• autor: lukas385, 2014-11-12 15:00

Po raz kolejny zmienia nam się lider. Potknięcie Victorii Świebodzice wykorzystał noworudzki Piast i ponownie objął 1 miejsce w rozgrywkach wałbrzyskiej Klasy Okręgowej. Podium w dalszym ciągu uzupełnia Nysa Kłodzko. Na dole dramatyczna sytuacja Włókniarza, który traci już 12 oczek do bezpiecznego miejsca. W strefie spadkowej drużynie z Kudowy-Zdroju towarzyszą Iskra Jaszkowa Dolna i Piławianka Piława Górna, które solidarnie tracą po 5 punktów do miejsca nad kreską. Czytaj ”więcej>>”.

LKS Bystrzyca Górna – PIŁAWIANKA Piława Górna 1:0
W Bystrzycy Górnej miejscowy LKS dopiero w doliczonym czasie gry zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pokonał Piławiankę 1:0. Gospodarze tego meczu w dalszym ciągu zajmują pozycję tuż za podium, a goście z Piławy Górnej nadal są na 14 miejscu. W ostatniej kolejce rundy jesiennej bystrzyczanie zagrają na wyjeździe ze Skalnikiem Czarny Bór, a Piławianka u siebie zmierzy się z Trojanem.

TROJAN Lądek-Zdrój – PIAST Nowa Ruda 0:2
Wyrównane spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni na obiekcie w Lądku-Zdroju. Ostatecznie jednak to goście z Nowej Rudy cieszyli się ze zwycięstwa i ponownego objęcia pozycji lidera naszej Klasy Okręgowej. Trojan po tej porażce spadł na 6 miejsce, a w następnej serii gier czeka go wyjazd do Piławy Górnej na mecz z miejscową Piławianką. Jeśli chodzi i Piasta, to noworudzian czeka teraz pojedynek przed własną publicznością z naszym Zdrojem.

WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój – NYSA Kłodzko 0:6
Jednostronne widowisko w Kudowa-Zdroju, gdzie miejscowy Włókniarz uległ gościom z Kłodzka aż 0:6, choć gdyby przyjezdni podregulowali celowniki wynik mógłby być dużo gorszy. Kudowianie nadal są czerwoną latarnią naszej ligi, a Nysa plasuje się na ostatnim miejscu podium Teraz Włókniarz zagra na wyjeździe z rezerwami III-ligowej Polonii-Stali Świdnica, a kłodzczanie podejmować będą beniaminka z Goli Świdnickiej.

LKS Gola Świdnicka – VICTORIA Świebodzice 3:1
Bardzo duża niespodzianka w Goli Świdnickie. Miejscowy LKS ograł dotychczasowego lidera ze Świebodzie, a na domiar złego dla gości ograł go dosyć pewnie bo aż 3:1. Beniaminek z okolic Świdnicy awansował dzięki temu zwycięstwu na 8 miejsce, a świebodziczanie zamienili się pozycjami z Piastem Nowa Ruda i teraz są wiceliderem rozgrywek. W 15 kolejce spotkań LKS pojedzie do Kłodzka, natomiast Victorię czeka mecz przed własną publicznością, a jej rywalem będzie Unia Bardo.

UNIA Bardo – ISKRA Jaszkowa Dolna 2:0
W meczu o 6 punktów Unia Bardo ograła u siebie Iskrę Jaszkowa Dolna i uciekła od strefy spadkowej na 5 punktów, choć dalej bardzianie plasują się tuż nad kreską, na 13 miejscu. Zespół z Jaszkowej Dolnej po tym meczu nadal zajmuje przedostatnie, 15 miejsce. W kolejnej serii gier wałbrzyskiej Klasy Okręgowej Unia pojedzie do wicelidera ze Świebodzic, a Iskra u siebie zmierzy się z drużyną ze Złotego Stoku.

UNIA Złoty Stok – ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki 3:2
W bardzo ważnym dla obu stron pojedynku złotostocznie pokonali u siebie gości z Kamieńca Ząbkowickiego 3:2 po bardzo wyrównanym spotkaniu. Wynik ten wywindował Unię na 5 miejsce, Zamek z kolei plasuje się na 12 miejscu. W kolejnych meczach Unia pojedzie do Jaszkowej Dolnej, z drużyna z Kamieńca Ząbkowickiego na własnym terenie zagra z Karoliną Jaworzyna Śląska.

KAROLINA Jaworzyna Śląska – SKALNIK Czarny Bór 4:0
Pewne i wysokie zwycięstwo na własnym terenie odniosła Karolina, która aż 4:0 pokonała gości z Czarnego Boru. Jaworzynianie po tym meczu awansowali na 7 miejsce, a Skalnik zajmuje teraz 11 lokatę. W ostatniej jesiennej kolejce gier zespół z Jaworzyny Śląskiej zagra na wyjeździe w Kamieńcu Ząbkowickim, a Skalnik u siebie w Boguszowie-Gorcach gościł będzie LKS z Bystrzycy Górnej.