• autor: lukas385, 2015-04-22 23:00

Kolejna seria gier i po raz kolejny mamy zmianę lidera. Znowu w roszady na szczycie jest zamieszany Zamek Kamieniec Ząbkowicki, który ostatnio pokonał Victorię Świebodzice, a teraz zremisował w Kłodzku z Nysą. Liderem ponownie zostali świebodziczanie, ale tyle samo punktów ma Nysa a oczko mniej Piast Nowa Ruda. Zdrój po remisie z LKS-em z Goli Świdnickiej spadł ponownie na 10 miejsce i w tym momencie ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową w której nadal są Unia Bardo, Iskra Jaszkowa Dolna, Skalnik Czarny Bór i Włókniarz Kudowa-Zdrój. Nie ma już w naszej lidze zaległości. Czytaj "więcej>>".

Zaległe spotkanie 17 kolejki: WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój - PIŁAWIANKA Piława Górna 0:1
Bramka: K. Lechocki 1

Bardzo wyrównane było zaległe spotkanie Włókniarza z Piławianką. Sytuacji było jak na lekarstwo a jedynego gola goście zdobyli z rzutu rożnego. Wynik ten sprawił, że w Piławiankę wstąpiły nowe siły w walce o ligowy byt, a w Kudowie-Zdroju szansa na utrzymanie jest tylko w matematyce.

LKS Bystrzyca Górna - WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój 8:0
Bramki: K. Sajdak 4, K. Bezegłów 1, Ł. Żygadło 1, Ł. Somala 1, M. Szewczyk 1

Trening strzelecki urządzili sobie gracze z Bystrzycy Górnej, którzy rozbili gości z Kudowy-Zdroju aż 8:0. Po tym spotkaniu LKS utrzymał swoje 4 miejsce i ma tylko 3 punkty straty do lidera ze Świebodzic, a Włókniarz z dorobkiem tylko 6 punktów zamyka ligową tabelę i do bezpiecznej Piławianki traci aż 15 punktów. Teraz LKS czeka masz na szczycie w którym to podopieczni Józefa Żądło pojadą do lidera. Włókniarz natomiast znowu pojedzie na wyjazd, tym razem do Goli Świdnickiej.

TROJAN Lądek-Zdrój - UNIA Bardo 1:2
Bramki: K. Zimny 1 - R. Herdy 1, M. Cichoń 1

Trojan znowu przegrywa. Tym razem ekipa z Kotliny Kłodzkiej nie sprostała walczącej o utrzymanie Unii Bardo i przegrała 1:2. Mimo porażki zespół z Lądka-Zdroju utrzymuje się na 6 miejscu a po tym zwycięstwie bardzianie są na pierwszym miejscu czerwonej strefy ze stratą 2 oczek do Piławianki. W 21 kolejce Trojan pojedzie do Złotego Stoku a Unia u siebie podejmować będzie nasz Klub Sportowy.

PIŁAWIANKA Piława Górna - UNIA Złoty Stok 0:1
Bramka: P. Dudzic 1

Ciekawe zawody w Piławie Górnej, gdzie miejscowa Piławianka w końcu znalazła swojego pogromce, którym okazali się goście ze Złotego Stoku wygrywając 1:0. Zespół z okolic Dzierżoniowa nadal jest jednak nad strefą spadkową a Unia nadal zajmuje 5 miejsce. Teraz piławianie pojadą do Jaworzyny Śląskiej, a Unię czeka mecz w Złotym Stoku z Trojanem Lądek-Zdrój.

PIAST Nowa Ruda - KAROLINA Jaworzyna Śląska 2:2
Bramki: M. Wacławik 1, D. Stasiński 1 - G. Ignatowicz 1, A, Myśliński 1

Piast znowu bez zwycięstwa. Po remisie z Unią Złoty Stok tym razem walczący o awans do wyższej klasy rozgrywkowej noworudzianie podzielili się punktami z Karoliną, tracąc bramkę na 2:2 już w doliczonym czasie meczu. Remis ten kosztował Piast pozycję wicelidera i spadek na 3 miejsce w tabeli, a Karolina nadal jest na 6 miejscu z dużymi szansami na 5 miejsce. W następnej kolejce Piast pojedzie do Czarnego Boru, a Karolina u siebie zmierzy się z Piławianką.

POLONIA-STAL II Świdnica - SKALNIK Czarny Bór 4:2
Bramki: G. Klimczak 2, R. Luber 1, M. Morawski 1 - M. Kois 1, B. Samobójcza 1

W Świdnicy gospodarze, czyli rezerwy III-ligowej Polonii-Stali pokonali gości z Czarnego Boru 4:2. Wynik ten wywindował świdniczan na 9 miejsce. Skalnik po raz kolejny na wiosnę przegrał i już jest przedostatni ze stratą 4 punktów do ostatniego bezpiecznego miejsca. W 21 serii gier Polonia-Stal II zagra w Kamieńcu Ząbkowickim. Skalnik natomiast u siebie będzie chciał przeciwstawić się walczącemu o awans Piastowi.

NYSA Kłodzko - ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki 1:1
Bramki: Ł. Tracz 1 - M. Zapotoczny 1

Zamek strącił z fotela kolejnego lidera. Po zwycięstwie z Victorią, tym razem ekipa z Kamieńca Ząbkowickiego zremisowała po dobrym meczu w Kłodzku z Nysą. Wynik ten strącił kłodzczan z 1 miejsca, Zamek utrzymał swoje 11 miejsce. W kolejnej odsłonie naszej Klasy Okręgowej Nysa zagra w Jaszkowej Dolnej z miejscową Iskrą, natomiast Zamek u siebie podejmować będzie Polonię-Stal II.

VICTORIA Świbodzice - ISKRA Jaszkowa Dolna 3:2
Bramki: T. Borgoń 1, M. Karkowski 1, R. Jędrasiewicz 1 - Konrad Matusik 2

W Świebodzicach miejscowa Victoria przegrywała już 0:2 z walczącą o utrzymanie Iskrą, jednak zdołała odwrócić losy tego spotkania i ostatecznie wygrała 3:2. Zwycięstwem tym świebodziczanie wrócili na tron i 1 miejsce, a Iskra mimo dobrej gry spadła na 14 miejsce. W następnej serii gier Victoria u siebie zmierzy się w meczu na szczycie z LKS-em Bystrzyca Górna, a jaszkowianie u siebie zagrają z Nysą Kłodzko.

Czołówka klasyfikacji strzelców dzięki serwisowi www.nysa.klodzko.pl:

16 bramek - M. Ptak (Karolina), K. Sajdak (LKS Bystrzyca Górna), P. Kałoń (Zdrój), G. Ignatowicz (Karolina).
15 bramek - Mat. Poświstajło (Trojan)
14 bramek - Ł. Kamiński (Piast), Ł. Tracz (Nysa)
12 bramek- M.Rogowski (Victoria), M. Sienicki (Piławianka), A. Silva (Zamek)
11 bramek - Mar. Poświstajło (Trojan), K. Matusik (Iskra)