Młody Zdrój zagrał w Głuszycy

• autor: lukas385, 2012-01-17 10:11

W sobotę, 7 stycznia 2012 roku młodzi zawodnicy naszego Klubu Sportowego pod opieką swojego trenera, Mariusza Kacprzyka, wzięli udział w głuszyckim turnieju „Mini Euro 2012”. W rywalizacji wzięli udział chłopcy z rocznika 2000-2003, a sam turniej rozegrano hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 2 w Głuszycy. Obok naszego, jedlińskiego Klubu Sportowego wzięło udział jeszcze 8 zespołów: Victoria I Wałbrzych, Victoria II Wałbrzych, Orlik I Kłodzko, Orlik II Kłodzko, Baszta Wałbrzych, Górnik Wałbrzych, Football Academy Wałbrzych, oraz Włókniarz Głuszyca. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyła pierwsza drużyna Victorii Wałbrzych, która w spotkaniu finałowym ograła Orlika II Kłodzko 2:0. Zdrój zajął w turnieju 7 miejsce. Czytaj "więcej>>”.

Zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie A rywalizowały cztery drużyny, a w grupie B pięć. Do grupy A trafiły Victoria I Wałbrzych, Orlik I Kłodzko, Football Academy Wałbrzych, oraz gospodarz turnieju, Włókniarz Głuszyca. Zdrój Jedlina-Zdrój został przydzielony do grupy B, a jego rywalami zostały drużyny Górnika Wałbrzych, Baszty Wałbrzych, Orlika II Kłodzko, oraz Victorii II Wałbrzych.

Grupa A
Pierwszą grupę z kompletem zwycięstw wygrała Victoria I Wałbrzych, przed Orlikiem I Kłodzko i Włókniarzem Głuszyca. Ostatnią pozycję zajęła drużyna Football Academy Wałbrzych, która przegrała wszystkie mecze. Tak więc pierwsza i druga drużyna awansowały do półfinałów. Włokniarza Głuszyca czekał mecz o 5 miejsce, a drużyna Footbal Academy Wałbrzych miała się zmierzyć z dwoma ostatnimi zespołami grupy B, i razem z nimi rozegrać mini turniej o miejsca 7-9.

Włókniarz Guszyca

Grupa B
W drugiej grupie, w której znalazł się Zdrój Jedlina-Zdrój pewnie wygrał Orlik II Kłodzko z kompletem czterech zwycięstw. Druga lokatę zajęła Baszta Wałbrzych, która razem ze zwycięzcą grupy awansowała do półfinałów. Trzecie miejsce zajął Górnik Wałbrzych i czekał go mecz z Włókniarzem Głuszyca o miejsce 5 w turnieju. Zdrój zajął 4 miejsce z 3 punktami na koncie, i razem z ostatnią w grupie Victorią II Wałbrzych, która przegrała wszystkie mecze miał zagrać razem z Football Academy Wałbrzych o miejsca 7-9. Zdrój rozpoczął turniej od zwycięstwa 3:0 nad drugą drużyną Victorii Wałbrzych, ale później trzykrotnie musiał uznać wyższość rywala, przegrywając z Górnikiem Wałbrzych 1:4, Orlikiem I Kłodzko 0:2, oraz Basztą Wałbrzych 0:3.

Orlik II Kłodzko

Mecze o miejsca 7-9
W mini turnieju o miejsca 7-9, w którym oprócz naszego Zielono-Czerwonego Klubu Sportowego wystąpiła Victoria II Wałbrzych i Football Academy Wałbrzych. Zdrój zajął pierwsze miejsce w grupie, pokonując Football Academy Wałbrzych 3:0, oraz Victorię II Wałbrzych 1:0, i ostatecznie uplasowała się na 7 miejscu w turnieju.

Mecz o 5 miejsce
W spotkaniu o 5 lokatę w turnieju Górnik Wałbrzych nie dał szans gospodarzom, i rozgromił Włókniarza Głuszyce 7:0

Włókniarz Głuszyca

Półfinały
W pierwszym spotkaniu półfinałowym spotkały się dwa zespołu z Kłodzka, a lepszy okazał się ten drugi, który pokonał rywala 3:1. Tak więc Orlika II Kłodzko czekał teraz finał, a Orlika I Kłodzko mecz o 3 miejsce.

Orlik II Kłodzko

Orlik I Kłodzko

W drugim półfinale Victoria I Wałbrzych rozgromiła Basztę Wałbrzych 6:0 i awansowała do finału. Basztę czekał mecz o 3 miejsce.

Mecz o 3 miejsce
W spotkaniu o trzecie miejsce na podium Baszta Wałbrzych bez problemów wygrała z Orlikiem I Kłodzko 4:1.

Finał
W spotkaniu finałowym spotkały się zespoły Victorii I Wałbrzych, i Orlika II Kłodzko. Ostatecznie ze zwycięstwa w cały turnieju mogła cieszyć się drużyna z Wałbrzycha, która w decydującym spotkaniu ograła zespół z Kłodzka 2:0.

Końcowa Klasyfikacja:

Orlik II Wałbrzych

Włókniarz Głuszyca

Football Academy Wałbrzych

Drużyna z Jedliny-Zdroju wystąpiła na turnieju w następującym składzie:
Dawid Naumowicz, Maksymilian Kacprzyk, Oskar Wiśniewski, Aleksander Sitko, Piotr Szczepanik, Mateusz Drupka, Kacper Laskowski, Patryk Morawski, Dominik Mikołajski, Bartosz Rzeszut. Trenerem młodych piłkarzy Zdroju jest Mariusz Kacprzyk.