• autor: lukas385, 2014-09-16 13:00

Za drużynami wałbrzyskiej Klasy Okręgowej już 6 kolejek. Samotnym liderem pozostał Piast Nowa Ruda, który dalszym ciągu nie stracił punktów. Za jego plecami trio z kompletem punktów straty. Na dole pierwszy punkt zdobył Włókniarz Kudowa-Zdrój po remisie 1:1 u siebie z LKS-em Gola Świdnicka. Mimo to kudowanie nadal na ostatnim miejscu, a przed nimi w strefie spadkowej Karolina Jaworzyna Śląska i Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Miniona seria gier przyniosła pięć wygranych gospodarzom i tylko jedno gościom. Padły również dwa remisy. Czytaj ”więcej>>”.

LKS Bystrzyca Górna – Victoria Świebodzice 1:2
Ciekawe spotkanie w Bystrzycy Górnej, gdzie mierzyły się dwie drużyny z czuba tabeli, a więc miejscowy LKS i mierząca w mistrzostwo Victoria Świebodzice. Mecz zaczął się od prowadzenia, miejscowych, ale goście odpowiedzieli dwoma ciosami i zgarnęli bardzo cenny komplet punktów na bardzo ciężkim terenie. Po tym meczu LKS spadł na 5 miejsce i traci do lidera już 6 punktów, a Victoria ze stratą tylko jednego kompletu oczek na miejscu 4. Teraz ekipa z Bystrzycy Górnej pojedzie do beniaminka z Goli Świdnickiej, a Victoria u siebie zagra z Nysą Kłodzko i szykuje się kolejny hitowy pojedynek.

NYSA Kłodzko – ISKRA Jaszkowa Dolna 2:1
Nysa była o krok od straty punktów w Derbach Gminy Kłodzko, jednak ostatecznie w 5 minucie doliczonego czasu gry zdołała zdobyć gola na wagę 3 punktów. Jednak z przebiegu gry najbardziej zasłużonym wynikiem byłby remis. Warto dodać, że gospodarze grali w osłabieniu przegrywając 0:1, jednak wyciągnęli wynik i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Teraz zespół z Kłodzka awansował na ostatnie miejsce podium, a Iskra zachowała swoje 12 miejsce. W następnej serii gier kłodzczanie pojadą do Świebodzic, a Iskra u siebie podejmować będzie rezerwy III-ligowca ze Świdnicy.

POLONIA-STAL II Świdnica – ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki 2:1
Kolejne minimalne zwycięstwo świdniczan. Tym razem rezerwy III-ligowców ograli u siebie 2:1 gości z Kamieńca Ząbkowickiego. Zwycięstwo gospodarzy po raz kolejny mogło być wyższe, ale znowu zawodziła skuteczność. Polonia-Stal II awansowała po tej kolejce na 6 miejsce, a Zamek zachował swoją 14 pozycję. Świdniczan czeka teraz wyjazd do Jaszkowej Dolnej, a zawodnicy z Kamieńca Ząbkowickiego u siebie zmierzą się z liderującym Piastem.

PIAST Nowa Ruda – SKALNIK Czarny Bór 5:0
Noworudzianie po początku sezonu na wyjazdach w końcu wrócili do siebie i od razu rozgromili Skalnika 5:0. Mimo wysokiego wyniku goście do momentu przymusowego zejście za kartki dwóch swoich zawodników grali jak równy z równym. Później jednak przewaga liczebna zrobiła swoje stąd taki wynik. Piast nadal samotnie przewodni stawce, a Skalnik utrzymał się na 13 miejscu. W kolejce numer 7 lider rozgrywek pojedzie do Kamieńca Ząbkowickiego, a Skalnik w Boguszowie-Gorcach podejmować będzie Piławiankę.

PIŁAWIANKA Piława Górna – KAROLINA Jaworzyna Śląska 3:3
Ciekawe i pełne emocji spotkanie w Piławie Górnej, gdzie miejscowa Piławianka podzieliła się punktami z Karoliną Jaworzyna Śląska remisując 3:3. Wynik ten sprawił, że gospodarze tych zawodów awansowali na 9 miejsce, a Karolina nadal jest przedostatnia. W 7 kolejce Piławianka zagra na wyjeździe ze Skalnikiem a Karolina u siebie poszuka pierwszego zwycięstwa z Trojanem Lądek-Zdrój.

TROJAN Lądek-Zdrój – UNIA Złoty Stok 1:0
Wyrównane spotkanie w Lądku-Zdroju, gdzie miejscowi pokonali Unię Złoty Stok 1:0. Mecz mógł się podobać, jednak z obu stron zawodziła skuteczność, stąd też tylko jedna bramka. Drużyna z Lądka-Zdroju zachowała pozycję wicelidera, a Unia ze Złotego Stoku spadła na 7 miejsce. W kolejnych meczach Trojan pojedzie do Jaworzyny Śląskiej, a Unia u siebie podejmować będzie nasz Zdrój.

WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój – LKS Gola Świdnicka 1:1
Pierwszy punkt w tym sezonie zdobyli na własnym terenie zawodnicy Włókniarza Kudowa-Zdrój po remisie 1:1 z LKS-em Gola Świdnicka. Choć pierwsze oczko cieszy gospodarzy, to niewiele zabrakło, żeby w Kudowie-Zdroju został komplet punktów. Włókniarz dalej jest ostatni, a LKS plasuje się na 11 miejscu. Teraz kudowianie pojadą do Barda, a w okolice Świdnicy zawita inny LKS, ten z Bystrzycy Górnej.