Podsumowanie Sezonu 2013/2014

• autor: lukas385, 2014-06-29 14:00

Sezon 2013/2014 za nami. Dla nas był to wyjątkowy sezon, gdyż po raz pierwszy w historii piłki nożnej w Jedlinie-Zdroju udało nam się wywalczyć awans do Klasy Okręgowej. Z ligą żegnają się zespoły Górnika Gorce i Tęczy Bolesławice, które zajęły ostatnie miejsca w ligowej tabeli. Teraz chcielibyśmy zaprosić do lektury naszego podsumowania minionego sezonu. Czytaj "więcej>>"

Ogólne podsumowanie I grupy wałbrzyskiej Klasy A:
Sezon 2013/2014 był bardzo wyrównany zarówno w walce o promocję ligę wyżej, jak również w walce o utrzymanie. Ostatecznie jednak nasz Zdrój zapewnił sobie wystarczającą przewagę, żeby świętować awans na kilka kolejek przed końcem sezonu. Wielkim atutem naszego zespołu był fakt, że nie oprócz remisu w Bolesławicach już nigdzie głupio nie traciliśmy punktów i nawet jeśli ktoś chciałby nas gonić, to musiał by wszystko wygrywać. Jednak drużyny, które walczyły o zmniejszenie straty do Zielono-Czerwonych nie wygrywały wszystkiego i strata zamiast maleć, praktycznie stale rosła. Do końca natomiast trwała walka o podium, gdzie ostatecznie znalazł się Grom Witków i Sudety Dziećmorowice. Dalej Cukrownik Pszenno, Czarni Wałbrzych, Unia Jaroszów, Granit Roztoka i na ostatnim miejscu w górnej połowie tabeli Biały Orzeł Mieroszów. Na uwagę zasługują miejsce Czarnych, którzy ze sporymi problemami finansowo-organizacyjnymi jako ostatni odpadli z walki o awans, oraz pozycja Unii Jaroszów, czyli najlepszego beniaminka rozgrywek. Dolną część tabeli otwiera następny beniaminek, który również zaprezentował się z bardzo dobrej strony, czyli KS Walim. Dalej wałbrzyski Gwarek, a więc wicemistrz I grupy wałbrzyskiej Klasy A z poprzedniego sezonu. Za Gwarkiem Venus Nowice. I na zespole z Gminy Jaworzyna Śląska kończy się lista drużyn, które spokojnie utrzymały ligowy byt. W gronie drużyn, które praktycznie do samego końca walczyły o utrzymanie znalazły się Włókniarz Głuszyca, Nysa Kłaczyna, Zieloni Mrowiny, Górnik Gorce i Tęcza Bolesławice. Dlaczego praktycznie? Bo Włókniarz zapewnił sobie utrzymanie na kolejkę przed końcem, a Tęcza została zdegradowana już kilka kolejek wcześniej. W ostatniej kolejce Nysa i Górnik wygrały swoje mecze, a Zieloni zremisowali co oznaczało spadek podopiecznych Jarosława Borconia. Górnik przegrał Klasę A tylko niekorzystnym bilansem bezpośrednich meczów z Zielonymi i musiał pogodzić się ze spadkiem do Klasy B.

Minione rozgrywki przyniósł 1001 bramek w 240 meczach, co daje średnią 4,17 bramki na jedno spotkanie. Gospodarze odnieśli 127 zwycięstw, a goście 80. Zanotowaliśmy również 33 remisy. Najwięcej bramek zdobył Zdrój - 96 goli, a najwięcej straciła Tęcza Bolesławice - 116 bramek. U siebie i na wyjeździe najlepiej strzelali również zawodnicy naszego Zdroju Na Stadionie w Jedlinie-Zdroju Zielono-Czerwoni zdobyli 51, a na wyjazdach 45 bramek. Jeśli natomiast chodzi o bramki stracone, to zarówno u siebie jak i na wyjeździe najwięcej ich strzelono Tęczy Bolesławice. Zespół z okolic Jaworzyny Śląskiem u siebie aż 53, a na wyjeździe 63 razy wyciągał piłkę z siatki. Najczęściej z wygranych meczów cieszył się zespół Zdroju, aż 21 razy. Trzy zespoły, a więc Zieloni Mrowiny, Górnik Gorce i Włókniarz Głuszyca najczęściej dzieliły się punktami z rywalami zaliczając aż 7 remisów. Najwięcej porażek zanotowała Tęcza Bolesławice, a było ich 23. Czarni Wałbrzych i Sudety Dziećmorowice najwięcej razy, bo aż 11 wygrali na własnym terenie. U siebie najczęściej remisowali Zieloni Mrowiny, a tych meczów było 5. Drużyną, która zanotowała najwięcej porażek na własnym terenie okazała się Tęcza Bolesławice, przegrywając 11 meczów. W spotkaniach wyjazdowych najlepiej prezentował się nasz Zdrój, który wygrał aż 11 meczów na obcych boiskach. Górnik Gorce, Włókniarz Głuszyca i Grom Witków po 4 razy remisowały u siebie. Tęcza Bolesławice z wyjazdów w złych nastrojach wracała aż z 13 meczów, które przegrała. Najlepszym beniaminkiem po rozegraniu 30 spotkań jest Unia Jaroszów, a zaraz za nią KS Walim. Ostatnim z beniaminków jest Tęcza Bolesławice, która została zdegradowana do Klasy B.

Lp.

TĘCZA Bolesławice

Awans do Klasy Okręgowej: ZDRÓJ Jedlina-Zdrój
Spadek do Klasy B: Górnik Gorce i Tęcza Bolesławice

Podsumowanie Zdroju w sezonie 2013/2014 I grupy wałbrzyskiej Klasy A:
W 30 meczach Zdroju w sezonie 2012/2013 padło 138 bramek. Zdrój zdobył 96 bramek, a rywale tylko 42 bramki. W spotkaniach rozegranych w Jedlinie-Zdroju padły 73 gole. Nasz zespół zdobył ich 51, a goście 22. W spotkaniach wyjazdowych z udziałem Zielono-Czerwonych piłka lądowała w siatce 75 razy. 45 z nich padły po uderzeniach naszego zespołu, zaś rywale pokonali naszych bramkarzy tylko 20 razy.

Najwięcej bramek w spotkaniu Zdroju:
ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – BIAŁY ORZEŁ Mieroszów
5:4 (9 bramek)
ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – NYSA Kłaczyna 8:1 (9 bramek)
SUDETY Dziećmorowice – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 5:4 (9 bramek)
UNIA Jaroszów – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 3:6 (9 bramek)

Najwyższe zwycięstwo Zdroju:
KS Walim – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój
ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – NYS Kłaczyna 8:1

Najwyższy remis Zdroju:
CUKROWNIK Pszenno – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój
ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – CUKROWNIK Pszenno 2:2