• autor: lukas385, 2015-05-19 15:00

Za nami 24 kolejka rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej. Fotel lidera nadal zajmuje Piast Nowa Ruda, ale punktami zrównał się z nim LKS Bystrzyca Górna. Dalej Nysa i Victoria. Nasz Zdrój nadal zajmuje 8 miejsce, a więc ostatnią lokatę w górnej połowie tabeli. W strefie spadkowej nadal zespoły z Kudowy-Zdroju, Jaszkowej Dolnej, Barda i Piławy Górnej. Czytaj. "więcej>>"

LKS Bystrzyca Górna - UNIA Bardo 1:0
Bramka: K. Szewczyk 1

LKS mimo tylko jednobramkowej wygranej w pełni zasłużenie pokonał gości z Barda i przy remisie noworudzkiego Piasta zrównał się z nim punktami, choć nadal zajmuje 2 pozycję. Porażka ta zepchnęła bardzian na 14 miejsce a dystans do ostatniego bezpiecznego miejsca to jeden komplet oczek. W 25 kolejce rozgrywek zespół z Bystrzycy Górnej pojedzie na niedaleki wyjazd do Świdnicy, a Unię czeka wyjazd do swojej imienniczki ze Złotego Stoku.

LKS Gola Świdnicka - UNIA Złoty Stok 0:0

Bezbramkowy remis obejrzeli kibice w Goli Świdnickiej, choć oba zespoły mogły pokusić się o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Remis ten niewiele zmienił w położeniu obu ekip. LKS nada jest na 7, a Unia na 5 miejscu. Teraz drużyna z okolic Świdnicy czeka wyjazd do Jaworzyny Śląskiej, a złotostoczanie podejmować będą u siebie Unię Bardo.

WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój - KAROLINA Jaworzyna Śląska 3:1
Bramki: R. Potyrała 1, M. Tomaczak 1, B. Drąg 1- G. Ignatowicz 1

Niespodzianka w Kudowie-Zdroju, gdzie miejscowy Włókniarz pokonał faworyzowanych gości z Jaworzyny Śląskiej. Miejscowi rozegrali chyba najlepsze spotkanie w tym sezonie i całkowicie zasłużenie pokonali dużo wyżej klasyfikowanych zawodników Karoliny. Mimo zwycięstwa Włókniarz nadal jest ostatni, a Karolina nadal zajmuje 6 miejsce.

TROJAN Lądek-Zdrój - ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki 2:2
Bramki: Mar. Poświstajło 2 - G. Rychter 1, M. Zapotoczny 1

Drugi punkt w tym roku zdobył Trojan, który zremisował u siebie z Zamkiem 2:2. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, jednak żadna ze stron nie zdołała zadać decydującego ciosu. Zespół z Kotliny Kłodzkiej jest na 10 miejscu w tabeli, a Zamek pozycję wyżej, a więc tak, jak przed tym spotkanie. W 25 serii gier Trojan pojedzie do Jaszkowej Dolnej, a Zamek u siebie zmierzy się z naszym Klubem Sportowym.

PIŁAWIANKA Piława Górna - ISKRA Jaszkowa Dolna 2:0
Bramki: M. Sienicki 1, K. Lechocki 1

W meczu o życie Piławianka ograła u siebie Iskrę 2:0 i nadal jest w grze o utrzymanie. Goście również mają szansę na kolejny sezon w wałbrzyskiej Klasie Okręgowej, ale strata do bezpiecznego miejsca to już 6 punktów. Piławianie po tym meczu awansowali na 13 miejsce, a Iskra nadal jest przedostatnia. Tera zespół z Piławy Górnej  czeka wyjazd do Świebodzic, a Iskra zagra kolejny ważny dla siebie mecz. Tym razem jaszkowianie u siebie zmierzą się z Trojanem Lądek-Zdrój.

PIAST Nowa Ruda - VICTORIA Świebodzice 1:1
Bramki: Ł. Kamiński 1 - M. Pluta 1

W meczu na szczycie Piast zremisował u siebie z Victorią 1:1. Gospodarze po raz kolejny w tym sezonie stracili bramkę w samej końcówce meczu, a goście mieli jeszcze rzut karny w doliczonym czasie gry, ale nie zdołali go wykorzystać. Po tym meczu Piast nadal jest liderem, ale tyle samo punktów ma LKS Bystrzyca Górna. Victoria jest tuż za podium i dalej liczy się w walce o awans. W kolejnej serii gier czeka nas kolejny mecz na szczycie. Piast pojedzie do Kłodzka, aby zmierzyć się tam z zajmującą 3 miejsce Nysą. Victoria z kolei zagra u siebie z Piławianką.

POLONIA-STAL II Świdnica - NYSA Kłodzko 2:3
Bramki: M. Rosiak 1, M. Morawski 1 - M. Wojtal 2, R. Głasek 1

Wielkie emocje w Świdnicy, gdzie miejscowe rezerwy III-ligowej Polonii-Stali prowadzili z Nysą Kłodzko 2:0, aby ostatecznie przegrać 2:3. Po tym spotkaniu świdniczanie spadli na ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, a Nysa nadal jest na 3 pozycji i traci 2 punkty do prowadzących Piasta i LKS-u. Teraz Polonia-Stal II u siebie zagra właśnie z LKS-em Bystrzyca Górna, a Nysa w hicie kolejnej serii gier podejmować u siebie Piasta Nowa Ruda.

Czołówka klasyfikacji strzelców dzięki serwisowi www.nysa.klodzko.pl:

22 bramki - G. Ignatowicz (Karolina)
20 bramek - P. Kałoń (Zdrój)
17 bramek - K. Sajdak (Bystrzyca)
16 bramek - M. Sienicki (Piławianka), M. Ptak (Karolina), A. Silva (Zamek)
15 bramek - Mat. Poświstajło (Trojan), Ł. Kamiński (Piast), Ł. Tracz (Nysa)