dzisiaj: 408, wczoraj: 415
ogółem: 2 233 669

Podsumowanie 14 kolejki

• autor: lukas385, 2012-03-27 09:37

Za nami pierwsza tegoroczna kolejka wałbrzyskiej Klasy B. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu KS Walim pokonał na własnym obieckie liderujące rezerwy Victorii Świebodzice 2:1. W minionej serii gier kibice obejrzeli 27 bramek. Najwięcej, bo aż 6 padło w meczach Zielonych Mokrzeszów z Iskrą Witków Śląski i Błękitnych Słotwina z naszym Klubem Sportowym. Tylko jedną bramkę zobaczyli natomiast fani zgromadzeni w Burkatowie. Czytaj "więcej>>".

PODGÓRZE Wałbrzych - GÓRNIK Nowe Miasto 2:1
W Derbach Wałbrzycha lepsze okazało się Podgórze, które pokonało rywala z Nowego Miasta 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Przemysław Nowak i Jarosław Wiewióra. Po tym zwycięstwie drużyna Podgórza powiększyli przewagę nad dolną połową tabeli i aktualnie zajmują 7 miejsce. W następnej kolejce wałbrzyskie Podgórze zmierzy się w Jedlinie-Zdroju z naszym Klubem Sportowym, a Górnik Nowe Miasto podejmie na własnym terenie Zielonych Mokrzeszów.

ZIELONI Mokrzeszów - ISKRA Witków Śląski 0:6
W Mokrzeszowie gospodarze przez ponad 50 minut grali w przewadze jednego zawodnika po dwóch żółtych kartkach dla Dawida Niemca. Z gry w osłabieniu nic jednak nie zrobili sobie podopieczni grającego Trenera Iskry, Bartosza Ogrodnika i rozgromili moejscowych 6:0. Bramki dla gości z Witkowa Śląskiego zdobyli Kamil Rudzki, Piotr Kramarczyk, Konrad Niemiec, oraz Bartosz Ogrodnik, który popisał się hat trick'iem. Goście po zwycięstwie zrównali się punkami z naszym Zdorjem. Już w następnej kolejce Iskra podejmie na własnym terenie zespół Beritu Głuszyca.

BERIT Głuszyca - HUSARIA Grzędy 4:0
W Grzmiącej, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Berit zgromadzeni widzowie obejrzeli 4 bramki. Wszystkie dla gospodarzy i wszystkie w pierwszej połowie. Husaria na ten mecz udała się tylko w dziesięcioosobowym składzie, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Beritu. W następnej serii gier drużyna z Grząd podejmować będzie u siebie Gryf Burkatów i na pewno nie będzie faworytem tego spotkania.

GRYF Burkatów - GRODNO Zagórze Śląskie 0:1
W Burkatowie wzmocnione w przrwie zimowej Grodno Zagórze Śląskie bardzo męczyło się z Gryfem i ograło rywala tylko 1:0. Jedyną bramkę dla graczy z Zagórza Ślaskiego zdobył w 61 minucie spotkania Robert Koźlak. W 15 kolejce Grodno podejmować będzie u siebie w Derbach Gminy zespół Klubu Sportowego z Walimia, i ten mecz zapowiada się bardzo interesująco. Gryf jedzie z koleji do Grząd, gdzie śmiało może powalczyć o dobry rezultat.

JOKER Jaczków - PŁOMYK Borówno 3:1
W Jaczkowie miejscowy Joker pewnie ograł Płomyk Borówno 3:1. Bramki dla jaczkowian zdobyli Kamil Pielech, Artur Kacprzyk i Grzegorz Bielecki, natomiast jadyną bramkę dla drużyny z Borówna zdobył Andrzej Góra. Joker po tym zwycięstwie awansował o jedną pozycję w ligowej tabeli i jest już na 10 miejscu, natomiast Płomyk jest w tabeli na 12 miejscu.

KS Walim - VICTORIA II Świebodzice 2:1
Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Walimiu, i takie też było. W pierwszej połowie przewagę miał lider ze Świebodzic, ale lepsze sytuacji miała drużyna gospodarzy. W drugiej połowie na boisku rządził już jednak Klub Sportowy z Walimia, i zwycięstwo 2:1 jest najmniejszym wymiarem kary dla rezerw Victorii. Teraz przd drużyną z Walimia ważny mecz  w Zagórzu Śląskim, natomiast Victoria II podejmowała będzie na własnym obiekcie Jokera Jaczków, który na pewno będzi chciał się zrewanżować za porażkę w rundzie jesiennej, godzie świebodziczanie rozbili z Jaczkowie miejscowego Jokera aż 10:0.