dzisiaj: 459, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 369

Zwycięstwo w cieniu fety

• autor: lukas385, 2014-06-10 09:00

W niedzielę, 8 czerwca 2014 roku w spotkaniu przedostatniej, 29 kolejki I grupy wałbrzyskiej Klasy Okręgowej nasz Zdrój pokonał u siebie gości z Walimia 4:3. Bramki dla podopiecznych Roberta Kubowicza strzelali Dawid Skarbiński, Paweł Zasada, oraz Piotr Kałoń, który dwukrotnie pokonał golkipera z Walimia. Czytaj ”więcej>>”.

Po raz kolejny na jedliński Stadion przybyło bardzo dużo widzów, którzy tym razem chcieli podziękować drużynie za wspaniały sukces, jakim bez wątpienia jest mistrzostwo Klasy A i awans do Klasy Okręgowej. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego cała nasza drużyna, jak również wszystkie osoby blisko związane z klubem zostały odznaczone pamiątkowym medalem, a na ręce kapitana naszego zespołu, Arkadiusza Kacprzaka został złożony puchar za zdobycie I miejsca w Klasie A. Wszystko to było możliwe dzięki Honorowemu Obywatelowi Miasta Jedlina-Zdrój, Panu Sebastianowi Buczkowi, który podarował okazały puchar, jak również każdego odznaczył medalem.

Po uroczystości zaczęły się piłkarskie emocje, mecz dobrze się nie rozpoczął a Zdrój już prowadził. Bartosz Polak ładnie przedarł się prawą stronę i wypatrzył w polu karnym Piotra Kałonia. Ten najpierw perfekcyjnie opanował futbolówkę, następnie położył obrońcę i otworzył wynik spotkania. Nie minęło nawet 5 minut a powinno być już 2:0, jednak tym razem strzelce pierwszej bramki zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Od 10 minuty spotkanie nieco zwolniło, a oba zespoły szukały swoich okazji do zdobycia bramki, jednak mimo kilku dobrych okazji, między innymi poprzeczek i słupków z obu stron do przerwy utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Zdroju.

Druga część spotkania rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od gola dla jedlinian. Wprowadzony na murawę chwilę wcześniej Piotr Siara wypatrzył Piotra Kałonia, a ten w sytuacji sam na sam najpierw ograł bramkarza, a następnie nie miał problemu ze zdobyciem drugiego gola. Kolejna chwila i było już 3:0 dla Zielono-Czerwonych. Jarosław Piątek zagrał piłkę do Dawida Skarbińskiego, a ten mierzonym uderzeniem podwyższył prowadzenie Zdroju. Ponownie nie upłynęło wiele czasu i padła kolejna bramka, jednak tym razem dla gości. Błąd w kryciu wykorzystał zawodnik z Walimia i w sytuacji sam na sam nie miał problemu ze zdobyciem gola. Po tej bramce przyjezdni dążyli do zdobycia gola numer dwa, i ich wysiłki zostały nagrodzone w 77 minucie i było już tylko 3:2 dla naszego Zdroju. Do końca meczu walimianie chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu, ale 2 minuty przed końcem zabójczą kontrę czterech na jednego wyprowadził Zdrój i za sprawą ładnego uderzenia Pawła Zasady zdobył kolejną bramkę. Nie minęło nawet 60 sekund a przyjezdni po raz kolejny odpowiedzieli bramką kontaktową, jednak na wyrównanie nie starczyło już czasu i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w ostatnim meczu w tym sezonie przed własną publicznością KS Walim 4:3.

Zaraz po meczu doszło do wielkiej fety z okazji mistrzostwa i awansu, w której nie zabrakło szampanów, śpiewów czy też podrzucania na kilka metrów do góry ojca tego sukcesu, czyli trenera naszej drużyny, Roberta Kubowicza, który po zaledwie trzech sezonach pracy w Zdroju wywalczył z zespołem najpierw awans z Klasy B do Klasy A, a teraz już do Klasy Okręgowej. Zabawa po wielkie fecie trwała do późnych godzin nocnych, a to tylko przedsmak jaki czeka nas na Uroczystym Zakończeniu Sezonu 2013/2014. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, na tą wspaniałą imprezę. Koszt uczestnictwa to tylko 30 złotych od osoby, a my tradycyjnie już zapewniamy napoje chłodzące i coś na ząb. Nasze zakończenie odbędzie się w sobotę, 21 czerwca 2014 roku o godzinie 17:00 w Pensjonacie Biegun przy Ulicy Włościańskiej 11 w Jedlinie-Zdroju.

A teraz czas na podsumowanie meczu. Była to ciężka walka w bardzo niesprzyjającej pogodzie, bo gdy na termometrach pojawia się temperatura w granicach 30°C to w piłkę gra się bardzo trudno. Właśnie dlatego obu zespołom należą się wielkie brawa za walkę o komplet punktów do ostatnich sekund meczu. Po raz kolejny serdecznie podziękowania dla naszych wspaniałych kibiców, którym z meczu na mecz jest coraz więcej. Z Wami, drodzy kibice na Stadionie w Jedlinie-Zdroju spotkamy się dopiero na inaugurację Klasy Okręgowej w sezonie 2014/2015. Teraz jednak serdecznie zapraszamy na ostatni mecz w tym sezonie. W niedzielę, 15 czerwca 2014 roku na Stadionie w Jaroszowie nasz Klub Sportowy zmierzy się z miejscową Unią. Początek o godzinie 15:00.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – KS Walim 4:3 (1:0)
1:0 5' Piotr Kałoń
2:0 47' Piotr Kałoń
3:0 53' Dawid Skarbiński
3:1 56' Damian Więczek
3:2 77' Krzysztof Byrski
4:2 88' Paweł Zasada
4:3 89' Krzysztof Byrski

Zdrój: Łukasz Gut – Arkadiusz Kacprzak (46' Piotr Siara), Dominik Dudek, Radosław Kwiatkowski (46' Bartosz Chabrowski), Łukasz Samiec (68' Maciej Piwoński) – Bartosz Polak (75' Paweł Zasada), Maciej Kulpa, Jarosław Piątek, Przemysław Paduch (46' Dawid Skarbiński) – Piotr Kałoń, Mateusz Kubowicz