• autor: lukas385, 2012-10-24 10:00

11 seria gier I grupy wałbrzyskiej Klasy A za nami. O awansach i o spadkach jeszcze trudno coś powiedzieć, bo przed nami jeszcze prawie 2/3 sezonu, ale Cukrownik Pszenno, który po raz kolejny raz okazał się lepszy od swojego rywala zmierza po tytuł Mistrza Jesieni. Na drugim biegunie niezmiennie plasuje się Zagłębie Wałbrzych, Venus Nowice, oraz Victoria II Świebodzice, którzy solidarnie przegrali swoje mecze. Kubice zgromadzeni na Stadionach i Boiskach naszej ligi zobaczyli w minionej kolejce 35 bramek, co daje średnia 4,37 bramki na jedno spotkanie. Czytaj ”więcej>>”.

SKALNIK Czarny Bór - BIAŁY ORZEŁ Mieroszów 3:1
W Witkowie Śląskim, gdzie w roli gospodarza swoje spotkania rozgrywa Skalnik Czarny Bór goście z Mieroszowa, mimo iż podjęli walkę z wyżej notowanym rywalem przegrali 1:3. Spotkanie było bardzo wyrównanym spotkaniem, jednak ostatecznie to gospodarze po bramkach Rafała Grzelaka, Pawła Pudełki, oraz kapitana, Zdzisława Pyrdoła przechylili szale na swoją stronę. Skalnik po tym meczu w dalszym ciągu zajmuje fotel Wicelidera ze stratą 3 punktów do Cukrownika Pszenno, a Biały Orzeł plasuje się na 10 pozycji. W następnej kolejce spotkań zespół z Czarnego Boru ponownie zagra w roli gospodarza w Witkowie Śląski, a rywalem czarnboborzan będzie Venus Nowice, a Biały Orzeł zagra na własnym obiekcie z Czarnymi Wałbrzych

VENUS Nowice - GWAREK Wałbrzych 0:4
Wałbrzyski zespół z ulicy Jagiellońskiej odprawił z kwitkiem kolejnego rywala. Tym razem Gwarek pokonał w Nowicach miejscowego Venusa aż 4:0. Zespół z Nowic w dalszym ciągu zajmuje przedostatnie, 15 miejsce w tabeli, a teraz o punkty będzie równie trudno, gdyż Venus pojedzie do Witkowa Śląskiego, aby zmierzyć się tam z zajmującym 2 miejsce Skalnikiem Czarny Bór. Z kolei zespół trenera Grzegorza Janika wykorzystał porażkę Czarnych Wałbrzych i wskoczył na ostatnie miejsce podium. Teraz przed Gwarkiem spotkanie u siebie z Zielonymi Mrowiny i teoretycznie to zespół z Wałbrzycha będzie zdecydowanym faworytem.

ZIELONI Mrowiny - SUDETY Dziećmorowice 2:3
Zieloni przegrywają kolejne spotkanie na własnym terenie. Tym razem zespołem, któremu udało się wygrać w Mrowinach był zespół Sudetów Dziećmorowice. Samo spotkanie było dość wyrównanym bojem, a wynik mógł być zupełnie inny. Ostatecznie jednak goście z Dziećmorowic mogli cieszyć się z kompletu punktów, jaki pojechał razem z nimi. Po porażce Zieloni w dalszym ciągu plasują się na 12 miejscu, a Sudety po zwycięstwie zajmują 6 pozycję. Zieloni teraz pojadą na mecz z Gwarkiem Wałbrzych, a Sudety na Stadionie w Dziećmorowicach będą podejmować sąsiada z tabeli, a więc Włókniarza Głuszycę.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - VICTORIA II Świebodzice 7:1
Spacerek gospodarzy. Zespół ze Świebodzic nie miał żadnych argumentów w walce z wyżej notowanymi gospodarzami. Do przerwy Włókniarz prowadził tylko 2:1, ale po przerwie dołożył jeszcze pięć bramek i ostatecznie rozgromił rezerwy świebodzickiej Victorii. Bramki dla Włókniarza zdobyli Tomasz Jastrzębowski, Dariusz Dydrych, który dwukrotnie pokonał golkipera rywala, oraz Mateusz Kałwak, strzelec aż czterech bramek. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Patryk Bielawski. Włókniarz po trzecim z rzędu zwycięstwie jest już na 6 miejscu, a Victoria dalej okupuje 14 lokatę. Teraz przed Włókniarzem wyjazd do Dziećmorowic, a w tym meczu każdy wynik będzie możliwy, a rezerwy zespołu ze Świebodzic na własnym terenie podejmować będą drużynę Granitu Roztoka.

RAWA Boleścin - NYSA Kłaczyna 3:2
Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice zgromadzeni na tym meczu. Do przerwy obie drużyny zdobyło po dwie bramki i był remis. Po zmianie stron każda z drużyn chciał wyjść na prowadzenie, jednak ta sztuka ostatecznie udała się gospodarzom. Bramki dla Rawy zdobyli Mariusz Morąg, Krystian Bieżyński i Mariusz Dzidek, a dla Nysy Dawid Puć, oraz Tomasz Kępiński. Po tym spotkaniu Rawa awansowała na 8 miejsce, a Nysa w dalszym ciągu plasuje się na 13 pozycji. W następnej, 12 kolejce Rawa jedzie do Jedliny-Zdroju, aby zmierzyć się z naszym Klubem Sportowym, a Nysa na własnym terenie podejmować będzie Zagłębie Wałbrzych.

ZAGŁĘBIE Wałbrzych - CUKROWNIK Pszenno 1:3
W meczu ostatniego w tabeli Zagłębia Wałbrzych z Liderem, a więc Cukrownikiem Pszenno niespodzianki nie było. Zespół z pod świdnickiej miejscowości po bramkach Mariusza Kuteli, który zdobył dwie bramki, oraz Łukasza Wolańskiego pokonał czerwoną latarnię naszej ligi 3:1 i w dalszym ciągu zajmuje 1 miejsce z przewagą 3 punktów nad Skalnikiem Czarny Bór, oraz aż 7 punktów nad Gwarkiem Wałbrzych. Teraz przed Zagłębiem spotkanie z Nysą w Kłaczynie, a Cukrownik będzie podejmował na własnym terenie drużynę Górnika Gorce.

GÓRNIK Gorce - CZARNI Wałbrzych 3:0
Skończyła się bardzo dobra passa Czarnych Wałbrzych. Osłabieni plaga kontuzji i kartek wałbrzyszanie zostali wypunktowani bardzo mądra gra przez Górnika Gorce i przegrali 0:3. Zespół z Gorc dzięki temu zwycięstwu awansował w ligowej tabeli na 9 miejsce, a Czarni po tej porażce spadli z podium i zajmują i tak bardzo dobre, 4 miejsce. W następnej serii gier Górnik pojedzie do Lidera, a więc Cukrownika Pszenno, a Czarni jadą na kolejny wyjazd, tym razem do kolejnego spadkowicza z wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, a więc Białego Orła Mieroszów.