• autor: lukas385, 2015-04-29 15:00

Kolejna seria gier wałbrzyskiej Klasy Okręgowej i kolejna zmiana lidera. Po 21 kolejce rozgrywek na 1 miejscu usadowił się Piast Nowa Ruda z dorobkiem 48 oczek. Za nim punkt mniej kłodzka Nysa i 2 punkty mniej LKS Bystrzyca Górna i Victoria Świebodzice. Podopieczni Radosława Kwiatkowskiego po zwycięstwie 3:0 na wyjeździe z Unią Bardo awansowali do górnej połowy tabeli i zajmują 8 miejsce. W zagrożonej strefie bez zmian. Ostatni jest Włókniarz Kudowa-Zdrój z 6 punktami, a nad nim Skalnik Czarny Bór z dorobkiem 17 punktów i Iskra Jaszkowa Dolna, oraz Unia Bardo, które uzbierały po 19 oczek. Czytaj "więcej>>."

VICTORIA Świebodzice - LKS Bystrzyca Górna 0:3
Bramki: K. Bezegłów 1, K. Sajdak 1, Ł. Żygadło 1

Duża niespodzianka w Świebodzicach, gdzie miejscowa Victoria przegrała z LKS-em Bystrzyca Górna. Może niespodzianką nie jest zwycięstwo dobrze spisujących się w tym sezonie bystrzyczan, ale rozmiary na pewno. Po tym meczu świebodziczanie spadli tuż za podium, a wykorzystał to ich rywal, który zajmuje teraz ostatnie miejsce na podium. Teraz Victoria jedzie do Kłodzka, a LKS u siebie podejmować będzie gości z Goli Świdnickiej.

ISKRA Jaszkowa Dolna - NYSA Kłodzko 2:2
Bramki: P. Podobiński 1, K. Matusik 1 oraz M. Syper 1, A. Bońkowski 1

Derby na remis. Iskra, choć przegrywała już 0:2 z dużo wyżej klasyfikowaną Nysą, to jednak zdołała w drugiej połowie spotkania odwrócić losy spotkania i zdobyć 1 punkt. Po tym meczu jaszkowianie nadal są na 14 miejscu, a Nysa zachowała pozycję wicelidera. W 22 serii gier Iskra jedzie do Świdnicy, a Nysa u siebie zmierzy się z 4 w tabeli Victorią Świebodzice.

ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki - POLONIA-STAL II Świdnica 5:2
Bramki: P. Buczyński 2, A. Silva 2, Patryk Łuka 1 - G. Klimczak 2

Zamek na fali. Po zwycięstwie z ówczesnym liderem ze Świebodzic, remisie w Kłodzku z miejscową Nysą, która również była liderem rozgrywek, tym razem zespół z Kamieńca Ząbkowickiego ograł u siebie rezerwy III-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Zamek awansował w tabeli na 10 miejsce kosztem świdniczan, którzy spadli na 11 miejsce. W 22 kolejce spotkań Zamek pojedzie do nowego lidera z Nowej Rudy, a świdniczanie u siebie zagrają z Iskrą Jaszkowa Dolna.

SKALNIK Czarby Bór - PIAST Nowa Ruda 0:2
Bramki: R. Lis 1, E. Polak 1

Dobre spotkanie w Czarnym Borze i zwycięstwo gości z Nowej Rudy. Po tym spotkaniu sytuacja Skalnika jest nie do pozazdroszczenia i widmo spadku zaczęło zaglądać im w oczy. Z kolei jeśli chodzi o Piasta, to noworudzianie po kilku remisach w końcu wygrali i dzięki potknięciu rywali zostali nowym liderem rozgrywek. Teraz Skalnik pojedzie do Piławy Górnej, a Piast u siebie zmierzy się z Zamkiem.

KAROLINA Jaworzyna Śląska - PIŁAWIANKA Piława Górna 2:1
Bramki: G. Ignatowicz 1, M. Kurzeja 1 - M. Sienicki 1

W Jaworzynie Śląskiej miejscowi odprawili z kwitkiem walczącą o utrzymanie Piławiankę. Jaworzynianie utrzymali swoje 6 miejsce. Swoją pozycję utrzymała również Piławianka i nadal jest przedostatnia. W 22 serii gier Karolina jeszie do Lądka-Zdroju, a zespół z Piławy Górnej u siebie zmierzy się ze Skalnikiem.

UNIA Złoty Stok - TROJAN Lądek-Zdrój 7:0
Bramki: P. Dudzic 3, B. Cebula 2, Sz. Markowski 1, M. Faron 1

Niemoc Trojana trwa, a wszystko przez problemy kadrowe. Tym razem zespół z Kotliny Kłodzkiej został rozbity w Złotym Stoku aż 0:7 i jeśli nadal będzie w takiej formie to może zostać uwikłany w walkę o utrzymanie. Unia nadal jest za wielką czwórką naszej ligi, a Trojan nadal spada w klasyfikacji. Teraz zajmuje 9 miejsce. W następnej kolejce naszej ligi złotostoczanie przyjadą do Jedliny-Zdroju. Trojana czeka z kolei mecz przed własną publicznością z Karoliną Jaworzyna Śląska.

LKS Gola Świdnicka - WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój 1:0
Bramka: G. Fedorowicz 1

Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Goli Świdnickiej, gdzie miejscowy LKS mierzył się z Włókniarzem Kudowa-Zdrój. Gospodarze mimo przewagi zdołali zdobyć gola dającego zwycięstwo dopiero w doliczonym czasie gry. LKS utrzymał 7 miejsce, a kudowianie z 6 oczkami są czerwoną latarnią naszej ligi. W Kudowie-Zdroju szanse na utrzymanie są wyłącznie tylko matematyczne, bo strata aż 15 punktów do bezpiecznego miejsca to bardzo duży dystans. Teraz LKS zagra w Bystrzyca Górnej, a Włókniarz u siebie zmierzy się z Unią Bardo.

Czołówka klasyfikacji strzelców dzięki serwisowi www.nysa,klodzko.pl:

18 bramek - P. Kałoń (Zdrój)
17 bramek - K. Sajdak (Bystrzyca Górna), G. Ignatowicz (Karolina)
16 bramek - M. Ptak (Karolina)
15 bramek - Mat. Poświstajło (Trojan)
14 bramek - Ł. Kamiński (Piast), Ł. Tracz (Nysa), M. Sienicki (Piławianka), A. Silva (Zamek)
12 bramek - M. Rogowski (Victoria)
11 bramek - Mar. Poświtajło (Trojan), K. Matusik (Iskra)
10 bramek - K. Kowalski (Nysa)