• autor: lukas385, 2015-05-13 23:00

Po 23 serii gier liderem nadal jest Piast Nowa Ruda, a za jego plecami nowy wicelider z Bystrzycy Górnej, który w meczu na szczycie ograł Nysę w Kłodzku i zamienił się z nią miejscami. Tuż za podium Victoria Świebodzice. Zdrój mimo porażki w Jaworzynie Śląskiej utrzymał swoje 8 miejsce. W strefie spadkowej Unia Bardo, Piławianka Piława Górna, Iskra Jaszkowa Dolna i pogodzony już chyba ze spadkiem do Klasy A zespół Włókniarza Kudowa-Zdrój, który do bezpiecznego miejsca traci 14 punktów. Czytaj "więcej>>".

NYSA Kłodzko - LKS Bystrzyca Górna 0:1
Bramka: Ł. Żygadło 1

W Kłodzku mecz na szczycie i kolejne zwycięstwo LKS-u Bystrzyca Górna. Goście wyrastają na prawdziwą rewelację rozgrywek i cały czas pozostają w grze o awans. Po tym spotkaniu Nysa spadła na 3 miejsce, a LKS awansował na pozycję wicelidera rozgrywek i traci do Piasta 2 punkty. W 24 serii gier kłodzczanie jadą do Świdnicy na mecz z rezerwami III-ligowej Polonii-Stali, a LKS u siebie będzie zdecydowanym faworytem z walczącą o ligowy byt Unią Bardo.

VICTORIA Świebodzice - POLONIA-STAL II Świdnica 5:0
Bramki: K. Sadowski 2, M. Bałut 1, K. Niemczyk 1, A. Słapek 1

Przełamanie Victorii, która przed własną publicznością rozgromiła Polonię-Stal II Świdnica 5:0. Zwycięstwo to pozwoliło podopiecznym Przemysława Satyły pozostać w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Świdniczanie po tym meczu utrzymali swoje 11 miejsce, ale mają jeszcze mecz zaległy z Iskrą i punkty przewagi nad zagrożoną strefą. W następnej kolejce Victoria jedzie do Nowej Rudy i jeśli przegra to chyba pożegna się z awansem, a zespół ze Świdnicy zagra u siebie z Nysą.

ISKRA Jaszkowa Dolna - PIAST Nowa Ruda 1:3
Bramki: K. Matusik 1 - A. Osicki 2, D. Kęska 1

Piast nie zwalnia tempa. Tym razem noworudzianie ograli w Jaszkowej Dolnej miejscową Iskrę i umocnili się na pozycji lidera. Iskra po tej porażce jest nadal w strefie spadkowej, a jej sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. W 24 serii gier naszej grupy Klasy Okręgowej jaszkowianie jadą do Piławy Górnej, a Piast u siebie zagra w hitowo zapowiadającym się meczu z Victorią Świebodzice.

ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki - PIŁAWIANKA Piława Górna 4:2
Bramki: A. Silva 2, P. Buczyński 1, K. Sienkiewicz 1 - M. Sienicki 1, K. Lechocki 1

Zamek, mimo że przegrywał z Piławianką to ostatecznie zdołał odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i zdobyć komplet niezwykle ważnych w walce o utrzymanie punktów. Zespół z Kamieńca Ząbkowickiego po tej wygranej awansował na 9 miejsce, a Piławiankę ta porażka kosztowała spadek na 14 miejsce. W kolejnej serii spotkań Zamek pojedzie do Lądka-Zdroju, a zespół z Piławy Górnej u siebie zagra w bardzo ważnym meczu z Iskrą Jaszkowa Dolna.

SKALNIK Czarny Bór - TROJAN Lądek-Zdrój 10:3
Bramki: Z. Pyrdoł 4, Ł. Piątek 2, J. Maliszewski 2, M. Kois 1, J. Kryska 1 - K. Forgiel 2, Mich. Poświstajło 1

Grad bramek obejrzeli kibice w Czarnym Borze, gdzie miejscowy Skalnik rozbił gości z Lądka-Zdroju aż 10:3. Wysoka wygrana pozwoliła czarnoborzanom opuścić strefę spadkową. Trojan w tym roku zdobył tylko oczko i jego sytuacja jest dramatyczna. Nie zdobywa punktów i jego przewaga nad zagrożonymi zespołami wynosi już tylko 4 punkty, a warto przypomnieć że po 2 kolejce zespół z Kotliny Kłodzkiej był liderem rozgrywek. Teraz Skalnik zagra okrzyknięte przez lokalne media derby powiatu wałbrzyskiego z naszym Zdrojem, a Trojan u siebie będzie gościł Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

UNIA Złoty Stok - WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój 3:0
Bramki: B. Cebula 2, Sz. Markowski 1

Unia pewnie ograła gości z Kudowy Zdroju 3:0 i utrzymała swoje 5 miejsce. Dla Włókniarza ta porażka oznacza chyba spadek do Klasy A, choć do zdobycia jest jeszcze 21 punktów, to trudno sobie wyobrazić, że kudowianie do końca sezonu wygrają wszystko. Oczywiście szanse na utrzymanie są, ale tylko matematyczne. W 24 kolejce złotostoczanie pojadą do Goli Świdnickiej, a Włókniarz u siebie z Karoliną Jaworzyna Śląska.

UNIA Bardo - LKS Gola Świdnicka 1:0
Bramka: D. Zarzycki 1

Bardzo ważne zwycięstwo Unii Bardo, która ograła u siebie gości z okolic Świdnicy 1:0 po bramce w końcówce spotkania. Po tym meczu bardzianie nadal są w strefie spadkowej, ale bezpieczna strefa jest na wyciągnięcie ręki. LKS utrzymał swoje 7 miejsce i przy zwycięstwach zespołów nad nim to chyba najwyższe miejsce o które może grać. Teraz zespół z Barda czeka wyjazd do Bystrzycy Górnej, a LKS u siebie zmierzy się z kolejną Unią, tym razem tą ze Złotego Stoku.

Czołówka klasyfikacji strzelców dzięki serwisowi www.nysa.klodzko.pl:

21 bramek - G. Ignatowicz (Karolina)
19 bramek - P. Kałoń (Zdrój)
17 bramek - K. Sajdak (Bystrzyca)
16 bramek - M. Ptak (Karolina), A. Silva (Zamek)
15 bramek - Mat. Poświstajło (Trojan),  Ł. Tracz (Nysa), M. Sienicki (Piławianka)