• autor: lukas385, 2012-11-14 10:00

Po woli zbliżamy się do końca rundy jesiennej sezonu 2012/2013 w I grupie wałbrzyskiej Klasy A. Za nami 14 kolejka, w której do największej niespodzianki doszło w Mieroszowie, gdzie miejscowy Biały Orzeł odprawił z kwitkiem Lidera z Pszenna. Wydarzeniami tej kolejki było też pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Zagłębia Wałbrzych, oraz ostatni mecz w Gwarku Wałbrzych pochodzącego z Tunezji Abida Heliego. W minionej serii gier padły 23 bramki. Pięciokrotnie zwyciężyli gospodarze, padły dwa wyniki remisowe, a tylko jeden mecz zakończył się zwycięstwem gości. Czytaj "więcej>>".

BIAŁY ORZEŁ Mieroszów - CUKROWNIK Pszenno 1:0
Niespodzianka w Mieroszowie. Spisujący się w kratkę Biały Orzeł pokonał 1:0 Lidera z Pszenna. Mimo przewagi gości defensywa i bramkarz mieroszowian spisywali się bez zarzutu i niespodzianka stała się faktem. Po tym meczu Cukrownik spadł na 2 miejsce, a wpadkę zespołu z pod Świdnicy wykorzystał Skalnik Czarny Bór. W 15 kolejce Biały Orzeł pojedzie na wyjazd i zmierzy się z Zielonymi Mrowiny, którzy w tym sezonie jeszcze na własnym terenie nie wygrały, a Cukrownik będzie chciał się zrehabilitować, ponieważ do Pszenna przyjedzie Nysa Kłaczyna.

NYSA Kłaczyna - CZARNI Wałbrzych 3:2
Bardzo ciekawe widowisko obejrzeli kibice na Stadionie w Kłaczynie, gdzie miejscowa Nysa pokonała dobrze spisujących się w tym sezonie Czarnych Wałbrzych. Mecz rozpoczął się od prowadzenia miejscowych, ale do przerwy Czarni zdobyli dwa gole i wyszli na prowadzenie. W samej końcówce spotkania Nysa zdobyła najpierw bramkę wyrównującą, a w ostatniej akcji meczu bramkę, która dała gospodarzom pierwsze zwycięstwo od kilku spotkań. W następnej serii Nysa pojedzie do Pszenna, a Czarni zagrają u siebie z naszym Klubem Sportowym.

VICTORIA II Świebodzice - ZAGŁĘBIE Wałbrzych 0:4
W meczu o 6 punktów lepsi goście. Warto odnotować, że była to pierwsza wygrana popularnych Thoreziaków w tym sezonie. Chociaż do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, to po zmianie stron na murawie rządzili już zawodnicy gości z Wałbrzycha. Do końca rundy jesiennej jeszcze dwa spotkania i Zagłębie, jeśli zagra tak jak w Świebodzicach ma bardzo dużą szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej. Teraz przed rezerwami Victorii wyjazd do Gorc, a Zagłębie u siebie podejmować będzie Sudety Dziećmorowice.

SKALNIK Czarny Bór - WŁÓKNIARZ Głuszyca 1:0
W Witkowie Śląski, gdzie Skalnik Czarny Bór zmierzył się z Włókniarzem Głuszyca lepsi okazali się grający tam w tym sezonie jako gospodarze zawodnicy z Czarnego Boru i pokonali rywala 1:0. W pierwszej połowie lepiej spisywali się goście z Głuszycy, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. W drugiej odsłonie mecz był już wyrównany, a decydującą bramkę zadał Skalnik i wygrał 1:0. Dzięki temu zwycięstwu i równoczesnej porażce Cukrownika Pszenno, zespół Skalnika został Nowym Liderem rozgrywek.

GWAREK Wałbrzych - GRANIT Roztoka 3:1
Mecz z Granitem był ostatnim w barwach Gwarka Wałbrzych dla Abida Helmiego. Zawodnik podchodzący z Tunezji w sprawach zawodowych przenosi się do Włoch. Sympatycznemu zawodnikowi życzymy samych sukcesów. Ostatni mecz był wymarzony dla Tunezyjczyka, ponieważ ostatecznie został autorem wszystkich bramek dla wałbrzyszan, którzy pewnie ograli gości z Roztoki. W następnej, 15 serii gier Gwarek pojedzie do Boleścina, a Granit podejmie u siebie nowo kreowanego Lidera z z Czarnego Boru.

SUDETY Dziećmorowice - RAWA Boleścin 3:3
Remis w Dziećmorowicach. Sudety prowadziły 2:0, by tuż przed końcem meczu przegrywać 2:3. Gospodarze punkcik uratowali w doliczonym czasie gry po strzale z rzutu karnego. W 15 kolejce rozgrywek Sudety pojadą na niedaleki wyjazd do Wałbrzycha, żeby zmierzyć się tam z Zagłębiem Wałbrzych, a Rawa podejmować będzie u siebie Gwarka Wałbrzych, który będzie musiał sobie radzić bez pochodzącego z Tunezji Abida Helmiego.

VENUS Nowice - ZIELONI Mrowiny 0:0
Bezbarwny mecz w Nowicach zakończony bezbramkowym remisem. Żadna ze stron nie potrafiła pokonać golkipera rywala, co w meczu na szczeblu Klasy A jest rzadkością. Mimo, że czeka nas jeszcze ponad połowa sezonu to oba zespoły będą walczyły do ostatniej kolejki o utrzymanie. W 15 kolejce rozgrywek. Teraz zespół z Nowic czeka wyjazd na bardzo ciężki teren do Głuszycy, a Zieloni u siebie zmierzą się z e Spadkowiczem z wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, a więc Białym Orłem Mieroszów.