• autor: lukas385, 2012-09-19 09:47

Minął dopiero ponad miesiąc rozgrywek I grupy wałbrzyskiej Klasy A, a drużyny rywalizujące o Mistrzostwo i Awans są już po 6 kolejce, w której padło 29 bramek. Najwięcej celnych trafień zobaczyli kibice podczas meczu rezerw Victorii Świebodzice z Sudetami Dziećmorowice. Do sensacji doszło w Kłaczynie, a do małej niespodzianki w Mieroszowie. Trzykrotnie góra z pojedynków wychodzili gospodarze, czterokrotnie goście, padł tylko jeden remis. Czytaj "więcej>>".

BIAŁY ORZEŁ Mieroszów - RAWA Boleścin 1:3
Do małej niespodzianki doszło w Mieroszowie, gdzie niedawny Lider przegrał z Rawą Boleścin 1:3. Dla gości z Boleścina bramki zdobyli Krystian Bieżyński, dla którego było to już ósme trafienie w lidze, oraz Mariusz Morąg i Piotr Wrona. Biały Orzeł w ostatnich trzech spotkaniach zdobył tylko 1 punkt, jednak dalej utrzymuje bardzo dobre 5 miejsce. Rawa po zwycięstwie awansowała na 10 pozycję. Teraz mieroszowian czeka wyjazd na ciężki teren do Dziećmorowic, a Rawa u siebie będzie faworytem z zajmującym ostatnie miejsce Zagłębiem Wałbrzych.

ZAGŁĘBIE Wałbrzych - GRANIT Roztoka 1:2
W Wałbrzychu miejscowe Zagłębie wraz z przyjezdnymi z Roztoki stworzyli dobre widowisko. W 16 minucie goście prowadzili już 2:0 za sprawa bramek Bogdana Pydy i Norberta Bohonosa. Przy drugiej bramce dla Granitu fatalny błąd popełnił młody bramkarz Thoreziaków. Jeszcze przed przerwą po bardzo ładnym strzale głową z około 13 metrów Zagłębie zmniejszyło straty. Druga połowa to ataki wałbrzyszan, jednak mimo przewagi i dobrych kontrataków roztoczan bramki już nie padły. Zagłębie w dalszym ciągu jest czerwoną latarnią naszej ligi, a Granit awansował na bardzo dobre 4 miejsce.

GÓRNIK Gorce - WŁÓKNIARZ Głuszyca 1:0
Bardzo wyrównane spotkanie obejrzeli kibice zebrani na Stadionie w Gorcach. Ostatecznie, mimo doskonałych sytuacji z jednej i z drugiej strony lepsi okazali się gospodarze, którzy minimalnie pokonali Włókniarza po fantastycznej bramce Kornela Dusia i awansowali na 5 miejsce. Goście z Głuszycy po porażce zajmują dopiero 9 pozycję. W 27 minucie bardzo groźnej kontuzji kolana doznał napastnik głuszyczan, Andrzej Marcinkowski, który najprawdopodobniej zerwał więzadła przednie krzyżowe. Zawodnikowi Włókniarza życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, oraz oczywiście do piłki. W 7 kolejce Górnik pojedzie do dobrze spisującego się Granitu Roztoka, a Włókniarz u siebie sprawdzi formę Czarnych Wałbrzych.

CZARNI Wałbrzych - ZIELONI Mrowiny 3:3
Na Stadionie przy ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu doszło do bardzo ciekawego pojedynku, w którym gospodarze trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, a Beniaminkowi z Mrowin trzykrotnie udawało się doprowadzać do remisu. Czarni z dorobkiem 8 punktów zajmują teraz 11 miejsce, a Zieloni, którzy mają na swoim koncie dwa oczka mniej, plasują się na 13 pozycji. W następnej kolejce Czarni jada do Głuszycy, i na pewno nie będą faworytem, a Zieloni powalczą u siebie z Wiceliderem z Pszenna.

CUKROWNIK Pszenno - VENUS Nowice 2:0
W Pszennie miejscowy Cukrownik pewnie pokonał gości z Nowic. Zespół z pod Świdnicy przez całe spotkanie kontrolował, co dzieje się na zielonej murawie. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale doskonałe sytuację dla Cukrownika wykorzystali tylko Mariusz Kutela i Mateusz Matuła. Zespół z Pszenna pozostał na pozycji Wicelidera, ale przy porażce Skalnika Czarny Bór strata wynosi tylko 2 punkty. Venus aktualnie jest na 14 miejscu z 4 punktami na koncie. Cukrownik w 7 kolejce pojedzie do Mrowin, a zespół z Nowic zmierzy się u sienie z Beniaminkiem z Kłaczyny.

VICTORIA II Świebodzice - SUDETY Dziećmorowice 2:5
Bez niespodzianki w Świebodzicach. Sudety, po ubiegłotygodniowej porażce z naszym Zdrojem ograły innego Beniaminka i to aż 5:2. Po tej porażce rezerwy Victorii w dalszym ciągu zajmują przedostatnią pozycję, a Sudety awansowały na najniższy stopień podium. W kolejnej serii gier Victoria II powalczy o pierwszy komplet punktów w Wałbrzych z Gwarkiem, a Sudety zmierzą się u siebie z Białym Orłem Mieroszów.

NYSA Kłaczyna - SKALNIK Czarny Bór 1:0
Na koniec największa niespodzianka. Lider z Czarnego Boru przegrał w Kłaczynie z miejscową Nysą. Porażka tym bardziej zaskakująca, ponieważ to goście praktycznie przez całe spotkanie mieli przewagę, jednak nie wykorzystali nawet doskonałej sytuacji w postaci rzutu karnego, który znakomicie obronił doświadczony golkiper Nysy, Dariusz Krynicki. Jedynastka zemściła się chwilę później, kiedy to Łukasz Łysoń zdobył zwycięską bramkę dla drużyny z Kłaczyny. Teraz przed Skalnikiem kolejny Beniaminek, a mianowicie nasz Zdrój, a Nysa pojedzie do Nowice i zmierzy się z miejscowym Venusem.