• autor: lukas385, 2014-11-05 23:00

Runda jesienna sezonu 2014/2015 w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej dobiega końca. Po 13 kolejce rozgrywek nadal lideruje Victoria Świebodzice i nadal ma 2 oczka przewagi nad Piastem Nowa Ruda. Zmiana na ostatnim miejscu podium, gdzie porażkę LKS-u Bystrzyca Górna wykorzystała Nysa Kłodzko. Na dole bez zmian, ponieważ w czerwonej, zagrożonej strefie nadal Włókniarz Kudowa-Zdrój zamykający tabelę z dorobkiem tylko 4 punktów, a nad nim Iskra Jaszkowa Dolna i Piławianka Piława Górna. Miniona seria gier przyniosła 28 bramek. Najwięcej z nich, bo aż po 5 obejrzeli kibice w Kamieńcu Ząbkowickim i Nowej Rudzie. Czytaj ”więcej>>”.

KAROLINA Jaworzyna Śląska – LKS Bystrzyca Górna 2:1
Niespodzianka w Jaworzynie Śląskiej, gdzie słabo spisujący się gospodarze pokonali 2:1 drużynę ze ścisłej czołówki naszej ligi, czyli bystrzycki LKS. Po tym spotkaniu Karolina awansowała na 8 miejsce, a LKS spadł z podium i teraz plasuje się na 4 pozycji. W 14 kolejce wałbrzyskiej Klasy Okręgowej zespół z Jaworzyny Śląskiej ponownie zagra u siebie. Tym razem jaworzynianie podejmować będą Skalnika Czarny Bór. LKS też zagra u siebie, a jego rywalem będzie Piławianka Piława Górna.

SKALNIK Czarny Bór – UNIA Złoty Stok 1:1
Podziałem punktów zakończyło się spotkanie w Boguszowie-Gorcach, gdzie grający tam w roli gospodarza Skalnik zremisował 1:1 z Unią Złoty Stok. Po tym remisie i zdobytym oczku Skalnik utrzymał swoje 9 miejsce, a dla Unii ta strata punktów to spadek na 6 pozycję. W następnej kolejce czarnoborzanie pojadą do Jaworzyny Śląskiej, a Unię Złoty Stok czeka pojedynek u siebie z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki.

ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki – UNIA Bardo 3:2
Wyrównane spotkanie w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie ostatecznie miejscowy Zamek pokonał 3:2 beniaminka z Barda. Zamek mimo zwycięstwa nie zmienił swojej lokaty i nadal zajmuje 11 miejsce. Pozycji w ligowej tabeli nie ruszyła się również Unia, która nadal ma tylko oczko przewagi nad strefą spadkową i zajmuje 13 miejsce. Teraz Zamek pojedzie do Złotego Stoku, natomiast bardzianie u siebie zagrają z Iskrą Jaszkowa Dolna.

ISKRA Jaszkowa Dolna – LKS Gola Świdnicka 0:3
Kolejną wysoką porażkę zaliczyła u siebie Iskra Jaszkowa Dolna, która po 0:3 z naszym Zdrojem przed dwoma tygodniami tym razem w takim samym stosunku uległa beniaminkowi z Goli Świdnickiej. Iskra nadal zajmuje 15 miejsce, a zespół z okolic Świdnicy awansował na 10 miejsce. W 14 serii spotkań jaszkowianie pojadą do Barda na mecz z miejscową Unią. Jeśli natomiast chodzi o LKS to beniaminek u siebie spróbuje zatrzymać lidera ze Świebodzic.

VICTORIA Świebodzice – WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój 4:0
Spokojne zwycięstwo lidera ze Świebodzic. Victoria pewnie pokonała gości z Kudowy-Zdroju 4:0, jednak w cieniu tego wyniku na pewno jest sytuacja, kiedy to bramkarz gości w bezpardonowy sposób zaatakował zawodnika Victorii, który karetką został odwieziony do szpitala. Po tym meczu świebodziczanie nadal samodzielnie liderują, a Włókniarz nadal jest czerwoną latarnią ze stratą 8 punktów do bezpiecznej pozycji. W kolejnej odsłonie ligi lider pojedzie do beniaminka z Goli Świdnickiej, a Włókniarz u siebie poszuka punktów z Nysą Kłodzko.

POLONIA-STAL II Świdnica – TROJAN Lądek-Zdrój 0:2
W Świdnicy miejscowe rezerwy Polonii-Stali bez III-ligowych wzmocnień uległy gościom z Lądka-Zdroju 0:2. Świdniczanie mimo porażki utrzymały 7 miejsce, a Trojan wyprzedził Unię Złoty Stok i awansował na 5 miejsce. W 14 kolejce rozgrywek wałbrzyskiej Klasy Okręgowej Polonia-Stal II przyjedzie do Jedliny-Zdroju, natomiast Trojan u siebie zagra z wiceliderem z Nowej Rudy.

PIAST Nowa Ruda – PIŁAWIANKA Piława Górna 3:2
Piast po remisie w Bystrzycy Górnej znowu wygrał. Tym razem o sile wicelidera tabeli przekonali się goście z Piławy Górnej, których noworudzianie pokonali w stosunku 3:2, choć gdyby nie słaba skuteczność gospodarzy to wynik mógłby być dużo wyższy. Piast nadal jest na 2 miejscu i nadal traci 2 punkty do Victorii Świebodzice, a Piławianka nadal zajmuje 14 miejsce i nadal jest w strefie spadkowej. W kolejnych meczach Piast pojedzie do Lądka-Zdroju, a Piławianka po raz kolejny pojedzie na wyjazd. Tym razem zawodnicy z Piławy Górnej pojadą do Bystrzycy Górnej.