dzisiaj: 341, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 251

Historyczna wygrana

• autor: lukas385, 2014-10-19 11:00

Aż do 11 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej musieliśmy czekać na pierwsze, historyczne zwycięstwo na tym szczeblu rozgrywkowym. Sztuka tak udała się w sobotę, 18 października 2014 roku kiedy to nasz Zdrój pokonał w Jaszkowej Dolnej miejscową Iskrę 3:0. Bramki w tym meczu strzelili Bartosz Chabrowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, oraz niezawodny Piotr Kałoń. Czytaj ”więcej>>”.

Pierwsze minuty to wyrównane gra o opanowanie środka pola. Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Łukasz Gut w sytuacji sam na sam z rywalem. Iskra miała w tej części gry lekką przewagę a Zielono-Czerwoni starali się grać z kontry. W 26 minucie Zdrój wyszedł z własnej połowy z szybką akcją, piłkę na prawej stronie otrzymał Bartosz Polak, pociągnął z nią pod pole karne rywali i wrzucił w pole karne. Futbolówka spadła wprost na głowę Piotra Kłonia, który otworzył wynik meczu. Po tym trafieniu zaraz mógł być remis, ale rywala wychodzącego na naszego bramkarza skutecznie powstrzymał Bartosz Chabrowski. Zaraz po tym groźny strzał Marcina Kobylańskiego zablokował obrońca. Tuż przed przerwą ponownie Bartosz Polak grał do Piotra Kałonia, jednak tym razem ten nie był już tak skuteczny. Do przerwy bramek już nie było i Zdrój prowadził w Jaszkowej Dolnej 1:0.

Po zmianie stron groźniej ruszyli miejscowi, ale już w 49 minucie przegrywali 0:2. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, zawodnicy Iskry wybijają piłkę na połowę. Tam futbolówkę przejął Bartosz Chabrowski, podszedł w kierunku bramki rywala i strzałem po ziemi z około 35 metrów podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Od tego momentu nasz zespół cofnął się broniąc bardzo korzystnego rezultatu a inicjatywę przejęli jaszkowianie, choć z ich przewagi niewiele wychodziło, ponieważ obrona Zdroju spisywała się bez zarzutu a strzały w światło bramki pewnie bronił nasz golkiper. Choć nasz zespół się bronił to jednak miał więcej bramkowych okazji. Dobrych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali między innymi Radosław Kwiatkowski, którego strzał z rzutu wolnego minął bramkę rywali, oraz Paweł Zasada, który przedarł się lewą stroną, zwiądł w dziecinny sposób obrońcę gospodarzy, ale niestety jego uderzenie zdołał sparować bramkarz. W 75 minucie gry drugą żółtą kartką został ukarany zawodnik z Jaszkowej Dolnej i do końca meczu gracze gospodarzy musieli sobie radzić w liczebnym osłabieniu i wydawało się, że pierwsza wyjazdowa wygrana Zdroju w tym sezonie stanie się faktem. Chwilę później Bartosz Chabrowski zabrał na swojej połowie piłkę rywalowi i pognał z nią w kierunku bramki rywala. Bardzo dziwnie zachowali się w tym momencie obrońcy Iskry, którzy chcieli łapać naszych graczy ofensywnych na spalonego a zdobywca drugiego gola w tym meczu środkiem wyszedł sam na sam z bramkarze, położył go na ziemi i z najbliższej odległości podwyższył wynik meczu. Po tym golu miejscowi już zupełnie odpuścili i nasz zespół powinien ich jeszcze dobić, ale najpierw Piotra Kałonia ubiegł golkiper Iskry, później Michał Bartkowiak minął trzech rywali i pięknie uderzył z okolic 20 metra, ale na nasze nieszczęście strzał ten zatrzymał się na poprzeczce, a na koniec debiutujący w pierwszym zespole Szymon Kacprzak, który pojawił się na boisku w 85 minucie ładnie przyjął sobie piłkę w polu karnym, jednak jego strzał pewnie złapał bramkarz. Chwilę później sędzia główny zakończył spotkanie, Zdrój Jedlina-Zdrój pewnie i całkowicie zasłużenie ograł Iskrę Jaszkowa Dolna odnosząc pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie.

Brawa Panowie, wielkie brawa. Zdrój pojechał do Jaszkowej Dolnej w zaledwie trzynastoosobowym składzie bez nieobecnych tego dnia Dawida Skarbińskiego, Piotra Siary, Łukasza Samca, Arkadiusza Kacprzaka i oczywiście Jarosława Piątka. Eksperymentalna linia obrony z Michałem Bartkowiakiem po lewej stronie grając tam pierwszy raz i tylko dwuosobowa ławka rezerwowych a jednak się udało. Udało się w końcu wygrać na wyjeździe. Było to bardzo dobre spotkanie naszego zespołu. Każdy z podstawowej jedenastki chciał tego dnia wygrać i zostawił na Boisku Sportowym w Jaszkowej Dolnej wszystko, co miał najlepszego. Również wielkie brawa dla dwójki rezerwowych, Ireneusza Włochowskiego, który dostał 20 minut i pokazał się z jak najlepszej strony, oraz Szymona Kacprzaka, którego nie zjadła trema debiutanta i mógł nawet zdobyć swoją pierwszą bramkę w seniorskim Zdroju. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo stało się faktem, jednak teraz już zapominamy o Iskrze Jaszkowa Dolna i myślimy o kolejnych bardzo ciężkich, najcięższych chyba spotkaniach w tym roku. Przed tylko najlepsze zespołu wałbrzyskiej Klasy Okręgowej. Już w następnej kolejce do Jedliny-Zdroju przyjedzie lider rozgrywek i kandydat do awansu do IV ligi, Victoria Świebodzice. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic oraz kuracjuszy. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, 25 października 2014 roku o godzinie 14:00 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju.

ISKRA Jaszkowa Dolna – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 0:3 (0:1)
0:1 26' Piotr Kałoń
0:2 49' Bartosz Chabrowski
0:3 80' Bartosz Chabrowski

Zdrój: Łukasz Gut, Radosław Kwiatkowski ��ta kartka, Mateusz Kubowicz, Bartosz Chabrowski kapitan bramka bramka, Michał Bartkowiak, Bartosz Polak (1 asysta), Dominik Dudek ��ta kartka, Marcin Kobylański, Maciej Piwoński, Paweł Zasada zmiana 70' Ireneusz Włochowski. Piotr Kałoń bramka zmiana 85' Szymon Kacprzak. Trener: Robert Kubowicz.

Sędzia Główny: Pan Adam Żuk (Kolegium Sędziów - Świdnica).