dzisiaj: 294, wczoraj: 903
ogółem: 2 234 458

Podsumowanie 2 kolejki

• autor: lukas385, 2013-08-21 15:00

Druga seria gier I grupy wałbrzyskiej Klasy A za nami. Sensacyjnym liderem w dalszym ciągu została ekipa Venusa Nowice. Obok zespołu z Gminy Jaworzyna Śląska komplet punktów mają na swoim koncie Granit Roztoka i Tęcza Bolesławice. Na drugim biegunie Nysa Kłaczyna i dość nieoczekiwanie Włókniarz Głuszyca, które nie zdobyły nawet oczka. 2 kolejka przyniosła 35 bramek przy czterech zwycięstwach gospodarzy, dwóch remisach i dwóch zwycięstwach gości. Czytaj "więcej>>".

GÓRNIK Gorce - NYSA Kłaczyna 3:1
Górnik po kompromitującym początku sezonu w drugiej serii gier pokonał Nysę Kłaczyna. Goście z Gminy Dobromierz, jak to u nich zawsze bywa nie dysponowali optymalnym składem a ławka rezerwowych była bardzo wąska. Sam mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy spokojnie dowieźli zwycięski wynik do końca meczu. Górnik teraz pojedzie do Dziećmorowic, a Nysa zmierzy się na własnym terenie z Włókniarzem Głuszyca. Będzie to starcie dwóch zespołów, które w sezonie 2013/2014 jeszcze nie punktowały.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - TĘCZA Bolesławice 1:2
Beniaminek z Bolesławic po zwycięstwie w pierwszym meczu tym razem sprawił nie lada niespodziankę pokonując w Głuszycy miejscowego Włókniarza. Miejscowi przegrywali 0:1 i mimo gry w liczebnym osłabieniu zdołali na kilka minut przed końcem doprowadzić do wyrównania. Ostatnia akcja meczu należała jednak do beniaminka, który w dobrych nastrojach wracał do domu z kompletem punktów. Głuszyczanie nie zdobyli jeszcze nawet punktu, a na domiar złego zgłosili do rozgrywek również drużynę rezerw. Teraz naszym rywalom zza miedzy nie wiedzie się najlepiej, a co będzie kiedy wystartuje wałbrzyska Klasa B? Zobaczymy już wkrótce. Z kolei w Bolesławicach cieszą się z bardzo dobrego początku sezonu. W kolejce numer 3 Włókniarz szukać będzie pierwszych punktów w Kłaczynie, a Tęcza u siebie podejmować będzie Zielonych Mrowiny.

ZIELONI Mrowiny - GWAREK Wałbrzych 1:1
Niespodzianka w Mrowinach. Gwarek po rozgromieniu u siebie Włókniarza Głuszyca jechał na ten mecz w roli zdecydowanego faworyt. Ostatecznie jednak wałbrzyszanie musieli się zadowolić remisem. Zieloni po porażce z Białym Orłem tym razem zdołali ugrać pierwszy punkt w nowym sezonie. W następnej kolejce Zieloni pojadą do Bolesławic na mecz z Tęczą, która w tym sezonie punktów jeszcze nie zgubiła, a Gwarek w roli gospodarza zagra w Jedlinie-Zdroju z naszym Klubem Sportowym.

GRANIT Roztoka - CZARNI Wałbrzych 3:1
Wzmocniony przed sezonem Granit po raz drugi wygrywa. Tym razem zespół z Roztoki pokonał Czarnych Wałbrzych, mimo że do przerwy przegrywał 0:1. Po zmianie stron gospodarze jednak zdominowali przyjezdnych i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zespół z Gminy Dobromierz awansował w tym momencie na pozycję Wicelidera, a Czarni pozostają w gronie drużyn, które wygrały tylko raz. W kolejnym meczu Granit pojedzie aż pod granicę z Czechami na mecz z Białym Orłem Mieroszów, a Czarni zagrają u siebie z Cukrownikiem.

CUKROWNIK Pszenno - UNIA Jaroszów 0:2
Niespodzianka w Pszennie. Skazywany na pożarcie beniaminek z Jaroszowa wywiózł komplet punktów w obiektu, na którym nikt nie wygrał przez cały poprzedni sezon. Drużyna Cukrownika nie może być zadowolona z początku sezonu i tylko oczka w meczach z dwoma beniaminkami. Dodajmy tylko, że po dwóch kolejkach poprzedniego sezonu ekipa z pod Świdnicy miała na swoim koncie komplet punktów i również mierzyła się z dwoma beniaminkami. Z kolei goście z Jaroszowa po porażce w premierowym meczu tym razem mogą być zadowoleni. W następnych meczach Cukrownik poszuka pierwszego zwycięstwa z Czarnymi w Wałbrzychu, a Unia zagra ze spadkowiczem z Witkowa.

GROM Witków - KS Walim 3:3
Mimo, że beniaminek z Walimia na pewno przed meczem brałby remis w ciemno, to po meczu goście mogą odczuwać niedosyt. Przyjezdni prowadzili do przerwy 2:0, później przegrywali 2:3, by ostatecznie po hattrick'u pozyskanego przed sezonem Grzegorza Jarzębowskiego zremisować 3:3. Warto dodać, że zespół z Walimia pojechał do Witkowa bez bramkarza, a całe spotkanie pomiędzy słupkami stanął zawodnik z pola. Grom przed sezonem liczył na dosyć pewny powrót do Klasy Okręgowej, jednak tylko punkcik w pierwszych dwóch meczach na pewno nie jest sukcesem zespołu w Witkowa. Walim natomiast w dwóch meczach uzyskał remisy z teoretycznie silniejszymi drużynami. W następnej serii gier Grom pojedzie do beniaminka z Jaroszowa, a walimski Klub Sportowy u siebie podejmie lidera z Nowic.

VENUS Nowice - SUDETY Dziećmorowice 3:2
Zespół z Nowic po zwycięstwie z Górnikiem Gorce tym razem pokonał kolejną silną drużynę. Goście z Dziećmorowic nie dość, że prowadzili do przerwy 2:0 to jeszcze od 25 minuty grali z przewagą jednego gracza to ulegli aktualnemu liderowi rozgrywek. W 3 kolejce spotkań Venus pojedzie do Walimia, gdzie na pewno nie będzie miał łatwej przeprawy, a Sudety zagrają u siebie z Górnikiem Gorce. Drugie starcie będzie więc pojedynkiem zespołów, które w dwóch pierwszych kolejkach wyjechały z Nowic bez punków. Wydaje się, że faworytem będą miejscowi.