• autor: lukas385, 2013-11-20 15:00

Runda jesienna za nami. Mistrzem została drużyna Granitu Roztoka, ale tuż za nią z taką samą ilością 33 punktów nasz Zdrój. Dalej ze stratą tylko jednego oczka Sudety Dziećmorowice, a tuż za podium Czarni Wałbrzych. W dole tabeli zwycięstwa zanotowały zespoły Nysy Kłaczyna, Zielonych Mrowiny, Tęczy Bolesławice i Włókniarza Głuszyca. Jedyną ekipą z dołu, która nie wygrała był Górnik Gorce i spadł do strefy spadkowej. Miniona seria gier przyniosła komplet zwycięstw gospodarzy. Kibice zobaczyli łącznie 37 bramek, co daje ponad 4,5 trafienia na jedno spotkanie. Czytaj "więcej>>"

TĘCZA Bolesławice - GÓRNIK Gorce 4:3
Trochę słońca w końcu wyszło w Bolesławicach, gdzie miejscowa Tęcza wygrała po raz pierwszy od 3 kolejki rozgrywek. Goście z Gorc prowadzili w tym meczu 2:0, 3:1 a ponadto Tęcza musiała grać bez swojego golkipera, który został odwieziony do szpitala. Gospodarze jednak nie poddali się i najpierw doprowadzili do remisu, a później zdobyli bramkę na wagę kompletu punktów. Zwycięstwo to pozwoliło awansować drużynie z Gminy Jaworzyna Śląska na 13 miejsce. Górnik natomiast po tej porażce spadł do strefy spadkowej, ale ma tyle samo punktów, co będący na bezpiecznym miejscu Zieloni Mrowiny. Na inaugurację rundy wiosennej Tęcza zmierzy się w Kłaczynie z Nysą, a Górnik u siebie podejmować będzie zespół z Nowic. W 1 kolejce rozgrywek Tęcza ograła u siebie Nysę 1:0, a Górnik został rozgromiony przez Venus na wyjeździe aż 0:6.

NYSA Kłaczyna - GWAREK Wałbrzych 3:1
Tak jak Tęcza, również i Nysa wygrała bardzo ważny mecz, pokonując u siebie faworyzowanego Gwarka i to aż 3:1. Mecz toczył się pod dyktando miejscowych i przy odrobinie szczęścia mogli oni wygrać jeszcze wyżej. To zwycięstwo nie pozwoliło jednak ruszyć się zespołowi Nysy z ostatniego miejsca, ale strata do pozycji nad przysłowiową kreską to tylko 4 punkty. Gwarek po tym nieoczekiwanie przegranym meczu spadł na 8 lokatę. W kolejce numer 16 zespół z Kłaczyna zagra u siebie z Tęczą i na pewno będzie chciał zrehabilitować się za porażkę 0:1 w Bolesławicach na inaugurację ligi, a Gwarek pojedzie do Głuszycy. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami wałbrzyszanie rozgromili Włókniarza 6:1.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - BIAŁY ORZEŁ Mieroszów 4:3
Kolejną drużyną z dołu tabeli, której udało się wygrać jest po Tęczy i Nysie głuszycki Włókniarz. Zespół Grzegorza Bachmatiuka pokonali u siebie Białego Orła Mieroszów, na co czekał od 5 kolejki. Głuszyczanie po tym meczu utrzymali swoje 12 miejsce. Lokatę utrzymał również Biały Orzeł, który jest 11. W następnej kolejce Włókniarz podejmował będzie Gwarka, a Biały Orzeł zmierzy się z Zielonymi Mrowiny. W rundzie jesiennej drużyna z Głuszycy przegrała w Wałbrzychu 1:6, a mieroszowianie pokonali Zielonych 3:2.

ZIELONI Mrowiny - CZARNI Wałbrzych 2:1
Mimo, że Czarni na wyjazdach grają co tu dużo mówić, nie najlepiej, to porażka tego zespołu w Mrowinach jest małą niespodzianką. W pierwszej, bardzo nudnej połowie bramek nie było, jednak po zmianie stron Zieloni wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a wałbrzyszanom starczyło czasu tylko na bramkę honorową. Zieloni po tej wygranej wydostali się ze strefy spadkowej, a Czarni wypadli tuż za ligowe podium. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Zieloni zagrają z Białym Orłem Mieroszów, a Czarnych czeka kolejny wyjazd, tym razem do Jedliny-Zdroju. W pierwszej połowie rozgrywek Zieloni przegrali z Białym Orłem 2:3, a Czarni u siebie pokonali naszą drużynę 2:1.

GRANIT Roztoka - KS Walim 4:0
Granit wysoko pokonał beniaminka z Walimia, choć do przerwy był bezbramkowy remis. Po zmianie stron jednak gospodarze nie pozostawili przyjezdnym złudzeń i tą wygraną awansowali na pozycję lidera rozgrywek. Zespół z Roztoki został również mistrzem rundy jesiennej. Walim po drugiej wysokiej porażce wypadł z pierwszej połowy tabeli. W kolejnym spotkaniu Granit zagra u siebie z Unią Jaroszów, którą pokonał już w Jaroszowie 2:0, a przed walimianami bardzo ciężki wyjazd do Pszenna. Na inaugurację w Walimiu padł remis 2:2.

CUKROWNIK Pszenno - SUDETY Dziećmorowice 3:0
Cukrownik rozbił u siebie ówczesnego lidera rozgrywek, a więc zespół Sudetów Dziećmorowice. Gospodarzom w tym meczu wychodziło praktycznie wszystko i na nic zdały się wysiłki dziećmorowiczan. Drużyna z okolic Świdnicy po tym meczu jest już na 7 miejscu, a chłopcy Jarosława Kocana spadli na ostatnie miejsce podium. Teraz przed Cukrownikiem mecz u siebie z Walimiem, z którym w 1 kolejce zremisował 2:2, a Sudety czeka wyjazd do coraz lepiej grającego Gromu Witków. W pierwszym meczu między tymi drużynami w Dziećmorowicach miejscowy zespół pokonał spadkowicza z wałbrzyskiej Klasy Okręgowej 2:0.

GROM Witków - VENUS Nowice 5:0
W Derbach Gminy Jaworzyna Śląska zespół Gromu Witków rozgromił gości z Nowic aż 5:0, choć wynik mógł, a nawet powinien być przynajmniej dwukrotnie wyższy, Grom choć dalej gra w przysłowiową kratkę, to dalej zajmuje miejsce za czwórką uciekinierów, a więc Czarnymi, Sudetami, naszym Klubem Sportowym, oraz zespołem z Roztoki. Venus po bardzo dobrym początku sezonu teraz wyraźnie dołuje i już jest na 10 miejscu. W kolejce numer 16 Grom zagra u siebie z Sudetami Dziećmorowice i na pewno będzie chciał zrewanżować się za porażkę 0:2 z początku rozgrywek. Przed Venusem z kolei teraz wyjazd do Gorc na mecz z miejscowym Górnikiem. W pierwszym meczu zespół z Nowic rozgromił u siebie podopiecznych Jarosława Borconia 6:0.