dzisiaj: 46, wczoraj: 415
ogółem: 2 233 307

Zwycięstwo na koniec

• autor: lukas385, 2014-06-13 09:00

W meczu ostatniej, 30 kolejki I grupy wałbrzyskiej Klasy A, który został rozegrany w niedzielę, 15 czerwca 2014 roku mający już zagwarantowane mistrzostwo i awans Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na wyjeździe Unię Jaroszów 6:3. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Piotr Kałoń, któremu zabrakło trzech trafień do korony Króla Strzelców, a po jednej bramce dołożyli Radosław Kwiatkowski, który po raz kolejny w tym kończącym się sezonie skutecznie egzekwował rzut karny, oraz Maciej Piwoński i Rafał Chabrowski. Czytaj ”więcej>”.

Po raz kolejny na naszą drużynę czekała miła niespodzianka. Po szpalerze w Dziećmorowicach tym razem zespół Unii Jaroszów docenił nasze osiągnięcie i również zrobił jedlinianom szpaler, a następnie z rąk Członków Zarządu Jaroszowskiego Klubu Sportowego na ręce kapitana Zielono-Czerwonych, Arkadiusza Kacprzaka został złożony pamiątkowy puchar za awans do Klasy Okręgowej, oraz pisemne gratulację. W tym miejscu chcielibyśmy zacytować gratulację od naszego ostatniego rywala w Klasie A: ”Zarząd, Zawodnicy i Kibice JKS UNIA Jaroszów pragną złożyć serdeczne gratulację awansu do Klasy Okręgowej Seniorów w sezonie 2013/2014 dla drużyny KS ZDRÓJ Jedlina-Zdrój. Jednocześnie życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów na wyższym szczeblu rozgrywek.” Tak jak wspominaliśmy, była to dla nas wielka niespodzianka, bo podejrzewaliśmy, że możemy być jeszcze uhonorowani popularnym szpalerem, ale nie spodziewaliśmy się pucharu i pisemnych gratulacji. Oczywiście serdecznie dziękujemy całej drużynie Unii Jaroszów za profesjonalne przyjęcie i życzymy powodzenia, oraz walki o najwyższe cele w sezonie 2014/2015.

Po miłej dla nas uroczystości nadszedł czas na piłkarskie emocje. Od początku to Zdrój przejął inicjatywę i już w 6 minucie objął prowadzenie. Paweł Zasada ładnie minął rywala i był faulowany w polu karnym. Arbiter główny ani chwilę się nie zastanawiał i podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Do piłki ustawionej na popularnym wapnie podszedł etatowy wykonawca rzutów karnych, Radosław Kwiatkowski, który tego dnia musiał stanąć w naszej bramce i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Po szturmie naszych piłkarzy w pierwszych minutach mecz trochę się wyrównał i obie jedenastki szukały swoich szans, jednak przez kolejne minuty meczu wynik nie uległ zmianie. Bramki doczekaliśmy się dopiero w 25 minucie. Zawodnik gospodarzy najlepiej zachował się w polu karnym i wyrównał stan meczu uderzeniem głową. Po 12 minutach Zdrój ponownie wyszedł na prowadzenie. Jarosław Piątek wypuścił Piotra Kałonia, a ten mając przed sobą tylko golkipera z Jaroszowa najpierw go minął, a następnie umieścił piłkę w siatce. Nie minęło nawet 5 minut i znów był remis, bo gracz Unii nie pomylił się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Tuż przed końcem pierwszej odsłony miejscowi zadali kolejny cios, jednak napastnik jaroszowian umieścił piłkę w bramce ręką, za co otrzymał żółtą kartkę, a ponieważ było to jego drugie napomnienie to musiał opuścić boisko. Chwilę później sędzia główny zakończył pierwszą część spotkania w której oba zespoły strzeliły po dwie prawidłowe bramki.

Wydawało się, że grający w przewadze Zdrój nie będzie miał problemu z odniesieniem zwycięstwa, jednak ku uciesze drużyny Unii od 51 minuty to gospodarze prowadzili. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym zawodnik miejscowych strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po tej bramce Zielono-Czerwoni zerwali się do odrabiania strat, jednak bramka jaroszowian była w tym fragmencie gry jak zaczarowana. Nasz zespół atakował i do wyrównania doprowadził w 66 minucie gry. Wprowadzony dosłownie minutę wcześniej Dominik Dudek wrzucił piłkę z rzutu rożnego na tak zwany krótki słupek. Tam Bartosz Polak piętą przedłużył ja w pole bramkowe. Tuż przed linią futbolówkę do siatki wepchnął Rafał Chabrowski i znowu był remis, który utrzymał się tylko 3 minuty. W 69 minucie spotkania ponownie swój udział w bramce miał Dominik Dudek, który zagrał przed pole karne do Piotra Kałonia. Ten najpierw opanował piłkę i z okolic linii pola karnego huknął nie do obrony. Znowu nie minęły 3 minut, a było już 5:3 dla jedlinian. Tym razem dogrywał Piotr Kałoń, a piłkę szczęśliwie w bramce umieścił Maciej Piwoński. Strzelanie w Jaroszowie zakończył w 77 minucie po raz kolejny Piotr Kałoń, który przelobował bramkarza po bardzo ładnym zagraniu Łukasza Samca. Tak więc od 66 do 77 minuty podopieczni Roberta Kubowicza strzelili cztery bramki i ze spokojem mogli czekać na koniec meczu. Można powiedzieć, że było to 11 minut, które wstrząsnęły Unią. W 80 minucie spotkania siły na boisku się wyrównały, ponieważ z kontuzją w naszym zespole musiał zejść Rafał Chabrowski, a w tym momencie nie mogliśmy już przeprowadzić żadnej zmiany. Ostatecznie do końca nasza drużyna miała jeszcze kilka sytuacji, bramek jednak już nie było i na pożegnanie z Klasą A Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Jaroszowie miejscową Unię 6:3.

Dobrze udało nam się pożegnać z naszą ligą. Chyba po raz kolejny udowodniliśmy, że zasłużyliśmy na 1 miejsce i awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, którzy w Jaroszowie po raz kolejny w tym sezonie udowodnili naszą siłę. Wielkie podziękowania również dla naszych kibiców, którzy licznie stawili się na jednym z najdalszych wyjazdów w Klasie A. Na koniec jeszcze raz wielkie dzięki dla zespołu Unii za powitanie mistrza w Jaroszowie. Teraz przed nami zasłużone wakacje i Uroczyste Zakończenie Sezonu 2013/2014. Serdecznie zapraszamy wszystkich na imprezę, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 czerwca 2014 roku w Pensjonacie ”Biegun” przy Ulicy Włościańskiej 11 w jedlińskiej Dzielnicy Kamieńsk. Godnie pożegnaliśmy się w naszą grupą Klasy A, teraz godnie zakończmy ten bardzo udany sezon. Do zobaczenia w sobotę. Hej Zdrój. A w naszym serwisie już wkrótce podsumowania dopiero co zakończonego sezonu, tak więc zapraszamy na naszą stronę pomimo tego, że nowy sezon zacznie się dopiero najprawdopodobniej w połowie sierpnia 2014 roku.

UNIA Jaroszów – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 3:6 (2:2)
0:1 6' Radosław Kwiatkowski (K)
1:1 25' Janusz Sypko
1:2 37' Piotr Kałoń
2:2 42' Marcin Tutka
3:2 51' Michał Bobowski
3:3 66' Rafał Chabrowski
3:4 69' Piotr Kałoń