• autor: lukas385, 2012-09-12 12:31

Za nami 5 seria gier I grupy wałbrzyskiej Klasy A. Padło w niej 37 bramek, co daje średnią ponad 4,5 bramki na jeden mecz. Najciekawiej było w Witkowie Śląskim, gdzie grający tam w roli gospodarza Lider, a więc Skalnik Czarny Bór podejmował zespół Wicelidera rozgrywek, drużynę Cukrownika Pszenno. Czytaj "więcej>>".

VICTORIA II Świebodzice – BIAŁY ORZEŁ Mieroszów 2:2
Pierwszy punkt Beniaminka ze Świebodzic i to nie byle z kim, bo ze Spadkowiczem z wałbrzyskiej Klasy Okręgowej. Świebodziczanie bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Co się dzieje z Białym Orłem? W ostatniej kolejce porażka, teraz remis? Czyżby zapędy mieroszowian już się skończyły? Na pewno przekonamy się o tym w następnych seriach gier. Po tym remisie rezerwy Victorii awansowały na 15, przedostatnią pozycję, a Biały Orzeł spadł z podium, i zajmuje 4 miejsce. Teraz świebodziczanie zagrają u siebie z Sudetami Dziećmorowice,  a Biały Orzeł podejmować będzie Rawę Boleścin, i mimo, że w ostatnich dwóch kolejkach zdobył tylko 1 punkt na pewno będzie faworytem tego spotkania.

GWAREK Wałbrzych – NYSA Kłaczyna 1:2
Przy ulicy Jagiellońskiej w Wałbrzychu zmierzyły się ze sobą zespoły bardzo solidnego Gwarka Wałbrzych, oraz Beniaminka z Kłaczyny. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości i to oni po pięknej bramce z rzutu wolnego objęli prowadzenie. Do wyrównania doszło równie szybko, a bramka zdobyta przez Gwarek była również zdobyta z rzutu wolnego i również bardzo ładna. Zwycięski gol dla Beniaminka padł na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Na pewno wynik jest niespodzianką, ponieważ zespół Gwarka na własnym terenie nie zwykł oddawać punktów. Teraz Gwarek przyjedzie do Jedliny-Zdroju, aby powalczyć z naszym Zdrojem, a Nysa będzie gościła u siebie Lidera z Czarnego Boru.

SKALNIK Czarny Bór – CUKROWNIK Pszenno 3:2
Szlagier dla Skalnika, Lider pokonał minimalnie Wicelidera. Bardzo dobre spotkanie zaserwowały kibicom zebranym na Boisku Sportowym w Witkowie Śląskim oba zespoły. Spotkanie mogło zakończyć się zwycięstwem każdej ze stron, jednak ostatecznie to gospodarze wygrali jedną bramką i umocnili się na pierwszym miejscu, mając już 5 punktów przewagi nad grupą pościgową. Skalnik  w następnej kolejce pojedzie do Kłaczyny, gdzie każdemu gra się ciężko, a Cukrownik postara się zrehabilitować i wygrać u siebie z Venusem Nowice.

VENUS Nowice – CZARNI Wałbrzych 2:3
W pierwszej połowie lepsi byli Czarni, a w drugiej Venus. Mecz mógł się zakończyć remisem, ale w końcówce spotkania nowiczanom nie udało się zdobyć bramki, mimo przewagi. Czarni zagrali mądrze w obronie i nie dali sobie strzelić gola, który pozbawił by ich kompletu punktów. Po tej porażce Venus zajmuje 14 miejsce, a Czarni są w grupie pięciu zespołów, które mają na koncie po 7 punktów. W 6 kolejce spotkań Venus pojedzie na bardzo ciężki teren do Pszenna i inny wynik jak zwycięstwo Cukrownika będzie niespodzianką, a Czarni będą faworytem w spotkaniu u siebie z Zielonymi Mrowiny.

ZIELONI Mrowiny – GÓRNIK Gorce 3:5
Górnik Gorce coraz lepiej sobie radzi po spadku z wałbrzyskiej Klasy Okręgowej. Tym razem Górnicy ograli wysoko na wyjeździe Zielonych Mrowiny. Po nienajlepszym początku sezonu drużyna z Gorc wygrała już drugi mecz z rzędu, a duża w tym zasługa Kornela Dusia, który tuż przed sezonem zasilił zespół z Gorce przechodząc z występującego w II Lidze zachodniej zespołu Górnika Wałbrzych. Zieloni po tej porażce z dorobkiem 5 punktów zajmują 13 miejsce, a Górnik dołączył do grona drużyn z 7 punktami. Zieloni w następnej kolejce jadą na mecz z Czarnymi Wałbrzych, a Górnik podejmie silnego Włókniarza Głuszyca.

WŁÓKNIARZ Głuszyca – ZAGŁĘBIE Wałbrzych 3:1
Włókniarz pokonał ostatnie w tabeli Zagłębie Wałbrzych 3:1. Wynik jednak nie odzwierciedla gry, a ta była jak najbardziej wyrównana. Przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy, jednak ostatecznie głuszyczanie zdołali przebić się przez blok defensywny wałbrzyszan i wygrać ten mecz. Włókniarz awansował na ostatnie miejsce na podium, a Zagłębie bez punktu jest czerwoną latarnią I grupy wałbrzyskiej Klasy A. W 6 serii spotkań Włókniarz pojedzie do Gorc, a Zagłębie powalczy o pierwsze punkty u siebie z Granitem Roztoka.

GRANIT Roztoka – RAWA Boleścin 5:2
Granit u siebie spokojnie ograł Rawę Boleścin a awansował na wysokie, 6 miejsce w ligowej tabeli. Zwycięstwo gospodarzy nie było ani na moment zagrożone. Rawa po porażce zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 6 punktów. Granit teraz pojedzie do Wałbrzycha, aby zmierzyć się z miejscowym Zagłębiem, a Rawa pojedzie do Mieroszowa i będzie jej bardzo trudno o jakąkolwiek zdobycz punktową.