• Włókniarz Kudowa Zdrój - Skałki Stolec 2:0
  • Karolina Jaworzyna Śląska - Pogoń Pieszyce 1:3
  • Górnik Boguszów Gorce - Zdrój Jedlina Zdrój 0:1

• autor: lukas385, 2012-11-21 10:00

Za nami 15 kolejka I grupy wałbrzyskiej Klasy A. Mimo, iż była to oficjalnie ostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2012/2013, to czeka nas jeszcze zaległa, 12 seria gier, która została odwołana przez obfite opady śniegu. Po 15 kolejce na 1 miejsce w tabeli powraca nowy, stary Lider, a więc Cukrownik Pszenno, który wykorzystał wysoką porażkę Skalnika Czarny Bór. W minionej serii spotkań padło 26 bramek. Czterokrotnie wygrywali gospodarze, tylko raz goście, padły również dwa remisy. Czytaj "więcej>>".

ZIELONI Mrowiny - BIAŁY ORZEŁ Mieroszów 3:2
Warto odnotować, że zespół Zielony po raz pierwszy w tym sezonie wygrał na własnym terenie. Mimo, że Zieloni prowadzili do przerwy już 2:0, to ostatecznie wygrali tylko 3:2, co na pewno oznaczało bardzo duże emocje do ostatniego gwizdka sędziego głównego. W ostatniej kolejce rundy jesiennej Zieloni pojadą na ulicę Jagiellońską do Wałbrzycha, aby zmierzyć się z tamtejszym Gwarkiem, a zespół z Mieroszowa podejmować będą u siebie drużynę Czarnych Wałbrzych, która nie wygrała aż od czterech spotkań.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - VENUS Nowice 3:1
Włókniarz załatwił sprawę do przerwy, kiedy to po dwóch bramkach Tomasza Jastrzębowskiego i jednej Dariusza Dydrycha prowadził 3:0. W drugiej części gry, mimo bezapelacyjnej przewagi głuszyczan, to Venus zdobył honorowego gola. W kolejce kończącej rundę jesienną Włókniarz pojedzie na bardzo ciężki teren do Dziećmorowic, a Venus zagra kolejny mecz na wyjeździe, tym razem w Witkowie Ślaskim z Wiceliderem z Czarnego Boru.

GRANIT Roztoka - SKALNIK Czarny Bór 3:0
Ogromna niespodzianka w Roztoce. Nie jest nią jednak fakt, że Granit pokonał Skalnika, jednak to, że wygrał zdecydowanie i to aż 3:0. Wszyscy wiemy, że zespół z Roztoki jest u siebie nie zwykle groźny, ale zwycięstwo z zespołem, który przed ta kolejką był Liderem może tylko jak najlepiej mówić o drużynie Granitu. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Karol Józefek, Arkadiusz Szutenbach, oraz Norbert Bohonos. Po tym meczu Granit dalej zajmuje 4 miejsce, a Skalnik spadł na 2 pozycję, zamieniając się miejscami z Cukrownikiem Pszenno. Teraz przed Granitem wyjazd do Świebodzic, a Skalnik ma doskonałą okazję, aby się zrehabilitować, ponieważ do Witkowa Śląskiego, gdzie czarnoborzanie grają w roli gospodarza przyjedzie słabiutki w tym sezonie Venus Nowice.

RAWA Boleścin - GWAREK Wałbrzych 1:2
Po wyjeździe z Polski Abida Helmiego, wydawało się, że Gwarek straci swoją siłę ofensywną. Nic bardziej mylnego. Na pewno wyjazd zawodnika pochodzącego z Tunezji jest dla wałbrzyszan osłabienie, ale po meczu w Boleścinie to Gwarek dopisał sobie kolejny komplet punktów i wygrał z gospodarzami 2:1, chociaż do przerwy przegrywał 0:1. Dla miejscowych jedynego gola zdobył niezawodny Mariusz Morąg, a dla gości z Wałbrzycha strzelali Jarosław Waszak, oraz Maciej Michnicki z rzutu karnego. W zaległej, 12 serii gier Rawa przyjedzie do Jedliny-Zdroju, aby zmierzyć się z naszym, Zielono-Czerwonym Klubem Sportowym, a Gwarek będzie zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Zielonymi Mrowiny, tym bardziej, że mecz odbędzie się na bardzo specyficznym obiekcie w Wałbrzychu.

ZAGŁĘBIE Wałbrzych - SUDETY Dziećmorowice 2:2
Po zwycięstwie w Świebodzicach zawodnicy Zagłębia mieli ochotę na kolejny komplet punktów, jednak ostatecznie podzielili się punkami z Sudetami Dziećmorowice. Goście prowadzili 1:0 i 2:1, jednak wałbrzyszanie za każdym razem doprowadzali do remisu. W kolejnej serii gier, serii zaległej zespół Zagłębia pojedzie do Kłaczyny i na pewno postara się, żeby bardzo ważne 3 punkty wróciły razem z nimi do Wałbrzycha, a Sudety podejmować będą u siebie zespół głuszyckiego Włókniarza.

GÓRNIK Gorce - VICTORIA II Świebodzice 0:0
Niespodzianka w Gorcach. Miejscowy Górnik tylko zremisował, i to bezbramkowo z rezerwami występującego w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej zespołu Victorii Świebodzice. Po tym meczu Górnik zajmuje 10 miejsce, a Victoria w dalszym ciągu plasuje się na 14 miejscu. W zaległych meczach 12 kolejki zespół z Gorc zagra na wyjeździe z Liderem, a więc Cukrownikiem Pszenno, a Victoria II u siebie podejmować będzie silny Granit Roztoka.

CUKROWNIK Pszenno - NYSA Kłaczyna 4:0
Cukrownik wykorzystał potknięcie Skalnika w Roztoce i ponownie wskoczył na fotel Lidera. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy już do przerwy za sprawą Łukasza Wolańskiego, Mariusza Kuteli, Mateusza Matuły i Mariusza Rymszy ustalili wynik meczu. W drugiej części gry zespół z Pszenna najmniejszym nakładem sił utrzymał bardzo korzystny dla siebie wynik i całkowicie zasłużenie pokonał Beniaminka z Kłaczyny. W zaległej, 12 kolejce Lider zagra u siebie z Górnikiem Gorce, a Nysa na własnym obiekcie podejmować będzie coraz lepiej spisujące się Zagłębie Wałbrzych.

autor: tomek1985wch 2012-11-22 09:17:31

Profil tomek1985wch w Futbolowo "Gwarek będzie zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Zielonymi Mokrzeszów" Mrowiny ;)

pozdrawiam

autor: lukas385 2012-11-22 14:22:33

Profil lukas385 w Futbolowo Dzięki za czujność. Poprawione. Mokrzeszów został mi w głowie chyba jeszcze z zeszłego sezonu, kiedy graliśmy z Zielonymi Mokrzeszów. Pozdro

Górnik Boguszów GorceZdrój Jedlina Zdrój