• autor: lukas385, 2014-10-15 23:00

Za nami już 10 kolejek rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej. Na przodzie peletonu nadal Victoria Świebodzice, ale tuż za nią z taką samą ilością punktów Piast Nowa Ruda. Podium uzupełnia LKS Bystrzyca Górna. W strefie spadkowej cały czas beniaminek z Kudowy-Zdroju, oraz zespoły Zamka Kamieniec Ząbkowicki i Iskry Jaszkowa Dolna. Miniona seria gier nie przyniosła żadnych niespodzianek. Kibice obejrzeli 31 bramek, z czego najwięcej, bo aż 6 padło w Bardzie w pojedynku dwóch Unii. Czytaj ”więcej>>.”

LKS Bystrzyca Górna – POLONIA-STAL II Świdnica 1:1
Remisem zakończyło się spotkanie LKS-u Bystrzyca Górna z rezerwami świdnickiej Polonii-Stali. Z przebiegu meczu lepsze wrażenie sprawiali gospodarze i to oni stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, ale cuda w bramce wyprawiał golkiper ze Świdnicy. Po tym remisie obie ekipy utrzymały swoje miejsca. LKS zajmuje ostatnie miejsce na podium, a Polonia-Stal jest 7. Teraz przed bystrzyczanami wyjazd do Złotego Stoku, a rezerwy III-ligowca u siebie zmierzą się z Piastem Nowa Ruda.

PIAST Nowa Ruda – NYSA Kłodzko 3:0
W bardzo prestiżowym dla obu drużyn meczu o trzy gole Piast lepszy od Nysy. Według obserwatorów meczu ustawił skutecznie egzekwowany za zagranie piłki ręką w szesnastce rzut karny z pierwszej części meczu. Goście nie doszli jeszcze do siebie po stracie bramki a już przegrywali 0:2. Potem Piast kontrolował losy meczu i jeszcze dobił gości strzelając trzecią bramkę. Noworudzianie dotrzymali kroku Victorii, a Nysę ta porażka kosztowała spadek na 5 miejsce. W kolejnej odsłonie wałbrzyskiej Klasy Okręgowej Piast pojedzie do Świdnicy, a Nysa u siebie zmierzy się Piławianką.

PIŁAWIANKA Piława Górna – VICTORIA Świebodzice 1:4
Choć po wyniku można domyślać się, że był to spacerek dla lidera to jednak tak wcale nie było. W pierwszej części gry prowadzenie objęli gospodarze i świebodziczanie musieli mocno się namęczyć, żeby najpierw doprowadzić do wyrównania a następnie zdobyć gole dające komplet punktów. Zwycięzców się jednak nie sądzi i Victoria nadal jest liderem, a Piławianka po tej porażce spadła na 12 miejsce. W 11 serii gier drużyna z Piławy Górnej pojedzie do Kłodzka, a Victoria u siebie podejmować będzie gości z Lądka Zdroju.

TROJAN Lądek-Zdrój – ISKRA Jaszkowa Dolna 3:1
W meczu Trojana z Iskrą gospodarze zaprezentowali się dużo lepiej i całkowicie zasłużenie wygrali ten mecz. Iskra choć zdobyła jednego gola to było to wszystko na co stać było zespół z okolic Kłodzka w tym dniu. Trojan po tym zwycięstwie i równoczesnej porażce Nysy zamienił się z nią miejscami i awansował na pozycję numer 4, a Iskra zachowała swoje 14 miejsce. Trojan w następnej kolejce pojedzie do lidera ze Świebodzic, a Iskra u siebie podejmie nasz Klub Sportowy.

WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój – SKALNIK Czarny Bór 0:1
Niemoc Włókniarz trwa w najlepsze. Po remisie z LKS-em Gola Świdnicka i zwycięstwie z Unią Złoty Stok wydawało się, że kudowianie wreszcie odpalili, ale teraz widać, że wszystko wygląda tak jak na początku rozgrywek. Skalnik wygrał tylko jedną bramką, ale powinien zdobyć dużo więcej goli. Włókniarz nadal jest czerwoną latarnią naszej ligi ze stratą 5 oczek do bezpiecznego miejsca, a Skalnik z 14 punktami na koncie zajmuje 8 pozycję. W następnej, 11 kolejce Włókniarz pojedzie do Kamieńca Ząbkowickiego a Skalnik u siebie w Boguszowie-Gorcach zagra z beniaminkiem z Goli Świdnickiej.

LKS Gola Świdnicka – KAROLINA Jaworzyna Śląska 3:2
Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice zgromadzenia na obiekcie w Goli Świdnickiej, gdzie miejscowy LKS podejmował Karolinę Jaworzyna Śląska. Najpierw prowadzenie objęli goście, później gospodarze, aż w końcu był remis 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy wygrali 3:2. Drużyna z okolic Świdnicy awansowała po tej wygranej na 10 miejsce a jaworzynianie spadli na 11. Teraz LKS pojedzie na mecz ze Skalnikiem Czarny Bór, natomiast Karolinę czka spotkanie przed własną publicznością z Unią Bardo.

UNIA Bardo – UNIA Złoty Stok 1:5
Jednostronne widowisko w Bardzie, gdzie mierzyły się dwie Unie. Dużo lepsza okazała się ta ze Złotego Stoku i bardzo pewnie pokonała swoją imienniczkę. Po tym meczu goście są na 6 miejscu, a gospodarze tuż nad strefą spadkową. W kolejnej serii gier naszej Klasy Okręgowej zespół z Barda pojedzie do Jaworzyny Śląskiej, a ten ze Złotego Stoku u siebie zmierzy się z LKS-em Bystrzyca Górna.