• autor: lukas385, 2015-04-03 10:00

Pierwsza wiosenna seria gier wałbrzyskiej Klasy Okręgowej nie przyniosła wiele niespodzianek. Pierwsze cztery zespoły, które chyba między sobą rozstrzygną kwestie awansu do IV ligi wygrały swoje mecze. Zdrój po porażce w Bystrzycy Górnej zachował swoje 10 miejsce. Ciekawie zrobiło się na dole tabeli i trochę pozmieniało się w strefie spadkowej. Czytaj ”więcej>>”.

ISKRA Jaszkowa Dolna – ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki 3:1
Bramki: K. Matusik 1, O. Jasków 1, M. Kierkiewicz 1 – G. Rychter 1

Iskra wygrała po bardzo ciężkim meczu z Zamkiem. Widzowie na obiekcie w Jaszkowej Dolnej obejrzeli całkiem dobre spotkanie w którym nie zabrakło walki. Ostatecznie górą okazali się gospodarze, którzy opuścili strefę spadkową i obecnie plasują się na 12 miejscu. Zamek po tym meczu utrzymał swoją 11 lokatę, jednak przewaga nad czerwoną strefą to tylko jedno oczko. W kolejnej serii gier naszej ligi Iskra zagra po raz kolejny u siebie a rywalem będzie LKS z Bystrzycy Górnej, z kolei Zamek poszuka punktów w starciu przed własną publicznością z liderem ze Świebodzic.

POLONIA-STAL II Świdnica – UNIA Złoty Stok 0:1
Bramka: P. Moskal 1

Po ciekawym i bardzo wyrównanym starciu w Świdnicy miejscowe rezerwy Polonii-Stali przegrali minimalnie z Unią Złoty Stok. Gospodarze i goście tych zawodów nie zmienili po tej potyczce swoich miejsc. Świdniczanie są na 9 miejscu, a Unia tuż za czwórką wielkich naszej ligi, czyli na miejscu 5. W następnej kolejce rezerwy Polonii-Stali pojadą do Jaworzyny Śląskiem, a Unia pojedzie do wicelidera z Nowej Rudy.

PIAST Nowa Ruda – UNIA Bardo 3:1
Bramki: E. Polak 1, P. Pasek 1, G. Szczudłowski 1 – Damian Bieńko 1

Nie bez problemu poradził sobie wicelider z zimującą w strefie spadkowej Unią Bardo. Jeszcze na 10 minut przed końcem był remis 1:1, jednak ostatecznie noworudzianie zdołali wbić jeszcze dwa gole i wygrać spotkanie. Piast utrzymał 2 pozycję w tabeli. Unia po tej porażce spadła na 14 miejsce, jednak meczem w Nowej Rudzie pokazała, że będzie jeszcze punktować w tym roku. W 19 kolejce rozgrywek Piast u siebie zagra z Unią Złoty Stok, a Unia z Barda podejmować będzie Piławiankę.

PIŁAWIANKA Piława Górna – LKS Gola Świdnicka 3:2
Bramki: P. Sobotniak 1, K. Lechociński 1, M. Sienicki 1 – R. Wilk 1, M. Mandziała 1

Ciekawe spotkanie w Piławie Górnej, gdzie miejscowa Piławianka pokonała wzmocnionego beniaminka z Goli Świdnickiej. Wygrana ta sprawiła, że zespół z Piławy Górnej może nie zmienił swojej pozycji, ale przybliżył się na 2 punkty do bezpiecznej strefy. Dla LKS-u ta porażka nic nie zmieniła w tabeli i zespół z Goli Świdnickiej zajmuje 8 lokatę. Przed Piławianką teraz zaległe spotkanie w Wielką Sobotę z Włókniarzem Kudowa-Zdrój, a później starcie w Bardzie z miejscową Unią. LKS teraz zmierzy się u siebie z Trojanem.

TROJAN Lądek-Zdrój – WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój 1:1
Bramki: J. Stępień 1 – T. Mikołajczyk 1

Pierwszy mecz w 2015 roku i pierwsza zdobycz punktowa kudowian w tym sezonie na obcym terenie, na ciężkim terenie w Lądku-Zdroju. Tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w Lądku-Zdroju doszło do trzęsienia ziemi i do dymisji podał się Zarząd wraz z Trenerem. Czy wynik ten oznacza, że Trojan nie pozbierał się jeszcze po odejściu najważniejszych osób w klubie, czy też że Włókniarz włączy się jeszcze do walki o ligowy byt? Odpowiedzi poznamy w kolejnych seriach gier. Po tym meczu oba zespoły nie zmieniły swoich miejsc. Trojan jest na 7 miejscu, a Włókniarz zamyka tabelę. Przed zespołem z Lądka-Zdroju teraz wyjazd do Goli Świdnickiej, a Włókniarz najpierw podejmie w zaległym meczu Piławiankę a następnie nasz Zdrój.

VICTORIA Świebodzice – SKALNIK Czarny Bór 2:0
Bramki: M. Bałut 1, A. Słapek 1

Lider pokonał przed własną publicznością Skalnika 2:0 i choć wynik mówi o spokojnym meczu na korzyść lidera, to czarnoboranie postraszyli Victorię będąc fragmentami zespołem lepszym od wyżej klasyfikowanego rywala. Jednak lider ostatecznie wygrał i utrzymał prowadzenie w tabeli. Skalnik mimo że zaprezentował się przyzwoicie to punktów nie zdobył i spadł do strefy spadkowej. W 19 serii gier lider pojedzie do Kamieńca Ząbkowickiego a Skalnik w końcu u siebie w Czarnym Borze zmierzy się z Nysą Kłodzko.

NYSA Kłodzko – KAROLINA Jaworzyna Śląska 4:0
Bramki: Ł. Tracz 2, D. Horka 1, P. Cebulski 1

Pewne i wysokie zwycięstwo zajmującej ostatnie miejsce na podium Nysy Kłodzko z Karoliną. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze grającemu rywalowi. Nysa utrzymała swoje miejsce i kontakt z dwójką liderów a Karolina mimo wysokiej porażki nadal jest na 6 miejscu. Teraz kłodczanie pojadą do Czarnego Boru a Karolina poszuka punktów przed własną publicznością z Polonią-Stalą II Świdnica.

Czołówka klasyfikacji strzelców dzięki serwisowi www.nysa.klodzko.pl:

15 bramek – P. Kałoń (Zdrój), M. Ptak (Karolina), Mat. Poświstajło (Trojan)
14 bramek – G. Ignatowicz (Karolina)
12 bramek – Ł. Tracz (Nysa), Ł. Kamiński (Piast), M. Rogowski (Victoria), K. Sajdak (Bystrzyca Górna)
11 bramek – M. Sienicki (Piławianka)
10 bramek – A. Silva (Zamek), Mar. Poświtajło (Trojan)