dzisiaj: 483, wczoraj: 765
ogółem: 2 230 158

Berit pokonany

• autor: lukas385, 2012-04-16 10:42

W kolejnym spotkaniu wałbrzyskiej Klasy B, spotkaniu Derbowym, który został rozegrany w niedzielę, 15 kwietnia 2012 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na własnym Stadionie drużynę Beritu Głuszyca 3:0. Bramki dla jedlinian zdobyli Radosław Kwiatkowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości z rzutów karnych, oraz Paweł Sajdak. Czytaj "więcej>>".

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił. Gra miała taki obraz przez pierwsze 15 minut, a później zaatakował Zdrój, który stworzył sobie kilka sytuacji do objęcia prowadzenia. W 29 minucie Robert Kubowicz wpadł w pole karne Beritu i był faulowany przez bramkarza gości. Efekt - rzut karny dla naszego zespołu i żółta kartka dla golipera zespołu z Głuszycy. Chwilę później do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł kapitan zespołu, Radosław Kwiatkowski i pewnym uderzeniem otworzył wynik meczu. Do przerwy więcej bramek nie padło, chociaż Zdrój mógł, a nawet powinien podwyższyć prowadzenie, jednak znakomite sytuacje Macieja Kulpy i Damiana Samca nie znalazły drogi do bramki głuszyczan. Tak więc po pierwszych 45 minutach Zdrój prowadził z rywalem zza miedzy 1:0.
Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony powinno być 2:0. Robert Kubowicz uderzył lobem z rogu pola karnego, a piłka zatrzymała się dopiero na słupku bramki gości. Już kilka minut później Zdrój nie zmarnował sytuacji i podwyższył wynik spotkania. Ponownie w polu karnym nieprawidłowo powstrzymywany był Robert Kubowicz, a do piłki ponownie podszedł kapitan Zdroju, Radosław Kwiatkowski i ponownie pewnym strzałem pokonał bramkarza Beritu. Po strzeleniu bramki na 2:0 Zdrój stwarzał sobie kolejne znakomite sytuacje do zdobycia bramki, a goście z Głuszycy ograniczali się do kontrataków, z których jednak nic nie wychodziło. Ostatnia bramka padła w 71 minucie spotkania. Maciej Kulpa idealnie wyłożył piłkę na 13 metr, a znajdujący się tam Paweł Sajdak z zimną krwią ustalił wynik spotkania. Dla naszego nowego zawodnika to pierwszy gol dla Zdroju, jednak wszyscy mamy nadzieje, że na tym nie poprzestanie. Do końca spotkania nasza drużyna mogła zdobyć jeszcze przynajmniej dwie bramki, jednak nic już nie wpadło do siatki. Ostatecznie Zdrój pokonał w Derbach 3:0 drużynę Beritu Głuszyca.
Wszystkich sympatyków Zdroju cieszy na pewno, że nasz zespół odniósł kolejne, piąte już zwycięstwo z rzędu. Po raz kolejny nie dajemy na własnym obiekcie szans swoim rywalom, i mamy nadzieje, że pozostanie tak do końca. Warto zauważyć, że po raz kolejny nie straciliśmy bramki. W następnej, 18 kolejce gier Zdrój jedzie do Burkatowa na mecz z miejscowym Gryfem. Oczywiście już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój - BERIT Głuszyca 3:0 (1:0)
1:0 30' Radosław Kwiatkowski (K)
2:0 53' Radosław Kwiatkowski (K)
3:0 71' Paweł Sajdak

Zdrój: Patryk Perlak - Damian Samiec (75' Hubert Maciejewski), Radosław Kwiatkowski, Piotr Siara, Arkadiusz Kacprzak - Mariusz Gulka (65' Rafał Chabrowski), Edward Nowak (80' Michał Warszczuk), Maciej Piwoński (85' Ireneusz Włochowicz), Paweł Sajdak, Maciej Kulpa (ŻK) - Robert Kubowicz

Berit: Piotr Szemiel (ŻK) - Mateusz Kazimierczak, Mateusz Trojak, Krzysztof Krzymiński (46' Rafał Dąbrowski), Piotr Onyszkiewicz - Krzysztof Partyka, Krzysztof Rzeczkowski, Mateusz Pydych (ŻK) (75' Krzysztof Majchrowski), Adrian Telenga - Wojciech Żołopa (70' Łukasz Kwiatkowski), Rafał Telenga (46' Karol Żołopa)