dzisiaj: 534, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 444

Zdrój gromi w Walimiu

• autor: lukas385, 2013-11-11 07:00

W spotkaniu 14 kolejki rozgrywek o mistrzostwo I grupy wałbrzyskiej Klasy A, które odbyło się w niedzielę, 10 listopada 2013 roku Zdrój Jedlina-Zdrój rozgromi w Walimiu miejscowy Klub Sportowy aż 7:0. Bramki dla podopiecznych Roberta Kubowicza strzelali Piotr Kałoń, który aż czterokrotnie pokonał golkipera gospodarzy, Maciej Kulpa, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce rywala, oraz powracający po kontuzji Mateusz Kubowicz. Po tym meczu i innych wynikach naszej Klasy A Zdrój nadal zajmuje 4 miejsce, ale z taką samą liczbą punktów jak Granit i Czarni, oraz ze stratą tylko dwóch oczek do liderującej ekipy z Dziećmorowic. Czytaj "więcej>>".

Spotkanie w Walimiu rozpoczęło się od śmiałych ataków Zdroju, który chciał zrewanżować się licznie przybyłej z Jedliny-Zdroju publiczności za porażkę w poprzedniej kolejce. Już w pierwszych minutach najpierw Maciej Kulpa, a później Piotr Kałoń powinni otworzyć wynik spotkania, ale w dalszym ciągu było 0:0. Zielono-Czerwoni dalej atakowali i w 14 minucie w końcu udało się zdobyć gola. Arkadiusz Kacprzak wrzucił piłkę z autu w pole karne miejscowych do Macieja Kulpy, a ten mając przed sobą tylko bramkarza umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce Zdrój dalej posiadał inicjatywę, a gospodarze mimo, że próbowali, to nie stanowili żadnego zagrożenia pod naszą bramką. W 28 minucie padła druga bramka dla Zdroju. Dominik Dudek szybko wznowił grę z rzutu wolnego i zagrał piłkę na prawą stronę do wracającego po kontuzji Mateusza Kubowicza, a ten pięknym uderzeniem po długim rogu podwyższył prowadzenie. Do przerwy jedlinianie zdobyli jeszcze jednego gola. Paweł Zasada wypuścił na czyste pole Piotra Kałonia, a ten najpierw minął bramkarza walimian, a później technicznym uderzeniem po raz trzeci umieścił piłkę w siatce rywali. Do przerwy Zdrój mógł zdobyć jeszcze przynajmniej dwie bramki, ale ani ponownie Piotr Kałoń, ani też Maciej Kulpa czy Mateusz Kubowicz nie znaleźli drogi do bramki miejscowych. Warto też odnotować piękne uderzenie Macieja Piwońskiego z około 30-35 metrów, które zatrzymało się na poprzeczce. Tak więc do przerwy bramek już nie było i Zdrój prowadził w Walimiu 3:0.

Od początku drugiej odsłony Walim zaczął śmielej atakować celem zmniejszenia strat, ale już pierwsza kontra naszego zespołu i było 4:0. Paweł Zasada ponownie uruchomił Piotra Kałonia, a ten sprytnym lobem po raz kolejny umieścił piłkę w bramce. Kolejny gol dla Zdroju padł w 68 minucie. Tym razem Bartosz Chabrowski dograł piłkę do Piotra Kałonia, a tez strzałem z około 16 metrów zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Chwilę później było już 5:0 i ponownie na listę strzelców wpisał się Piotr Kałoń. Tym razem zmienił lot piłki po wrzutce Arkadiusza Kacprzaka z rzutu wolnego. Ostatnia bramka w tym meczu padła tuż przed gwizdkiem kończącym to widowisko. Arkadiusz Kacprzak zagrał futbolówkę na wolne pole do Macieja Kulpy, a ten po raz drugi mając przed sobą tylko bramkarza ustalił wynik meczu. Przez całą drugą części gry zespół z Walimia starał się zdobyć przynajmniej honorowego gola, ale tego dnia nie do przejścia był blok defensywny jedlińskiego Zdroju. Tak więc po trochę ponad 90 minutach gry sędzia zakończył spotkanie, a Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Walimiu miejscowych 7:0, odnosząc najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Co można powiedzieć po takim meczu? Całej drużynie należą się słowa pochwały za walkę, którą pozostawili na boisku. Tym spotkaniem nasi zawodnicy w 100% zrehabilitowali się za porażkę w poprzedniej kolejce i pokazali, że jednak w piłkę grac potrafią i odnieśli zwycięstwo na bardzo ciężkim terenie z najlepszym beniaminkiem tegorocznych rozgrywek. Wielkie brawa również dla jedlińskich kibiców, którzy bardzo licznie przybyli do Walimia i swoim dopingiem pomogli piłkarzom w tym meczu. Jak już wspomnieliśmy, Zdrój w dalszym ciągu zajmuje miejsce tuż za podium, ale przy zwycięstwie w ostatniej kolejce kończącej się już rundy i korzystnych wynikach innych meczów nasz zespół może ponownie wrócić na podium. A rywalem Zielono-Czerwonych będzie kolejny beniaminek, zespół Unii Jaroszów. Pierwszy gwizdek sędziego w niedzielę, 17 listopada 2013 roku o godzinie 13:30 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Do zobaczenia na meczu.

KS Walim - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 0:7 (0:3)
0:1 14' Maciej Kulpa
0:2 28' Mateusz Kubowicz
0:3 33' Piotr Kałoń
0:4 54' Piotr Kałoń
0:5 68' Piotr Kałoń
0:6 75' Piotr Kałoń
0:7 89' Maciej Kulpa

Zdrój: Radosław Kwiatkowski - Przemysław Paduch, Dominik Dudek, Bartosz Chabrowski, Arkadiusz Kacprzak - Mateusz Kubowicz (70' Rafał Chabrowski), Maciej Kulpa, Maciej Piwoński (84' Piotr Siara), Michał Bartkowiak (79' Sergiusz Wójcik) - Paweł Zasada (84' Bartosz Stępień), Piotr Kałoń (77' Ireneusz Włochowicz)