• autor: lukas385, 2013-11-06 14:00

Po 13 kolejce znowu zmiany na podium. W dalszym ciągu liderem pozostają Sudety Dziećmorowice. Tuż za nimi Granit Roztoka, który chyba przełamał swój kryzys, a na ostatnim miejscu podium Czarni Wałbrzych. Kontakt z czołową trójką ma również nasz Zdrój. W strefie spadkowej w dalszym ciągu zespoły z Kłaczyny i Mrowin. Miniona seria gier przyniosła 28 bramek. Czytaj "więcej>>".

GWAREK Wałbrzych - GÓRNIK Gorce 1:1
Górnik znowu punktuje. Tym razem chłopcy Jarosława Borconia urwali punkty grającemu do tej pory bardzo dobrze u siebie Gwarkowi Wałbrzych. Spotkanie mogło zakończyć się zwycięstwem zarówno wałbrzyszan, jak i gości z Gorc, ale ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. Po tym meczu Gwarek zachował swoje miejsce w tabeli, ale za to Górnik znowu awansował, tym razem na pozycję numer 13. W 14 kolejce zespół Łukasza Prugara ponownie zagra u siebie, a jego rywalem będzie Tęcza Bolesławice, a Górnik podejmować będzie drużynę Gromu Witków.

TĘCZA Bolesławice - BIAŁY ORZEŁ Mieroszów 0:6
Może wygrana odradzającego się Białego Orła niespodzianką nie jest, to rozmiary już tak. W tym spotkaniu gospodarze nie mieli żadnych argumentów, żeby przeciwstawić się bardzo dobrze grającym gościom. Po tym spotkaniu Tęcza spadła tuż nad kreskę z przewagą tylko punkcika nad strefą spadkową, a Biały Orzeł po zwycięstwach w dwóch ostatnich meczach w stosunku 5:1 i 6:0 po woli pnie się do góry i zajmuje 10 lokatę w ligowej stawce. Teraz przed Tęczą ciężki wyjazd na obiekt przy Ulicy Jagiellońskiej w Wałbrzychu na mecz z miejscowym Gwarkiem, a Biały Orzeł u siebie zmierzy się z czerwoną latarnią naszej ligi z Kłaczyny.

NYSA Kłaczyna - CZARNI Wałbrzych 1:2
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Czarnych na zielonej murawie stało się faktem. Wałbrzyszanie pokonali w Kłaczynie miejscową Nysę 2:1, choć powinni przynajmniej dwa razy wyżej, gdyż podopieczni Marka Żamojcina nie wykorzystali w tym meczu aż dwóch rzutów karnych. Nysa po raz kolejny przegrała minimalnie i jej sytuacja przestaje się robić kolorowa. Zespół z Gminy Dobromierz tylko z jedną wygraną i dwoma remisami zajmuje ostatnią pozycję ze stratą 5 oczek do bezpiecznego miejsca. Czarni z kolei wygrywając w Kłaczynie awansowali na 3 miejsce. W kolejce numer 14 zespół z Kłaczyny zmierzy się na wyjeździe z coraz lepiej radzącym się Białym Orłem Mieroszów, a Czarni zmierzą się u siebie z Włókniarzem Głuszyca.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - UNIA Jaroszów 1:1
Włókniarz dalej bez zwycięstwa. Tym razem zespół z głuszycy zremisował u siebie z Unią Jaroszów, choć był drużyną lepszą od swojego rywala. Po remisowym meczu głuszyczanie w dalszym ciągu zajmują 12 miejsce z przewagą już tylko 4 punkcików nad strefą spadkową, a Unia zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 20 punktów. W kolejnej serii gier Włókniarz zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Wałbrzych, z którymi w tym sezonie na ich terenie nikt nie zdobył nawet punktu, a Unia u siebie zmierzy się z Zielonymi Mrowiny i będzie zdecydowanym faworytem tego spotkania.

ZIELONI Mrowiny - KS Walim 2:2
Remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Zielonymi Mrowiny a beniaminkiem z Walimia. Choć, to goście prowadzili do 92 minuty to nie zdołali wywieść kompletu punktów. Zespół walimskiego Klubu Sportowego nie może być do końca zadowolony, bo stracił zwycięstwo w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, to jednak remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym. Zieloni dalej zajmują przedostatnie miejsce, ale strata do następnej w tabeli ekipy z Bolesławic to tylko punkcik, a Walim zajmuje w dalszym ciągu bardzo dobre 6 miejsce. Teraz prze Zielonymi wyjazd do Jaroszowa, a drużyna z Walimia zmierzy się u siebie z naszym Zdrojem.

GRANIT Roztoka - VENUS Nowice 3:2
Venus prowadził w Roztoce już 2:0 i wydawało się, że liczba meczów bez zwycięstwa niedawnego lidera, a więc Granitu będzie trwać. Nic bardziej mylnego. Drużyna z Gminy Dobromierz najpierw zdołała zdobyć bramkę kontaktową, następnie wyrównującą, aby ostatecznie wygrać mecz. Kryzys, który trwał w Roztoce od czterech spotkań został chyba przełamany, a Venus po bardzo dobrym początku teraz nie może wygrać. Granit awansował po tym meczu awansował na pozycję wicelidera rozgrywek, a drużyna z Nowic zajmuje ostatnie miejsce w górnej połowie tabeli. W 14 kolejce Granit zmierzy się w meczu na szczycie z liderem w Dziećmorowicach, a Venus u siebie zagra z Cukrownikiem.

CUKROWNIK Pszenno - GROM Witków 1:1
W meczu grających coraz lepiej gospodarzy ze spadkowiczem z wałbrzyskiej Klasy Okręgowej padł remis 1:1. Spotkanie było bardzo wyrównanym widowiskiem i remis chyba jest wynikiem sprawiedliwym. Drużyna z Pszenna po tym remisie spadła w ligowej tabeli na 12 miejsce, a Grom, który chce już w tym sezonie wrócić do wyższej klasy rozgrywkowej zajmuje 5 lokatę ze stratą 9 punktów do lidera. W kolejce numer 14 Cukrownik zagra w Nowicach, a Grom zmierzy się w Gorcach z miejscowym Górnikiem.