dzisiaj: 273, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 183

Zwycięstwo na koniec

• autor: lukas385, 2012-11-26 10:00

W zaległym spotkaniu 12 kolejki, które zostało rozegrane w niedzielę, 25 listopada 2012 roku, Zdrój Jedlina-Zdrój rozgromił na własnym terenie zespół Rawy Boleścin 7:0. Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli Robert Kubowicz i Przemysław Paduch, którzy dwukrotnie umieścili piłkę w siatce, oraz Piotr Kałoń, Dawid Pawlak i Edward Nowak, który po ciężkiej kontuzji wrócił na zieloną murawę. Czytaj ”więcej>>”.

Przed meczem okazało się, że goście z Boleścina przyjechali na to spotkanie tylko w dziewięcioosobowym składzie. Mimo przewagi dwóch zawodników Zdrój od początku meczu nie zlekceważył zespołu Rawy i od pierwszej minuty spotkania starał się zdobyć pierwszą bramkę. Sztuka ta udała się już w 5 minucie spotkania. Robert Kubowicz zdecydował się na strzał z około 20 metrów, a do odbitej przez bramkarza gości piłki doszedł Przemysław Paduch i silnym uderzeniem otworzył wynik meczu. W 14 minucie publiczność zebrana na jedlińskim Stadionie obejrzała drugą bramkę dla naszej drużyny, a szczęśliwym strzelcem okazał Dawid Pawlak, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Przemysława Paduch z prawej strony pola karnego. Tak więc po kwadransie gry Zdrój prowadził z Rawą 2:0. W 21 minucie padła kolejna bramka dla Zielono-Czerwonych. Dawid Pawlak dograł piłkę z lewej strony do Piotra Kałonia, a ten minął jednego z obrońców i sprytnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później padła czwarta bramka dla naszej drużyny. Maciej Piwoński górną piłką wypuścił na wolne pole Roberta Kubowicza który nie pomylił się i podwyższył prowadzenie jedlinian. Do przerwy, mimo kilku bardzo dobrych okazji dla naszego Zdroju, bramki już nie padły.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu zdecydowaną przewagę posiadał Zdrój, co udokumentował trzema bramkami. W 47 minucie Piotr Kałoń wypuścił prawą stroną Przemysława Paducha, a ten mając przed sobą tylko bramkarza nie miał żadnego problemu ze zdobyciem gola. Kolejna, szósta bramka padła w 78 minucie spotkania. Wprowadzony w drugiej części gry Marcin Szczepanik zagrał piłkę do Roberta Kubowicza, a ten technicznym uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Ostatnia z bramek dla naszego zespołu padła tuż przed końcem spotkania. Radosław Kwiatkowski podał futbolówkę do Edwarda Nowaka, a ten dorzucając ją w pole karne całkowicie zaskoczył golkipera Rawy i po raz siódmy umieścił piłkę w bramce rywala. W pierwszej, jak i w drugiej części gry zespół Rawy starał się zagrozić naszej bramce, jednak grając w liczebnym osłabieniu dogodne sytuację dla gości można by policzyć na palcach jednej ręki,a broniący w tym meczu bramki naszej drużyny Łukasz Żendarski nie miał praktycznie nic do roboty. Zdrój jak najbardziej zasłużenie pokonał zespół Rawy Boleścin 7:0 i pozytywnym akcentem zakończył rundę jesienną sezonu 2012/2013.
Podsumowując, od pierwszej akcji meczu było widać, że dobrze dysponowana drużyna Zdroju nie da pograć osłabionym gościom, a gdyby nie fatalna skuteczność, to wynik mógł być naj najbardzij dwucyfrowy. Mimo wszystko duże brawa należą się drużynie Rawy, która przyjechała do Jedliny-Zdroju i grając przez 90 minut w dziewięcioosobowym zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony. Nasz zespół kończy rundę jesienną na bardzo dobrym, 7 miejscu. Warto podkreślić, że nasz zespół jest najlepszym z baniaminków, którzy w tym sezonie występują w I grupie wałbrzyskiej Klasy A. Teraz czeka nas przerwa zimowa, a pierwsze treningi podopieczni Roberta Kubowicza rozpoczną pod koniec stycznia 2013 roku. Informacja o początku przygotowań do rundy wiosennej pojawi się oczywiście na naszej stronie. A już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na Uroczyste Zakończenie Rundy Jesiennej Sezonu 2012/2013, które rozpocznie się w sobotę, 1 grudnia 2012 roku o godzinie 16:30 w namiocie przy Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Koszt uczestnictwa to tylko 20 złotych, a my ze swojej strony gwarantujemy ciepłe posiłki i zimne piwo. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – RAWA Boleścin 7:0 (4:0)
1:0 5’ Przemysław Paduch
2:0 14’ Dawid Pawlak
3:0 21’ Piotr Kałoń
4:0 22’ Robert Kubowicz
5:0 47’ Przemysław Paduch
6:0 78’ Robert Kubowicz
7:0 89’ Edward Nowak

Zdrój: Łukasz Żendarski – Arkadiusz Kacprzak, Paweł Sajdak, Radosław Kwiatkowski, Adrian Muchalski – Dawid Pawlak (70’ Bartosz Stępień), Maciej Kulpa, Maciej Piwoński (46’ Ireneusz Włochowicz), Przemysław Paduch (65’ Marcin Szczepanik) – Piotr Kałoń (50’ Edward Nowak), Robert Kubowicz

Rawa: Radosław Wolański – Grzegorz Woźniak, Mariusz Dzidek, Robert Wieczorek, Piotr Okarmus – Mateusz Piskorski, Piotr Wrona, Krystian Zieliński – Mariusz Morąg

Sędzia Główny: Pan Marcin Chodorowski (Kolegium Sędziów – Kłodzko)