dzisiaj: 504, wczoraj: 765
ogółem: 2 230 179

Bardzo ważne zwycięstwo

• autor: lukas385, 2015-05-31 11:00

W spotkaniu 26 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotnie popołudnie, 30 maja 2015 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością Iskrę Jaszkowa Dolna 4:3. Bramki dla naszego zespołu strzelili Dawid Skarbiński, który dwukrotnie pięknymi uderzeniami pokonał golkipera rywala, oraz Michał Bartkowiak i Maciej Piwoński, którzy dołożyli po jednym trafieniu. Czytaj ”więcej>>”.

Od początku meczu do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego, jednak nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać kilku dobrych okazji. W końcu po niespełna kwadransie gry Zielono-Czerwoni otworzyli wynik spotkania. Dawid Skarbiński podholował piłkę lewą stroną do linii końcowej i wrzucił ją w pole karne rywala, a tam dopadł do niej Michał Bartkowiak i mierzonym uderzeniem głową wyprowadził Zdrój na prowadzenie. Po tym trafieniu nadal atakowali jedlinianie i po 10 minutach podwyższyli wynik spotkania. Maciej Piwoński zagrał do Dawida Skarbińskiego, a tan pięknym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza z Jaszkowej Dolnej. Mimo dwubramkowego prowadzenia nadal atakował nasz zespół, a goście próbowali kontratakować. Po jednym z wypadów przyjezdnych bramkarz Zdroju, Sebastian Kubiak ratował się faulem przed polem karnym, jednak strzał z rzutu wolnego gości nie przyniósł bramki kontaktowej. Co nie udało się przyjezdnym doskonale nam wyszło w 35 minucie. Szybka akcja i ponownie Maciej Piwoński dograł futbolówkę do Dawida Skarbińskiego, a ten po raz drugi pięknym uderzeniem umieścił piłkę tym razem za przysłowiowym kołnierzem golkipera Iskry i Zdrój prowadził 3:0. Do końca pierwszej odsłony mimo jeszcze kilku emocjonujących momentów goli już nie było i Zdrój prowadził z Iskra 3:0.

Po zmianie stron nadal atakowali zawodnicy Radosława Kwiatkowskieg i w 53 minucie gry było już 4:0. Błąd defensywy gości wykorzystał duet Pawła Zasady i Macieja Piwońskiego. Pierwszy zagrał do drugiego, któremu pozostało trafić piłkę do pustej bramki. Chwilę później było już tylko 4:1 dla naszego Klubu Sportowego, ponieważ rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym wykorzystał zawodnik naszego rywala. Pomimo straty gola nadal atakowali jedlinianie, który posiadali zdecydowaną przewagę, jednak bramka gości stała się niczym zaczarowana i żaden ze strzałów nie chciał już wpaść do siatki. Zaczarowana nie była za to nasza bramka i goście w 65 minucie zdołali zdobyć druga bramkę. Zawodnik z Jaszkowej Dolnej nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W 73 minucie gry po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją na plasu gry pojawił się golkiper Zielono-Czerwonych, Patryk Perlak. Do końca meczu nadal atakował Zdrój, ale gola zdołała zdobyć jeszcze Iskra. W doliczonym czasie gry sędzia główny po raz drugi podyktował rzut karny dla jaszkowian, który po raz drugi wykorzystał zawodnik Iskry. Po tym trafieniu spotkanie trwało jeszcze kilkanaście sekund i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał Isrkę Jaszkowa Dolna 4:3.

W końcu przełamanie, ważne zwycięstwo i ważna punkty zdobył w tym meczu Zdrój. Wielkie brawa dla całego zespołu za tą wygraną, chociaż po raz kolejny zafundował nam horror, jednak tym razem z happy end'em. Dziękujemy również jedlińskiej publiczności, która po raz kolejny licznie stawiła się na jedlińskim Stadionie i pomogła w ciężkich momentach w tym meczu. Teraz jednak już przygotowujemy się do dwóch spotkań, które czekają Zdrój w nadchodzącym tygodniu. Najpierw w czwartkowe Boże Ciało, 4 czerwca 2015 roku zmierzą się w Świebodzicach z miejscową Victorią, a następnie w niedzielę, 7 czerwca 2015 roku na swoim terenie podejmować będą Nysę Kłodzko. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na oba spotkania.

ZDRÓJ Jedlina-Zdrój – ISKRA Jaszkowa Dolna 4:3 (3:0)
4:3 90' Kamil Matusik (k)

Zdrój: 1. Sebastian Kubiak ??ta kartka zmiana 73' 19. Patryk Perlak, 2. Wojciech Rzeczycki zmiana 67' 16. Piotr Siara, 3. Łukasz Samiec ??ta kartka, 4. Piotr Kałoń zmiana 60' 18. Ireneusz Włochowski, 5. Maciej Kwiatkowski, 7. Bartosz Chabrowski 2?,cz, 8. Maciej Piwoński bramka zmiana 54' 12. Jarosław Piątek, 9. Michał Bartkowiak bramka ??ta kartka, 10. Dominik Dudek kapitan, 11. Paweł Zasada zmiana 54' Marcin Kobylański ??ta kartka, 15. Dawid Skarbiński bramka bramka. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędzia Główny: Pan Marcin Tutka (Kolegium Sędziów – Świdnica).