• autor: lukas385, 2012-05-16 11:34

W 22 kolejce wałbrzyskiej Klasy B padło 27 bramek, co daje prawie 4 bramki na mecz. Najciekawiej po raz kolejny było w meczu naszego Klubu Sportowego, a do największej niespodzianki doszło w Świebodzicach. Z rozgrywek natomiast wycofała się drużyna Zielonych Mokrzeszów, o czym zresztą już informowaliśmy w naszym Serwisie. Czytaj "więcej>>".

KS Walim - ZIELONI Mokrzeszów 3:0 (walkower)
W Walimiu Miejscowy Klub Sportowy zdobył komplet punków bez wychodzenie na murawę, ponieważ zespół Zielonych Mokrzeszów wycofał się z rozgrywek po 21 kolejce, a wszystkie mecze zespołu z Mokrzeszowa od meczu w Walimiu aż do ostatniej kolejki będą weryfikowane jako walkowery dla rywala. Przed Walimiem teraz wyjazd na mecz Derbowy z Beritem Głuszyca.

ISKRA Witków Śląski - PŁOMYK Borówno 4:1
W Witkowie Śląskim pewne zwycięstwo gospodarzy w meczu Derbowym Gminy Czarny Bór. Chociaż przez pewien okres czasu to goście z Borówna przeważali, a nawet udało im się zdobyć bramkę kontaktową, to zwycięstwo Iskry nie było ani przez chwilę zagrożone. Dla zespołu z Witkowa Śląskiego cztery bramki zdobył niezawodny Bartosz Ogrodnik, a dla gości z Borówna bramkę strzelił Marcin Chwaliński. Teraz Iskra najprawdopodobniej pojedzie na Nowe Miasto, aby zmierzyć się z miejscowym Górnikiem. Płomyk w następnej kolejce zagra u siebie w Czarnym Borze z Gryfem Burkatów.

HUSARIA Grzędy - GÓRNIK Nowe Miasto 0:3
W Grzędych pewne zwycięstwo gości z Nowego Miasta. Dla Husarii jedyna dobra wiadomość w rundzie wiosennej jest taka, że z rozgrywek wycofali się Zieloni Mokrzeszów, i drużyna z pod Czarnego Boru na pewno nie zajmie ostatniego miejsca w tabeli naszej Klasy B. Husaria w następnej kolejce przyjedzie do Jedliny-Zdroju na mecz z naszym Zdrojem, a faworyt w tym meczu może być tylko jeden. Górnik Nowe Miasto natomiast zmierzy się najprawdopodobniej u siebie z Iskrą Witków Śląski. Dlaczego najprawdopodobniej? Bo nie wiadomo czy Górnicy z wałbrzyskiej dzielnicy Nowe Miasto będą mogli znowu zagrać na własnym obiekcie.

JOKER Jaczków - PODGÓRZE Wałbrzych 1:2
Gospodarze z Jaczkowa przegrali bardzo ważny pojedynek w środkowej części tabeli, i nie mają już chyba żadnych szans na lepszą niż 9 pozycja na koniec ligi. Podgórze po nie najlepszym początku rundy rewanżowej sezonu 2011/2012 zaczęli teraz regularnie punktować, i spokojnie mogą powalczyć nawet o 5 miejsce w tabeli. Jedyną bramkę dla Jokera zdobył Grzegorz Bielecki, a dla Podgórza dwie bramki zdobył Mariusz Grygiel. Jokera czeka teraz trzypunktowa zdobycz, ponieważ miał zmierzyć się z wycofanymi z rozgrywek Zielonymi Mokrzeszów, a wałbrzyskie Podgórze podejmować będzie Lidera rozgrywek, a więc rezerwy Victorii Świebodzice, a spotkanie to zostało przełożone i odbędzie się w czwartek, 24 maja 2012 roku o godzinie 17:30 na obiekcie Podgórza.

GRYF Burkatów - BERIT Głuszyca 2:2
Burkatowianie po woli zaczynają punktować. W tej kolejce, mimo że aż do 80 minuty spotkania przegrywali 0:2, to zdołali jeszcze dogonić dużo notowanego rywala i zremisować spotkanie 2:2. Dwie bramki dla gospodarzy Bogdan Zięba, a dla gości Adrian Telenga i Wojciech Żołopa. Gryfa czeka teraz wyjazd do Czarnego Boru, gdzie zmierzy się z rozgrywającym tam swoje mecze roli gospodarza Płomykiem Borówno, a Berit zagra u siebie z Klubem Sportowym z Walimia.

VICTORIA II Świebodzice - BŁĘKITNI Słotwina 1:2
Do największej niespodzianki doszło w Świebodzicach. Mimo, że to spotkanie zostało rozegrane bez przyznawania punktów, to Liderowi rozgrywek, rezerwą Victorii nie przystoi przegrywać u siebie. Sam mecz to przewaga świebodziczan, a goście ze Słotwiny tylko kontowali. Jedyną bramkę dla Lidera rozgrywek zdobył Tomasz Meges, a dla zespołu Błękitnych strzelali Dariusz Florian z rzutu karnego, oraz Łukasz Krzeczkowski.