dzisiaj: 315, wczoraj: 415
ogółem: 2 233 576

Zdrój znowu gromi

• autor: lukas385, 2014-04-28 09:00

Po wysokich wygranych z Nysą Kłaczyna i Włókniarzem Głuszyca, tym razem podopieczni Roberta Kubowicza rozbili u siebie w meczu 22 kolejki I grupy wałbrzyskiej Klasy A, który został rozegrany w niedzielę, 27 kwietnia 2014 roku drużynę Zielonych Mrowiny 6:0. Formą strzelecką błysnął w tym spotkaniu Piotr Kałoń, który dwukrotnie mógł się cieszyć po strzelonych golach. Po jednym trafieniu dołożyli Jarosław Piątek, Mateusz Kubowicz, Paweł Zasada i Bartosz Chabrowski. Po tym zwycięstwie i równoczesnej porażce wicelidera z Wałbrzycha przewaga naszego Zdroju nad grupą pościgową wzrosła do 7 punktów. Czytaj "więcej>>".

Słoneczna pogoda, grająca z głośników muzyka, licznie przybyła na ten mecz publiczność głodna piłkarskich emocji. Nic, tylko grać w piłkę nożną. Od pierwszego gwizdka sędziego Zdrój zdecydowanie ruszył do ataków i już w pierwszych dwóch akcjach mógł objąć prowadzenie. Najpierw źle piłkę przyjmował sobie Mateusz Kubowicz, a następnie goście ratowali się faulem na Piotrze Kałoniu tuż przed polem karnym. Później jeszcze próbowali między innymi ponownie Piotr Kałoń, dwukrotnie Bartosz Polak i Michał Bartkowiak, którego piękny strzał z dalszej odległości bramkarz zdołał sparować na spojenie słupka z poprzeczką. W końcu jedlinianie dopięli swego i od 31 prowadzili 1:0. Łukasz Samiec zagrał piłkę do środka do Jarosława Piątka, a ten przymierzył w około 25 metrów i piłka zatrzepotała w siatce przyjezdnych. Bramka ta nieco uspokoiła wydarzenia boiskowe, jednak Zielono-Czerwoni w dalszym ciągu, choć trochę spokojniej to jednak atakowali bramkę Zielonych. Drugie trafienie padło na trochę ponad 5 minut przed końcem pierwszej odsłony. Ponownie podawał Łukasz Samiec, który wrzucił piłkę z autu do Piotra Kałonia, a ten choć trochę szczęśliwie, to jednak zdołał podwyższyć prowadzenie Zdroju. Do przerwy bramek już nie oglądaliśmy i gracze Roberta Kubowicza prowadzili z przyjezdnymi z Gminy Żarów 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i nasz zespół w dalszym ciągu miał przewagę. Kolejny, trzeci gol dla jedlińskiego Klubu Sportowego padł w 52 minucie spotkania. Arkadiusz Kacprzak zagrał piłkę z obrony w kierunku Piotra Kałonia, a ten najpierw ograł obrońcę gości, a następnie w sytaucji sam na sam z bramkarzem pewnym uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Po 11 minutach Zdrój prowadził 4:0. Dawid Skarbiński podał futbolówkę do Mateusza Kubowicza, który podwyższył prowadzenie. Nie mineło dużo czasu a było już 5:0 dla jedlinian. Michał Bartkowiak dostał futbolówkę z lewej strony w pole karne i uderzył w słupek. Do odbitej piłki najszybciej doskoczył wprowadzony chwilę wcześniej Paweł Zasada i po raz piąty umieścił ją w siatce rywali. Strzelania na Stadionie w Jedlinie-Zdroju zakończył 5 minut przed końcem meczu wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Chabrowski, który otrzymał znakomite podanie od Jarosława Piątka i najpierw ograł rywala w polu karnym na przysłowiowy zamach, a chwilę później lekkim, technicznym uderzeniem zdobył gola numer sześć dla Zdroju. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i nasz zespół pokonał przed własną, licznie zgromadzoną w niedziele popołudnie publicznością Zielonych Mrowiny 6:0.

Przede wszyskim cieszy kolejna wygrana, a do tego na zero z tyłu. Zdrój w tym meczu nie pozwolił na wiele przyjezdnym, a oni chyba nie mieli żadnych argumentów w tym starciu. Wielkie brawa dla naszych graczy, brawa również dla jedlińskich kibiców, którzy po raz kolejny w tym sezonie stawili się na trybunach i swoją obecnością i dopingiem pomogli w odniesieniu tego zwycięstwa. Do końca sezonu jeszcze osiem kolejek. Nas najbardziej interesują dwie najbliższe, które rozegramy w najbliższy czwartek i najbliższą niedzielę. Najpierw w czwartek, 1 maja 2014 roku nasi zawodnicy po raz kolejny zagrają w Jedlinie-Zdroju, a ich rywalem będzie zespół Górnika Gorce, a następnie w niedzielę, 4 maja 2014 roku pojedziemy do Roztoki na mecz z miejscowym Granitem. Oba spotkania zostały zaplanowane na godzinę 17:00 i już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, żeby najpierw u nas, a następnie w Roztoce byli razem z nami i pomogli nam w kolejnych bardzo ważnych meczach.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój - ZIELONI Mroiwny 6:0
1:0 31' Jarosław Piątek
2:0 39' Piotr Kałoń
3:0 52' Piotr Kałoń
4:0 63' Mateusz Kubowicz
5:0 66' Paweł Zasada
6:0 85' Bartosz Chabrowski

Zdrój: Bartosz Walusiak - Arkadiusz Kacprzak (75' Przemysław Paduch), Dominik Dudek, Radosław Kwiatkowski (72' Bartosz Chabrowski), Łukasz Samiec - Bartosz Polak, Jarosław Piątek, Dawid Skarbiński (79' Maciej Piwoński), Michał Bartkowiak (67' Rafał Chabrowski) - Piotr Kałoń (60' Paweł Zasada), Mateusz Kubowicz (79' Ireneusz Włochowicz)