• autor: lukas385, 2014-05-02 13:00

Po czwartkowej, 23 kolejce w czołówce doszło do kilku zmian. O ile na pierwszych trzech miejscach nic się nie stało, to do podium bardzo zbliżyły się Grom Witków i Granit Roztoka. Wydawało się też, że Sudety po zwycięstwie z Białym Orłem w końcu zaczną grać na miarę swoich możliwości, a tu przyszła bardzo szybka porażka z Gwarkiem. W dole tabeli bez zmian. Coraz dramatyczniejsza staje się sytuacja zarówno Nysy jak i Tęczy. Miniona seria gier przyniosła cztery zwycięstwa gospodarzy i tyleż samo wygranych gości. Najwięcej bramek padło w Derbach Gminy Jaworzyna Śląska pomiędzy zespłami z Bolesławic i Nowic. Czytaj "więcej>>".

ZIELONI Mrowiny - GRANIT Roztoka 2:4
Dobre zawody obejrzeli kibice zgromadzeni na Stadionie Leśnym w Mrowinach. Granit po woli wchodzi na dobre tory, bo jest to dla niego drugie zwycięstwo z rzędu. Zieloni wprawdzie przewagę nad strefą spadkową, ale muszą zacząć wygrywać, żeby mogli spać spokojnie. Zespół z Mrowin nadal zajmuje miejsce numer 14, czyli ostatnie nad kreską, a Granit awansował tuż za ligowe podium. Liga nie zwalnia i już chwilę po tym meczu oba zespoły zagrają w 24 kolejce. Zielonych czeka wyjazd do Pszenna, a Granit u siebie podejmować będzie lidera rozgrywek, a więc nasz Zdrój.

WŁÓKNIARZ Głuszyca - CUKROWNIK Pszenno 2:1
Mała niespodzianka w Głuszycy, gdzie miejscowy Włókniarz pokonał dobrze spisującego się w tym roku Cukrownika. Samo spotkanie to wyrówanana batalia, z której zwycięsko ostatecznie wyszli miejscowi. Głuszyczanie mają już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i wydaje się to być już bardzo solidną zaliczką. Teraz Włókniarz jest na 12 miejscu, a Cukrownik spadł na miejsce numer 6. Przed tymi zespołami teraz zupełnie inne mecze. Włókniarz na pewno nie będzie faworytem w spotkaniu na wyjeździe z Gromem Witków, a z kolei Cukrownik powinien sobie poradzić przed własną publicznością z przyjednymi, jakimi będą Zieloni Mrowiny.

NYSA Kłaczyna - GROM Witków 1:6
W Kłaczynie bez zmian. Nysa dalej nie potrafi wygrać na boisku, a Grom, dość dobrze grający w tym roku nie pozostawił gospodarzom żadych szans. Wydaje się, że dla zespołu z Kłaczyny drugi sezon, będzie jej ostatnim na tym poziomie rozgrywkowym. Nie da się utrzymać w lidze nie wygrywając meczów. Jeśli natomiast chodzi o Grom, to witkowianie mają duże szanse, żeby sezon skońcyć na podium. W następnej kolejce czerwona latarnia naszej ligi pojedzie do Nowic aby zmierzyć się z będącym na fali miejscowym Venusem, a Grom u siebie zagra z Włókniarzem Głuszyca.

TĘCZA Bolesławice - VENUS Nowice 2:6
Drugie z kolei Derby Gminy Jaworzyna Śląskia przegrała Tęcza, abilans bramoowy 3:12 w tych dwóch pojedynkach z Gromem i Venusem chluby zespołowi z Bolesławic nie przynosi. Samo spotkanie to wyraźna przewaga gości z Nowic, którzy wykorzystali błędy gospodarzy i całkowicie zasłużenie wygrali to spotkanie. Venus w dówch meczahc z Gwarkiem i Tęczą zdobył komplet punktów, a 14 strzelonych bramek musi robić wrażenie. Po tym meczu Tęcza nadal jest tylko przed Nysą, a Venus chyba na dobre zadomowił się w górnej połowie tabeli. W nastepnej, 24 kolejce gier Tęcza pojedzie do Dziećmorowic, a Venus u siebie zmierzy się z Nysą Kałaczyna.

GWAREK Wabłbrzych - SUDETY Dziećmorowice 2:1
Fantastyczna passa Gwarka na własnym terenie trwa. Na Ulicy Jagiellońskiej w Wałbrzychu w tym roku przegrał już Granit Roztoka i Grom Witków, a tym razem poległy tam Sudety Dziećmorowice. Goście nie dość że prowadzili 1:0, to jeszcze mieli rzut karny, jednak po raz kolejny w tym roku go nie wykorzystali. Gwarek jednak pokazał, że u siebie grać potrafi i najpierw odrobił stratę jednego gola, a następnie sam wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca zawodów. Po tym meczu wałbrzyszanie nadal są na 10 miejscu. Sudety z kolei nie spadły jeszcze z podium, ale ich przewagi nad Grnitem już nie ma. Teraz Gwarek zagra na wyjeździe w Walimiu, a Sudety u siebie zmierzą się z bolesławicką Tęczą.

BIAŁY ORZEŁ Mieroszów - KS Walim 3:4
Czyżby Biały Orzeł wpadł w kryzys? Po porażce 1:6 z naszym Klubem Sportowym nastąpiła fantastyczna seria zwycięstw przerwana brutalnie w ubiegłej kolejce przez Sudety. Tym razem widzowie obejrzeli bardzo ciekawy, wyrównany spektakl i minimalne zwycięstwo Walimia, który po kilku porażkach wygrał po raz trzeci pod rząd. Mecz ten sprawił że mieroszowianie tracą do lidera aż 15 punktów, a zespół z Walimia awansowała na 9 lokatę. W następnej serii gier zespół Białego Orła zagra w Jaroszowie, a Walim u siebie powalczy o kolejne zwycięstwo z Gwarkiem Wałbrzych.

CZARNI Wałbrzych - UNIA Jaroszów 4:0
Lekko, łatwo i przyjemnie. Tak wyglądał mecz Czarnych z Unią. Podopieczni Marka Żamojcina po raz kolejny potwierdzili, że są u siebie bardzo silni i tym razem po prostu przejechali się po Unii. Sam mecz to jednostronne widowisko. Po tej kolejce tylko Czarni nie zwiększyli straty do lidera, a ta nadal wynosi 7 oczek. Unia po kolejnej porażce z rzędu spadła na 11 miejsce. Już w najbliższej kolejce gier Czarni pojadą do Gorc, a Unia u siebie będzie chciała poszukać zwycięstwa z Białym Orłem Mieroszów.