Przełamanie w Bardzie

• autor: lukas385, 2015-04-27 16:00

W meczu 21 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które odbyło się w niedzielę, 27 kwietnia 2015 roku, Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Bardzie miejscową Unię 3:0. Dwie bramki dla jedlinian zdobył super snajper, Piotr Kałoń, dla którego było to już 17 i 18 trafienie w tym sezonie, a jedną bramkę dołożył Mateusz Kubowicz. Czytaj ”więcej>>”.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy w pierwszym kwadransie posiadali optyczną przewagę. Później przebudził się Zdrój i spotkanie się wyrównało. Wprawdzie za sprawą Marcina Kobylańskiego zdołał umieścić piłkę w siatce Unii, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Chwilę później taka sama sytuacja miała miejsce po przeciwnej stronie boiska. Gospodarze zdobyli gola, który z powodu spalonego nie został uznany. Tuż przed końcem pierwszej odsłony zagotowało się w naszym polu karnym, ale sytuacja została wyjaśniona przez naszą defensywę, a chwilę później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się jedliński snajper, Piotr Kałoń, który na nasze nieszczęście przegrał pojedynek z golkiperem Unii. Do końca pierwszej odsłony emocji już nie było i Zdrój bezbramkowo remisował z Unią.

Po zmianie stron groźniej zaatakowali Zielono-Czerwoni i już w pierwszej akcji drugiej odsłony Marcin Kobylański oddał bardzo ładne uderzenie sprzed pola karnego, które zatrzymało się przy słupku a dobijający w tej sytuacji Piotr Kałoń znajdował się na spalonym. Jednak już chwilę później, a mianowicie w 49 minucie jedlinianie cieszyli się gola. Jarosław Piątek zagrał prostopadłą piłkę do Piotra Kałonia, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem sprytnym strzałem umieścił ją w bramce obok bezradnego bramkarza i Zdrój prowadził 1:0. Po tym trafieniu miejscowi dążyli do wyrównania, a Zdrój wyprowadzał groźne kontry, jednak ani po ładnej akcji Pawła Zasady, ani Jarosława Piątka, czy też Dawida Skarbińskiego nie udało się podwyższyć prowadzenia. Sztuka ta udała się w 71 minucie gry. Łukasz Samiec włączył się do akcji lewą stroną i dograł do Piotra Kałonia, który doholował piłkę do linii końcowej i zagrał ją wzdłuż bramki gospodarzy. Tam dopadł do niej Mateusz Kubowicz i dopełniając formalności podwyższył prowadzenie. Po drugiej bramce dla podopiecznym Radosława Kwiatkowskiego gospodarze zaatakowali ze zdwojoną siłą i zamknęli naszą drużynę, jednak albo nasza defensywa spokojnie wyjaśniała sytuację, albo też fenomenalnie w bramce zachowywał się Sebastian Kubiak. Od 83 minuty Zdrój musiał grać w osłabieniu, gdyż drugi żółty kartonik zobaczył Łukasz Samiec, a w 90 minucie graliśmy już tylko w dziewiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Jarosława Piątka. Mimo gry w podwójnym osłabieniu bardzianie nie mogli przedostać się pod jedlińską bramkę, ponieważ nasz zespół bardzo dobrze się bronił. Jakby tego było mało w ostatnich sekundach spotkania kapitan Zdroju, Dominik Dudek zagrał piłkę w kierunku jedynego wysuniętego gracza, Piotra Kałonia, który wygrał pojedynek z ostatnim obrońcą miejscowych i popędził w kierunku bramki. Rywale nie byli w stanie go dogonić, a ten spokojnie ograł golkipera Unii i podwyższył prowadzenie Zdroju na 3:0, strzelając swoją 18 bramkę w sezonie 2014/2015. Chwilę później arbiter zakończył mecz i Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na wyjeździe Unię Bardo 3:0.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu za trud włożony w to spotkanie, spotkanie w którym w pierwszej odsłonie po prostu nie szło, natomiast w drugiej było już zdecydowanie lepiej. Bardzo cieszy postawa zawodników, jeszcze bardziej bramka strzelona w podwójnym osłabieniu, a najbardziej pierwsze ligowe zwycięstwo w 2015 roku. Podziękowania również dla małej grupki kibiców z Jedliny-Zdroju, która w niedzielne popołudnie pojawiła się na Stadionie w Bardzie i pomogła w odniesieniu tego bardzo ważnego zwycięstwa. Teraz już jednak zapominamy o Unii Bardo i skupiamy się na kolejnej Unii, tej ze Złotego Stoku, z którą zmierzymy się już w piątek, 1 maja 2015 roku o godzinie 16:00 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz kuracjuszy.

UNIA Bardo – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 0:3 (0:0)
0:1 49' Piotr Kałoń
0:2 71' Mateusz Kubowicz
0:3 90' Piotr Kałoń

Zdrój: 1. Sebastian Kubiak, 10. Dominik Dudek kapitan, 7. Bartosz Chabrowski żółta kartka, 5. Maciej Kwiatkowski żółta kartka, 3. Łukasz Samiec 2ż,cz, 17. Mateusz Kubowicz bramka żółta kartka zmiana 89' 2. Wojciech Rzeczycki, 8. Jarosław Piątek 2ż,cz, 15. Dawid Skarbiński żółta kartka zmiana 65' 9. Michał Bartkowiak, 6. Marcin Kobylański, 11 Paweł Zasada 72' zmiana 18. Ireneusz Włochowski, 4. Piotr Kałoń bramka bramka. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędzia Główny: Pan Dariusz Szylar (Kolegium Sędziów – Kłodzko).

autor: arts68 2015-04-27 21:48:14

Profil arts68 w Futbolowo 3pkt. w Bardzie to prawie pobyt w okręgówce na następny rok ....GRATULACJE ¹¹¹