"arts68"

Aktualności

Przełamanie z Włókniarzem

• autor: lukas385, 2014-08-31 10:00

W spotkaniu 4 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 30 sierpnia 2014 roku Zdrój Jedlina-Zdrój wygrał na własnym terenie z Włókniarzem Kudowa-Zdrój 4:1. Bramki dla jedlinian zdobyli niezawodny w tym sezonie Piotr Kałoń, debiutujący przed jedlińską publicznością Mateusz Krawiec oraz znani już w naszym pięknym mieście Jarosław Piątek i Łukasz Samiec. Czytaj ”więcej>>”.

Przed meczem decyzją szkoleniowca okazało się, że trzech zawodników będzie miało zadebiutować w naszym zespole. W wyjściowym składzie pojawił się Mateusz Krawiec, bramkarz Andrzej Bielawski, dla których był to pierwszy mecz w barwach Zdroju, oraz Jarosław Piątek, który z powodu obowiązków zawodowych dołączył do nas dopiero przed 4 kolejką rozgrywek. Ze składu wypadł za to kontuzjowany Maciej Piwoński, któremu oczywiście życzymy szybkiego powrotu do wyjściowego składu. Początek meczu to zdecydowane ataki naszego zespołu, który jak najszybciej chciał otworzyć wynik meczu a swoją grą zrehabilitować się liczenie przybyłym kibicom za spotkanie z LKS-em Bystrzyca Górna. Zdrój i jego fani na pierwszą bramkę musieli czekać niecały kwadrans. Marcin Kobylański wypatrzył Piotra Kałonia, a nasz najskuteczniejszy snajper tym razem również się nie pomylił i Zdrój prowadził 1:0. Chwilę później powinno być 2:0, ale piękny lob strzelca pierwszego gola z około 35 metrów zatrzymał się na poprzeczce. Jak mawia przysłowie co się odwlecze to nie uciecze i po kolejnym kwadransie było 2:0. Zielono-Czerwoni mieli rzut wolny z około 25 metrów. Do piłki podszedł debiutujący w naszym zespole Mateusz Krawiec, który zeszły sezon spędził w II-ligowej Odrze Opole i pięknym uderzeniem lewą nogą ściągnął najstarszą pajęczynkę podwyższając wynik meczu. Do przerwy bramek już nie było i Zdrój całkowicie zasłużenie prowadził z Włókniarzem 2:0.

Druga część spotkania zaczęła się dla nas wyśmienicie. Michał Bartkowiak zagrał do Jarosława Piątka, a ten mając przed sobą tylko golkipera z Kudowy-Zdroju pewnym uderzeniem podwyższył wynik meczu. W 55 minucie goście odpowiedzieli golem kontaktowym, a jak się później okazało tylko honorowym. Zawodnik Włókniarza popędził lewą stroną i zagrał piłkę w pole karne, gdzie najlepiej zachował się jego kolega i pokonał będącego w tej sytuacji bez szans Andrzeja Bielawskiego. Po tym trafieniu przyjezdni poczuli, że mogą jeszcze odwrócić losy meczu, jednak golkiper jedlinian, jak i blok defensywny spisywały się bez zarzutu. Na 20 minut przed końcem meczu padła kolejna bramka, jednak nie dla kudowian, a dla naszego zespołu. Michał Bartkowiak wrzucił piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Łukasza Samca i było już 4:1 dla Zdroju. Jeszcze w 85 minucie gry czerwoną kartką został ukarany gracz gości, którzy przez ostatnie minuty musieli sobie radzić w liczebnym osłabieniu. Do końca meczu nasz zespół mógł pokusić się o jeszcze przynajmniej jednego gola, tak jak goście, którzy nie wykorzystali bardzo dobrej sytuacji. Tak, czy inaczej bramek już nie oglądaliśmy i Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał bardzo pewnie Włókniarza Kudowa-Zdrój 4:1.

Wielkie brawa dla naszego zespołu. W końcu kibice zobaczyli Zdrój walczący, Zdrój, który chce wygrać mecz. Cieszą udane debiutu Andrzeja Bielawskiego w bramce i Mateusza Krawca, którego piękna bramka na 2:0 była ozdobą tego meczu. Cieszy przede wszystkim podejście drużny do tego meczu, jak również przełamanie złej passy dwóch przegranych meczów. My już jednak zapominamy o tym starciu i cały zespół przygotowuje się już do kolejnego meczu. Dziękujemy również licznie przybyłym, po raz kolejny w tym sezonie kibicom, którzy pomogli w odniesieniu tego zwycięstwa. Bądźcie z nami w następnym spotkaniu. W spotkaniu 5 kolejki rozgrywek wałbrzyskiej Klasy Okręgowej jedlinianie pojadą do Goli Świdnickiej na mecz z miejscowym LKS-em. Pierwszy gwizdek sędziego w niedzielę, 7 września 2014 roku o godzinie 11:00. Miejscem rozegrania tego pojedynku będzie Boisko Sportowe w Goli Świdnickiej. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój 4:1 (2:0)

Andrzej Bielawski, Arkadiusz Kacprzak
kapitan, Dominik Dudek, Bartosz Chabrowski zmiana 77' Piotr Siara, Łukasz Samiec bramka, Michał Bartkowiak (2 asysty) zmiana 72' Grzegorz Plinta, Mateusz Krawiec bramka zmiana 70' Dawid Skarbiński, Jarosław Piątek bramka, Marcin Kobylański (1 asysta) zmiana 72' Ireneusz Włochowski, Bartosz Polak zmiana 65' Rafał Chabrowski, Piotr Kałoń bramka. Trener: Robert Kubowicz.

Sędzia Główny: Pan Marcin Tutka (Kolegium Sędziów -  Świdnica).