"arts68"

Aktualności

Horror na zakończenie

• autor: lukas385, 2014-12-01 15:00

W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku, spotkaniu 17 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w niedzielę, 30 listopada 2014 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na własnym terenie gości z Lądka-Zdroju 4:3, choć w pewnym momencie prowadził już 4:1. Po dwa gole dla jedlinian zdobyli super snajper Piotr Kałoń i uznany przez wiele osób za najlepszego na zielonej murawie w tym meczu Maciej Piwoński. Czytaj ”więcej>>”.

Początek spotkania to spokojna gra z obydwu stron. Stan ten potrwał jednak tylko do 7 minuty spotkania kiedy po szybkiej akcji zawodnik gości znalazł się sam na sam z debiutującym w naszej bramce Arkadiuszem Wtulichem i po minięciu golkipera umieścił piłkę w siatce i Trojan prowadził 1:0. Po tym golu gra nieco się ożywiła i Zielono-Czerwoni zaczęli stwarzać swoje sytuację bramkowe, jednak ani dwukrotnie Piotr Kałoń, ani też Łukasz Samiec czy Michał Bartkowiak nie zdołali pokonać golkipera gości.. Szanse na podwyższenie prowadzenia mieli również przyjezdni, jednak nasz blok defensywny i nowy bramkarz nie kapitulowali. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy jednobramkowym prowadzeniem Trojana piękną akcję przeprowadził Maciej Piwoński, dograł do Piotra Kałonia a ten w trudnej sytuacji pewnie umieścił futbolówkę w siatce wyrównując stan meczu. Chwilę później sędzia główny zakończył tą część meczu i Zdrój remisował z Trojanem 1:1.

Od początku drugiej odsłony przewagę osiągnęli podopieczni Roberta Kubowicza, co udowodnili już w 54 minucie gry, kiedy Maciej Piwoński zabawił się w polu karnym z lądeckimi zawodnikami i uderzeniem z okolic 11 metra wyprowadził Zdrój na prowadzenie. Mimo prowadzenia jedlinianie dalej atakowali i w 67 minucie spotkania po raz kolejny umieścili piłkę w siatce golkipera naszych gości. Bartosz Polak wyszedł z własnej połowy i zagrał piłkę do Jarosława Piątka. Ten ograł rywala i wyłożył futbolówkę Maciejowi Piwońskiemu, który stanął oko w oko z bramkarzem i technicznym uderzeniem powiększył prowadzenie Zdroju. Emocje po tym trafieniu jeszcze nie opadły a nasi zawodnicy po raz kolejny podwyższyli prowadzenie. Bartosz Polak wygrał pojedynek w środku pola i zagrał piłkę na wolne pole do Piotra Kałonia, a ten pięknym lobem nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję golkiperowi z Lądka-Zdroju i zdobył swojego 15 gola w tym sezonie. W tym momencie zawodnicy Trojana nie byli w stanie zagrozić naszej bramce i wydawało się że nasz zespół może zrewanżować się za porażkę 1:5 w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, jednak nic bardziej mylnego. W 76 minucie po błędzie naszej defensywy zawodnik Trojana zdołał zdobyć drugiego gola dla swojej drużyny i dał jeszcze nadzieję na korzystny rezultat. Chwilę po tym trafieniu wprowadzony dosłownie minutę wcześniej Ireneusz Włochowski znalazł się przed bramkarzem gości, jednak źle przyjmował sobie piłkę. Trojan cięgle dążył do zdobycia gola kontaktowego i dopiął swego na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Przyjezdni wykonywali rzut wolny z lewej strony pola karnego i po wrzutce w pole karne i błędzie naszego bramkarza zdołali po raz trzeci umieścił piłkę w naszej bramce. Teraz aż do końca meczu zawodnicy z Kotliny Kłodziej szturmowali naszą bramkę i mieli swoją piłkę meczową w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, jednak uderzenie zdoła zatrzymać Arkadiusz Wtulich. Chwilę później sędzia główny zakończył spotkanie i Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością Trojana Lądek-Zdrój 4:3.

Wielkie brawa za zwycięstwo na koniec roku należą się całemu zespołowi. Wszyscy którzy pojawili się na boisku dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby wygrać ten mecz i zrewanżować się Trojanowi za lanie, jakie sprawił nam w 2 kolejce rozgrywek. Podziękowania dla jedlińskich kibiców, którzy mimo przenikliwego zimna pojawili się na naszym Stadionie i pomogli w odniesieniu tego zwycięstwa. To już koniec rozgrywek w tym roku. Na podsumowania i statystyki przyjździe jeszcze czas, jednak wynik osiągnięty w tym, kończącym się 2014 roku to wielki sukces naszej drużyny i wszystkich osób z nią związanych. Teraz jednak chcielibyśmy zaprosić wszystkich kibiców na ”Uroczyste Zakończenie Rundy Jesiennej Sezonu 2014/2015 i Podsumowanie 2014 Roku”, które odbędzie się w sobotnie wieczór, 13 grudnia 2014 roku w Hotelu Jedlinka*** przy Ulicy Zamkowej 8 w Jedlinie-Zdroju.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – TROJAN Lądek-Zdrój 4:3 (1:1)
4:3 84' Mateusz Poświstajło

Zdrój: Arkadiusz Wtulich, Arkadiusz Kacprzak, Bartosz Chabrowski, Mateusz Kubowicz, Łukasz Samiec, Michał Bartkowiak zmiana 46' Bartosz Polak ��ta kartka (1 asysta), Maciej Piwoński bramka bramka (1 asysta) zmiana 77' Radosław Kwiatkowski, Dominik Dudek ��ta kartka , Jarosław Piątek kapitan (1 asysta) ďż˝ďż˝ta kartka , Marcin Kobylański zmiana 77' Paweł Zasada, Piotr Kałoń kapitan bramka bramka zmiana 82' Ireneusz Włochowski. Trener: Robert Kubowicz.

Sędzia Główny: Pan Tomasz Zieliński (Kolegium Sędziów - Świdnica).