• autor: lukas385, 2014-09-24 23:00

Za nami prawie połowa rundy jesiennej sezonu 2014/2015 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej. Samotnym liderem pozostał z kompletem punktów Piast Nowa Ruda. Goni go na razie Victoria Świebodzice ze stratą 3 oczek, a dalej z 15 punktami na koncie dwa zespołu z Kotliny Kłodzkiej, czyli Trojan Lądek-Zdrój i Nysa Kłodzko. Na dole tylko z jednym punkcikiem Włókniarz Kudowa-Zdrój, a wyżej Zamek i Karolina, które nadal zajmują pozycję w strefie spadkowej. Nie ma już żadnych zaległości, ponieważ Skalnik Czarny Bór rozegrał już przełożone z powodu opadu deszczu spotkanie z Polonią-Stalą II Świdnica. Czytaj ”więcej>>”.

LKS Gola Świdnicka – LKS Bystrzyca Górna 3:3
Wielkie emocje w Goli Świdnickiej, gdzie miejscowy LKS przegrywał już 0:3 z przyjezdnymi z Bystrzycy Górnej, by ostatecznie doprowadzić do remisu. Po tym meczu i odrobionych zaległościach zespół z Goli Świdnickiej zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, a LKS Bystrzyca Górna jest aktualnie na 5 miejscu.

UNIA Bardo – WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój 7:1
Wicemistrz lepszy od mistrza, ponieważ oba zespoły w tamtym sezonie uplasowały się na dwóch pierwszych miejscach III grupy wałbrzyskiej Klasy A. Tym razem było podobnie jak na wiosnę a nie na jesień. W tamtej rundzie Unia ograła pewnego już awansu Włókniarza 5:1, a tym razem zdołała strzelić o dwie bramki więcej. Goście do Barda pojechali gołą jedenastką i chyba liczyli się z tym, że po raz kolejny przegrają. Bardzianie teraz pojadą do Goli Świdnickiej, a Włókniarz u siebie podejmie Unię Złoty Stok.

KAROLINA Jaworzyna Śląska – TROJAN Lądek-Zdrój 3:0
Pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach doczekali się zawodnicy Karoliny, którzy w pełni zasłużenie pokonali niedawnego lidera z Lądka-Zdroju. Mecz był jednostronnym widowiskiem i trudno było zauważyć który zespół przed tym meczem miał tylko 2 punkty, a który tych punktów miał aż 15. W następnej serii gier naszej ligi Karolina przyjedzie do Jedliny-Zdroju, a Trojan u siebie mierzyć będzie siły ze Skalnikiem Czarny Bór.

SKALNIK Czarny Bór – PIŁAWIANKA Piława Górna 1:0
Skalnik po raz drugi w tym sezonie wygrywa. Tym razem czarnoborzanie po bramce z rzutu karnego odprawili z kwitkiem Piławiankę. Mecz był bardzo wyrównany i o jego losach zadecydował jeden faul w polu karnym i pewnie wykonana jedenastka. To ważne punkty dla Skalnika, który cały czas jednak jest bardzo blisko strefy spadkowej, zresztą tak samo jak drużyna z Piławy Górnej.

ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki – PIAST Nowa Ruda 0:1
Kolejne zwycięstwo lidera. Tym razem Piast pokonał skromnie na wyjeździe Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Gospodarze na razie wygrali tylko raz, jednak nawet rozgromienie Iskry Jaszkowa Dolna i to aż 9:0 teraz nie napawa optymizmem. W Kamieńcu Ząbkowickim nadal są tylko 3 punkty za tą wygraną i miejsce w strefie spadkowej. Piast z kolei znowu wygrywa i z kompletem punktów lideruje. W następnej, 8 kolejce Zamek zagra w Piławie Górnej, a Piast u siebie nie powinien mieć problemów z Iskrą Jaszkowa Dolna. Choć drużyny z okolic Kłodzka na pewno nie skreślamy.

ISKRA Jaszkowa Dolna – POLONIA-STAL II Świdnica 6:1
Niespodzianka w Jaszkowej Dolnej, gdzie miejscowa Iskra rozgromiła aż 6:1 rezerwy Polonii-Stali Świdnica, które przed tym meczem jeszcze w tym sezonie nie przegrały. Po tym spotkaniu jaszkowianie awansowali na 10 miejsce. Już w następnej kolejce Iskra do Nowej Rudy, aby tam zmierzyć się z liderem rozgrywek, miejscowym Piastem.

VICTORIA Świebodzice – NYSA Kłodzko 3:1
Hit kolejki dla świebodziczan, którzy teraz jako jedyni dotrzymują kroku Piastowi. Pierwsza odsłona tego meczu to wyrównana walka, ale już w drugiej część Victoria nie pozostawiła gościom z Kłodzka złudzeń, była zespołem lepszym i zasłużenie wygrała. W kolejnej serii gier wałbrzyskiej Klasy Okręgowej zespół ze Świebodzic pojedzie na mecz do Świdnicy, a Nysa po raz kolejny uda się na wyjazd. Tym razem przed kłodzczanami podróż do Bystrzycy Górnej.

SKALNIK Czarny Bór – POLONIA-STAL II Świdnica 0:0 (zaległy)
W zaległym spotkaniu Skalnik Czarny Bór bezbramkowo zremisował z Polonią-Stalą II Świdnica. Mecz na obiekcie w Boguszowie-Gorcach był jednak ciekawy, choć celowniki obu zespołów były bardzo rozregulowane. Po graniu w środku tygodnia Skalnik zagra teraz na wyjeździe i pojedzie aż do Lądka-Zdroju, a świdniczanie przed własną publicznością zmierzą się z Victorią Świebodzice.