• autor: lukas385, 2012-10-03 11:09

Połowa rundy jesiennej sezonu 2012/2013 w I grupie wałbrzyskiej Klasy A za nami. W 8 kolejce padło 35 bramek, co daje średnią 4,37 bramki na mecz. Doszło również do zmiany na fotelu Lidera, gdzie po niespodziewanej porażce Skalnika Czarny Bór awansował grający w tym sezonie bardzo dobrze Cukrownik Pszenno. Czytaj  ”więcej>>”.

BIAŁY ORZEŁ Mieroszów - ZAGŁĘBIE Wałbrzych 0:0
Spotkanie Białego Orła z Zagłębiem miało dość wyrównany przebieg i mógł paść praktycznie każdy wynik. Bliżej zdobycia kompleta punktów byli goście z Wałbrzycha, ponieważ w doliczonym czasie gry egzekwowali rzut karny. Stałego fragmentu gry nie udało się jednak wykorzystać i obie drużyny podzieliły się punktami. Gospodarzom ten punkt dał awans na 8 miejsce, a Zagłębie mimo że w drugim wyjazdowym meczu z rzędu przywożą do Wałbrzycha po punkcie, spadli na ostatnie miejsce. Stało się tak dlatego, że rezerwy Victorii Świebodzice niespodziewanie pokonały Skalnika Czarny Bór. W następnej kolejce spotkań mieroszowianie pojadą na meczu do Gwarka Wałbrzych i na pewno nie będą faworytem tego spotkania, a Zagłębie po dwóch wyjazdach zagra w końcu na własnym obiekcie, gdzie podejmować będzie Górnika Gorce.

GÓRNIK Gorce - RAWA Boleścin 2:3
Do małej niespodzianki doszło w Gorcach, gdzie miejscowy Górnik, który radził sobie coraz pewniej w rozgrywkach przegrał z Rawą Boleścin 2:3. Bohaterami w drużynie gości byli Mariusz Morąg i Krystian Bieżyński. Pierwszy zdobył wszystkie bramki dla zespołu z Boleścina, a drugi przy każdym trafieniu asystował. Po tej porażce Górnik zajmuje 10 pozycję w tabeli, a Rawa awansował do górnej połowy tabeli i plasuje się na 7 miejscu. W kolejnej serii gier Górnik zmierzy się na wyjeździe z grającym coraz bardziej efektywnie Zagłębiem Wałbrzych, a Rawa podejmować będzie u siebie zespół Czarnych Wałbrzych i w tym spotkaniu walki n pewno nie zabraknie.

CZARNI Wałbrzych - GRANIT Roztoka 5:3
Granit zatrzymany. Po czterech zwycięstwach z rzędu tym razem zespół z Roztoki musiał uznać wyższość swojego rywala, czyli Czarnych Wałbrzych. Bramki dla gospodarzy strzelali Dawid Witosławski, Kamil Szkudlarek, oraz Patryk Konsewicz, który aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Zespół gospodarzy jest chyba największą niespodzianką trwającego sezonu w I grupie wałbrzyskiej Klasy A. Po bardzo złym ubiegłym sezonie i uratowanie Klasy A rzutem na taśmę w zespół Czarnych był uważany przez większość obserwatorów za pewniaka do spadku. Tym czasem Czarni po kolejnej wygranej awansowali już na 4 miejsce w tabeli, a Granit po tej porażce plasuje się dwa oczka niżej, mając tyle samo punktów. W następnej kolejce Czarni powalczą o kolejny komplet punktów w Boleścinie z miejscową Rawą, a Granit podejmie u siebie nowo upieczonego Lidera z Pszenna i to chyba to spotkanie będzie hitem zbliżającej się kolejki.

CUKROWNIK Pszenno - WŁÓKNIARZ Głuszyca 3:0
Mecz bez historii. Cukrownik już do przerwy prowadził 2:0, a w drugiej, mimo ataków gości z Głuszycy bardzo dobrze kontrolował grę, zdobył jeszcze jedną bramkę i pewnie ograł gości. Dla Cukrownika bramki strzelali Mateusz Matuła, Tomasz Urbańczyk i Mariusz Kutela. Po tym zwycięstwie Cukrownik przy równoczesnej wpadce Skalnika Czarny Bór został Liderem rozgrywek. Nowy Lider pojedzie teraz do Roztoki na mecz z miejscowym Granitem. Wszyscy na pewno zastanawiają się co się dzieje z Włókniarzem? Zespół stawiany przed sezonem w roli głównego faworyta do awansu zawodzi na całej linii i zajmuje dopiero 11 miejsce w tabeli z dorobkiem tylko 10 punktów. Teraz przed zespołem z głuszycy doskonała okazja do przełamania, ponieważ przyjedzie do nich beniaminek z Kłaczyny i mimo wszystko to Włókniarz będzie faworytem tego meczu.

NYSA Kłaczyna - ZIELONI Mrowiny 1:3
Zieloni już po kwadransie prowadzili 2:0 po dwóch bramkach Piotra Kaskowa. W drugiej części gry każda z drużyn zdobyła po jednej bramce. Dla Nysy Przemysław Andrzejewski, a dla Zielonych Marek Bambor z rzutu karnego i ostatecznie goście z Mrowin wzięli rewanż za porażkę w Kłaczynie 2:4, kiedy to oba zespoły w zeszłym sezonie walczyły o Mistrzostwo I grupy świdnickiej Klasy B i ograły rywala 3:1. Było to bardzo ważne zwycięstwo dla gości. Teraz Nysa pojedzie do Głuszycy, gdzie każdemu zawsze gra się bardzo trudno, a Zieloni zagrają u siebie z naszym Zdrojem i w tym meczu walki o zwycięstwo na pewno nie zabraknie.

SUDETY Dziećmorowice - GWAREK Wałbrzych 2:2
W meczu Sudetów z Gwarkiem drużyny podzieliły się punktami, mimo że to goście z Ulicy Jagiellońskiej w Wałbrzychu prowadzili. Sudety jednak już w kolejnym meczu pokazały, że zawsze walczą o korzystny wynik i w końcowych fragmentach meczu doprowadziły do wyrównania. Bramki dla Gwarka zdobyli kapitan zespołu Jarosław Waszak, oraz Abid Helmi. Dzięki remisowi Sudety pozostały na najniższym miejscu na podium. Teraz dziećmorowiczanie zagrają na wyjeździe ze Skalnikiem Czarny Bór, i to będzie kolejny hit zbliżającej się kolejki, a Gwarek podejmować będzie na własnym terenie Białego Orła Mieroszów.

VICTORIA II Świebodzice - SKALNIK Czarny Bór 3:1
Na koniec największa niespodzianka. Zajmujący przed tą koleją 1 pozycję Skalnik nie sprostał ostatniej Victorii II Świebodzice i przegrał aż 1:3. Bramki dla gospodarzy strzelali Adrian Bałdys, Piotr Mrugała i Wojciech Sobieski, a dla gości honorowe trafienie zaliczył Mariusz Skoczeń. W następnej, 9 kolejce rezerwy Victorii zagrają w Nowicach z miejscowym Venusem i jeśli wygrają wyprzedzą rywala w tabeli, a Skalnik zagra u siebie z Sudetami Dziećmorowice.

autor: Wolan1985 2012-10-03 12:13:53

Profil Wolan1985 w Futbolowo Bramki dla Cukrownika w spotkaniu z Włókniarzem strzelili: Mateusz Matuła, Tomasz Urbańczyk i Mariusz Kutela.

autor: lukas385 2012-10-03 13:38:06

Profil lukas385 w Futbolowo Zgadza się, wielki dzięki za czujność. Poprawione :D