• autor: lukas385, 2013-11-27 14:00

Rozgrywki I grupy wałbrzyskiej Klasy A w 2013 roku już za nami. Zimę na pozycji lidera spędzą Sudety Dziećmorowice z przewagą dwóch oczek nad Czarnymi Wałbrzych, Granitem Roztoka i naszym Zdrojem. W strefie spadkowej przezimują Nysa Kłaczyna i Zieloni Mrowiny, ale nad swoim ligowym bytem muszą pomyśleć również ekipy Tęczy Bolesławice, Górnika Gorce, Włókniarza Głuszyca i Venusa Nowice. Teraz przed wszystkimi drużynami zasłużony zimowy odpoczynek. Miniona seria gier przyniosła po cztery wygrane gości i gospodarzy. Najwięcej bramek padło w starciu Białego Orła Mieroszów za Zielonymi Mrowiny, a najmniej w Roztoce, gzie miejscowy Granit podejmował beniaminka z Jaroszowa. Czytaj "więcej>>".

GÓRNIK Gorce - VENUS Nowice 2:1
Zespół Jarosława Borconia po porażce w Bolesławicach tym razem pokonał u siebie gości z Nowic po bardzo wyrównanym spotkaniu. To zwycięstwo dało drużynie z Gminy Boguszów-Gorce trochę oddechu przed nadchodzącą zimą, jednak Górnik, mimo awansu na 13 miejsce ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Venus po bardzo dobrym początku obecnego sezonu później już stracił swój rytm i po dotychczas rozegranych spotkaniach jest już na 11 miejscu i jeśli na wiosnę nie weźmie się za zdobywanie punktów to strefa spadkowa będzie się nieuchronnie zbliżać.

GROM Witków - SUDETY Dziećmorowice 1:2
W bardzo ciekawym spotkaniu, które odbył się w Witkowie, miejscowy Grom nie sprostał Sudetom Dziećmorowice. Do przerwy był bramkowy remis, ale po zmianie stron to goście na niespełna 10 minut przed zakończeniem spotkania zadali decydujący cios i ponownie objęli fotel lidera, którego nie oddadzą przynajmniej do wiosny. Grom z kolei dalej zajmuje miejsce tuż za wielką czwórką, ale strata do zespołów, które najprawdopodobniej będą walczyć między sobą o promocje do wyższej klasy rozgrywkowej jest już znaczna.

CUKROWNIK Pszenno - KS Walim 5:0
Kryzys beniaminka z Walimia trwa w najlepsze. Po porażkach 0:7 z naszym Klubem Sportowym i 0:4 w Roztoce tym razem walimianie zostali rozbici przez Cukrownik 0:5. Gospodarze po raz kolejny pokazali, że gdzieś w nich jest jeszcze zespół z poprzedniego sezonu i na pewno sprawią nie jedną niespodziankę w bieżących rozgrywkach. Goście chyba odczuli, że Klasa A różni się trochę od najniższego poziomu rozgrywkowego w naszym regionie i przeskok z 10 spotkań w rundzie na ponad 16 jest dla nich jak najbardziej odczuwalny. Po tym meczu zespół z Pszenna pozostał na 8 pozycji, a Walim na 10.

GRANIT Roztoka - UNIA Jaroszów 0:1
Niespodzianka w Roztoce, gdzie miejscowy Granit i ówczesny lider rozgrywek przegrał z Unią Jaroszów. Choć beniaminek już w poprzedniej kolejce sprawił dużo problemów innej drużynie ze ścisłej czołówki, a więc naszemu Zdrojowi, to chyba tylko optymiści spodziewali się, że Unia wywiezie z Roztoki wszystkie możliwe do zdobycia punkty. Po tym spotkaniu Granit spadł na najniższe miejsce na podium, a Unia jest w czubie grupy pościgowej.

BIAŁY ORZEŁ Mieroszów - ZIELONI Mrowiny 7:2
Mieroszowianie pewnie pokonali Zielonych Mrowiny w jednostronnym pojedynku. Od początku gry gospodarze mieli przewagę, którą podczas 90 minut udokumentowali aż siedmioma trafieniami. Zespół z Mrowin odpowiedział tylko dwukrotnie i jego wysoka porażka stała się faktem. Po tym zwycięstwie drużyna Białego Orła zajmuje 7 lokatę w ligowej stawce, a Zieloni tą porażką przekreślili swoje szanse na zimę poza strefą spadkową.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - GWAREK Wałbrzych 4:1
Mocno osłabiony Gwarek nie sprostał w Głuszycy miejscowemu, bardzo zdeterminowanemu Włókniarzowi. Gospodarze rozegrali chyba najlepsze spotkanie w tym sezonie i całkowicie zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Jest więc nadzieja, że gospodarze na wiosnę nie będą musieli drżeć o ligowy byt. Ten mecz wywindował głuszyczan na 12 miejsce, a drużyna z Wałbrzycha dalej zajmuje pozycję numer 9.

NYSA Kłaczyna - TĘCZA Bolesławice 2:0
W spotkaniu dwóch drużyn bezpośrednio zagrożonych spadkiem lepsza Nysa, która odprawiła z kwitkiem beniaminka z Bolesławic i wygrała 2:0. Ta wygrana dała gospodarzom nadzieję na lepsze jutro, bo mimo że dalej zajmują oni ostatnie miejsce w stawce, to strata do drużyn będących nad kreską jest już naprawdę minimalna. Tęcza po ostatnim zwycięstwie tym razem nie dała swoim kibicom dużo radości i całą zimę spędzi na ostatnim bezpiecznym miejscu.