robert Kubowicz, i sędzia prowadzący spotkanie bez wahania wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Zamiary strzelającego rzut karny Radosława Kwiatkowskiego wyczuł bramkarz naszych gości i w dalszym ciągu na elektronicznej tablicy świetlnej widniał wynik 1:1, który nie zmienił się już do końca pierwszej części gry.
 Od początku drugiej połowy przewagę osiągnęli jedlinianie, którzy jednak nie potrafili wykorzystać żadnej ze swoich okazji. Iskra ograniczyła się do kontrataków, z których jeden zakończył się bramką. W 61 minucie spotkania jeden z zawodników Iskry zagrał prostopadłą piłkę do swojego kolegi, który w sytuacji sam na sam wyprowadził gości na prowadzenie. Chwilę później Iskra miała dwie znakomite sytuacje do podwyższenia prowadzenia, jednak w bramkarz naszej drużyny, Patryk Perlak nie dał się zaskoczyć, popisując się znakomitymi interwencjami. Piętnaście minut przed końcem Zdrój dopiął swego i doprowadził do wyrównania. Edward Nowak oddał strzał na bramę Iskry, bramkarz gości wybił ją przed siebie, a Maciej Piwoński umieścił ją w siatce. Po zdobyciu bramki na 2:2 Zdrój rzucił się do ataku i zdobył bramkę, która wyprowadziła jedlinian na prowadzenie i na fotel wicelidera. W 88 minucie spotkania Robert Kubowicz minął dwóch zawodników gości i pięknym strzałem lewą nogą ustalił wynik spotkania, a na ławce rezerwowych Zdroju, jak i na trybunach zapanowała istna euforia. Iskra próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak żadna z jej prób nie zakończyła się bramką. Ostatecznie Zdrój pokonał Iskrę Witków Śląski 3:2 i awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli.
Zawodnikom Zdroju gratulujemy zwycięstwa w tym ciężkim spotkaniu. Był to ostatni mecz jedlinian na własnym stadionie w tym roku. Naszego stadionu w tym sezonie nie zdobył nikt, przypominamy wyniki: 8:2 z Zielonymi Mokrzeszów, 5:2 z Gryfem Burkatów, 12:1 z Jokerem Jaczków, 8:2 z Grodnem Zagórze Śląskie 8:2 i 3:2 z Iskrą Witków Śląski. Wierzymy również, że z dwóch ostatnich wyjazdów w tej rundzie przywiozą do Jedliny-Zdroju komplet punktów.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój - ISKRA Witków Śląski 3:2 (1:1)
1:0 10' Edward Nowak
1:1 14' ----- ----------
1:2 60' ----- ----------
2:2 75' Maciej Piwoński
3:2 88' Robert Kubowicz

Skład Zdroju: Perlak, Marciniak, Kwiatkowski, Samiec, Kacprzak, Nowak (89' Warszczuk), Piwoński, Gulka, Wójcik (76' Morawski), Włochowski (88' Maciejewski), Kubowicz (ŻK).