DERBY DLA ZDROJU

• autor: lukas385, 2014-04-20 09:00

Wielkie Derby dla Zdroju. W meczu 21 kolejki rozgrywek o mistrzostwo I grupy wałbrzyskiej Klasy A, które odbyło się w Wielką Sobotę, 19 kwietnia 2014 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Głuszycy miejscowego Włókniarza 5:1. Bramki dla Zielono-Czerwonych strzelali Jarosław Piątek i Mateusz Kubowicz, którzy dwukrotnie pokonali golkipera miejscowych, oraz Piotr Kałoń. Po tym meczu Zielono-Czerwoni zachowali pozycję lidera rozgrywek z przewagą 4 oczek nad wiceliderem, Czarnymi Wałbrzych. Czytaj "więcej>>".

Słoneczna pogoda, Wielka Sobota i Wielkie Derby przyciągnęły na głuszycki Stadion bardzo wielu, głodnych piłkarskich emocji kibiców, zarówno miejscowych, jak i naszych, jedlińskich fanów piłki nożnej. Początek meczu to spokojna gra z obu stron. Pierwszą groźną akcję stworzył sobie Włókniarz, jednak strzał napastnika okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później padł premierowy gol tego meczu, gol dla naszego Zdroju. Bartosz Polak otrzymał futbolówkę na prawej stronie i wrzucił ją w pole karne głuszyczan, gdzie najprzytomniej zachował się Mateusz Kubowicz i strzałem głową bardzo ucieszył licznie przybyłych kibiców z Jedliny-Zdroju, swoich kolegów z drużyny i całą ławkę rezerwowych. Po tym trafieniu groźniej zaczął atakować Włókniarz, jednak na nieszczęście gospodarzy nasza bramka była niczym zaczarowana. Drugie trafienie dla Zielono-Czerwonych padło w 32 minucie spotkania. Łukasz Samiec rozegrał szybko rzut wolny i zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego do Jarosława Piątka, a ten najpierw ograł rywala i starał się dorzucić ją w pole karne rywala. Ku uciesze jedlińskiej części tego piłkarskiego widowiska futbolówka idealnie po długim rogu wpadła w okienko bramki głuszyczan i Zdrój prowadził 2:0. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło trochę rozluźnienia w szeregi jedlinian i Włókniarz w 37 minucie zdołał złapać kontakt. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się pomocnik gospodarzy i silnym uderzeniem obok bezradnego Bartosza Walusiaka umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój prowadził w Głuszycy 2:1.

Na drugą część spotkania nasz zespół wyszedł bardzo zmotywowany i już chwilę po rozpoczęciu tej odsłony po raz trzeci mógł się cieszyć ze zdobytej bramki. Rzut wolny w około 35 metrów z boku pola karnego wykonywał Jarosław Piątek. Wrzuconą w szestnastkę piłkę Paweł Zasada zgrał głową do Michała Bartkowiaka, a ten wyłożył ją do Mateusza Kubowicza, który po raz kolejny nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Włókniarza. Po ty trafieniu miejscowi ambitnie starali się na zmniejszenie prowadzenia naszej drużyny, ale z ataków głuszyczan nic nie wynikało bo już bezbłędnie zachowywał się blok defensywny naszego Zdroju. Co nie udało się miejscowym po raz kolejny wyszło podopiecznym Roberta Kubowicza w 77 minucie spotkania. Wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Skarbiński wyłożył piłkę przed pole karne do Jarosława Piątka, który mierzonym uderzeniem po raz kolejny umieścił piłkę w siatce. Ostatni cios nasi zawodnicy zadali na trochę ponad 5 minut przed końcem meczu. Ponownie asystował Dawid Skarbiński, a w sytuacji sam na sam z golkiperem nie pomylił się Piotr Kałoń i nasz zespół prowadził już czterema bramkami. Do końca spotkania, choć emocji było jeszcze sporo to bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał jak najbardziej zasłużenie Włókniarza Głuszyca 5:1.

Wspaniały prezent Wielkanocny sprawili swoim kibicom Zielono-Czerwoni swoim kibicom. Jedlinianie zagrali perfekcyjnie i nie zostawili żadnych szans na końcowy tryumf gospodarzom Wielkie brawa dla wszystkich zawodników Zdroju, dla całego sztabu szkoleniowego za perfekcyjne przygotowanie graczy do tego bardzo prestiżowego pojedynku. Podziękowania również dla jedlińskich kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na Stadionie w Głuszycy. Głośne śpiewy, które słyszeli chyba wszyscy w Jedlinie-Zdroju do późnych godzin wieczornych najlepiej obrazują, jak ten mecz jest ważny i jak ważne dla wszystkich jest to derbowe zwycięstwo. Oczywiście nasz Klub Sportowy zachował pozycję lidera rozgrywek. Teraz przed nami Święta Wielkanocne, a już w następną niedzielę, 27 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00 Zdrój zagra kolejny mecz ligowy. Naszym rywalem będą goście z Mrowin. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na ten pojedynek.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 1:5 (1:2)
0:1 13' Mateusz Kubowicz
0:2 32' Jarosław Piątek
1:2 37' Łukasz Kalka
1:3 47' Mateusz Kubowicz
1:4 79' Jarosław Piątek
1:5 84' Piotr Kałoń

Zdrój: Bartosz Walusiak - Arkadiusz Kacprzak, Dominik Dudek, Łukasz Samiec (78' Przemysław Paduch) - Michał Bartkowiak (82' Ireneusz Włochowicz), Jarosław Piątek, Radosław Kwiatkowski, Maciej Piwoński (86' Bartosz Chabrowski), Bartosz Polak (78' Dawid Skarbiński) - Mateusz Kubowicz, Paweł Zasada (65' Piotr Kałoń)

autor: ruubik 2014-04-20 23:11:45

Profil ruubik w Futbolowo bravo zdrój...-żenująca postawa kibiców włókniarza-głuszyczanie,wstydźcie się tych pseudo-kibiców...

autor: ruubik 2014-04-20 23:15:44

Profil ruubik w Futbolowo brawo

autor: szymon7712 2014-04-20 23:22:42

Profil szymon7712 w Futbolowo derby nasze

autor: ujzkacper 2014-04-20 23:23:41

Profil ujzkacper w Futbolowo brawo

autor: ujzkacper 2014-04-20 23:58:20

Profil ujzkacper w Futbolowo pamiętajcie,o ogrodach,czy tak trudno być poetą...zebraliśmy niedawno dla waszego piłkarza , jakąś tam sumkę,podczas meczu w jedlinie...-daliśmy temu piłkarzowi prawie 500 zł...-dlaczego traktujecie nas jak wrogów ??

autor: szymon7712 2014-04-21 07:34:19

Profil szymon7712 w Futbolowo wg mnie,zadaniem ozpn wałbrzych,jest wywalenie na zbity pysk drużynę granitu roztoka z rozgrywek,chamstwo trzeba likwidować,tym bardziej,że to zawodnicy tej pseudo drużyny prowokują burdy...-po co komu potrzebne takie mecze ???