Zdrój minimalnie gorszy od Skalnika

• autor: lukas385, 2012-09-24 09:35

W spotkaniu 7 kolejki I grupy wałbrzyskiej Klasy A, które zostało rozegrane w niedzielę, 23 września 2012 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał na wyjeździe z Liderem naszej ligi, a więc Skalnikiem Czarny Bór 0:1. Czytaj "więcej>>”.

Mecz liderującego Skalnika z zajmującym 12 pozycję Zdrojem był bardzo wyrównany. Od pierwszych minut spotkania oba zespołu dążyły do jak najszybszego zdobycia bramki. W naszej drużynie doskonałych sytuacji nie wykorzystali między innymi Piotr Kałoń i Ireneusz Włochowicz. Zespół z Czarnego Boru w pierwszej części gry również miał swoje sytuacje, jednak strzały z rzutów wolnych, czy strzały po rzutach rożnych albo nie leciały w światło bramki, albo kończyły się doskonałymi interwencjami bramkarza Zielono-Czerwonych. Do przerwy zatem bramki nie padły i Skalnik Czarny Bór remisował 0:0 z naszym Klubem Sportowym.
Po zmianie stron mecz w dalszym ciągu był bardzo wyrównany i oba zespoły miały swoje sytuację. Jedyna bramka spotkania padła w 65 minucie gry. Zespół Skalnika wykonywał rzut rożny, a piłka wrzucona w pole karne naszej drużyny po strzale jednego ze stoperów gospodarzy zatrzepotała w bramce strzeżonej przez Patryka Perlaka. Bramka ta ucieszyła licznie zgromadzonych kibiców gospodarzy i bardzo zasmuciła grupę kibiców, którzy na ten mecz wybrali się z Jedliny-Zdroju. Do końca spotkania Zdrój usilnie atakował i starał się jak najszybciej wyrównać stan meczu, ale swoich sytuacji nie wykorzystali Maciej Piwoński, Maciej Kulpa, Piotr Kałoń i Hubert Maciejewski. Strzał tego ostatniego w doliczonym czasie gry wybił z linii bramkowej obrońca czarnoborzan. Lider z Czarnego Boru po objęciu prowadzenia ograniczał się do groźnych kontrataków, a z jednego z nich strzelił drugiego gola, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, a po jednym z rzutów rożnych nasz zespół uratował Paweł Sajdak, który wybił nieuchronnie zmierzającą do naszej bramki piłkę. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał z Liderem rozgrywek I grupy wałbrzyskiej Klasy A 0:1.
Podsumowując spotkanie, po raz kolejny szkoda straconych punktów w spotkaniu, gdzie nasza drużyna w niczym nie ustępowała rywalowi, a z wysokości trybun nie można było odróżnić który zespół prowadzi w lidze, a który zajmuje pozycję w dolnej części tabeli. Nie ma się co jednak załamywać, przed nami kolejne mecze. Już w następnej kolejce przyjedzie do nas zespół Venusa Nowice, a nasi piłkarze na pewno zrobią wszystko co w ich mocy, aby tym razem komplet punktów został w Jedlinie-Zdroju. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy na ten mecz.

SKALNIK Czarny Bór – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 1:0 (0:0)
1:0 65’ Mariusz Skoczeń

Skalnik: Krzysztof Wiącek –  Mariusz Skoczeń, Michał Matusik, Zdzisław Pyrdoł, Łukasz Jandziński  – Rafał Grzelak, Maciej Filip (67' Dawid Pokrzywa), Krzysztof Maliszewski (84' Arkadiusz Tywonek), Adrian Maliszewski (62' Piotr Pudełko)  – Grzegorz Jarzębowski (80' Paweł Szczepaniak), Marcin Kois

Zdrój: Patryk Perlak –  Arkadiusz Kacprzak, Wojciech Marciniak, Paweł Sajdak, Przemysław Paduch (80’ Hubert Maciejewski) –  Dawid Pawlak, Piotr Siara (40’ Maciej Kulpa), Maciej Piwoński, Damian Samiec – Piotr Kałoń, Ireneusz Włochowicz (75’ Marcin Szczepanik)