• autor: lukas385, 2015-06-01 22:00

Za nami 26 seria gier wałbrzyskiej Klasy Okręgowej. Liderem ponownie została Nysa Kłodzko, która wykorzystała potknięcie LKS-u Bystrzyca Górna. Podium uzupełnia Piast Nowa Ruda, a w walce o awans może liczyć się jeszcze zajmująca 4 miejsce Victoria Świebodzice. Zdrój po wygranej z Iskrą Jaszkowa Dolna powrócił do górnej części tabeli, zajmuje 8 miejsce i chyba nic już naszej drużynie nie grozi, chociaż dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. Nie zmieniła się sytuacja w strefie spadkowej, w której nadal są zespoły Włókniarza Kudowa-Zdrój, który już stracił matematyczne szanse na utrzymanie, a także Iskry Jaszkowa Dolna, Piławianki Piława Górnej i Unii Bardo. Do walki o utrzymanie można zaliczyć jeszcze drużyna Trojana i Skalnika, i to chyba te drużyny stoczą ze sobą walkę o ligowy byt. Czytaj "więcej>>".

LKS Bystrzyca Górna - UNIA Złoty Stok 0:1
Bramka: Bartłomiej Cebula 1

LKS przegrywa po raz pierwszy w tym roku. Sposób na lidera znalazła Unia Złoty Stok, która po dobrze egzekwowanym rzucie karnym z pierwszej części meczu wygrała 1:0. Po tym meczu bystrzyczanie spadli na 2 miejsce, a Unia jest na 5 pozycji. W następnej kolejce LKS pojedzie do Nowej Rudy i rozegra mecz na szczycie z zajmującym ostatnie miejsce na podium Piastem, a złotostoczan czeka kolejna wyprawa, tym razem do Jaworzyny Śląskiej.

UNIA Bardo - KAROLINA Jaworzyna Śląska 2:1
Bramki: Dawid Zarzycki 1, Robert Herdy 1 - Mateusz Ptak 1

Unia wygrała bardzo ważne dla siebie spotkanie z Karoliną i zrównała się punktami z Piławianką, równocześnie ją wyprzedzając. Bardzianie są teraz na pierwszym spadkowym miejscu, ale do bezpiecznego Trojana tracą tylko 2 oczka, a Karolina utrzymała się na 6 miejscu. Teraz Unia jedzie do Czarnego Boru, a Karolina u siebie zagra z drużyną ze Złotego Stoku.

LKS Gola Świdnicka - SKALNIK Czarny Bór 3:1
Bramki: Tomasz Skowronek 2, Maciej Mandziała 1 - Łukasz Piątek 1

LKS po dobrym meczu pokonał Skalnika, który z powodu braków kadrowych nie był w stanie przeciwstawić się rywalowi. Drużyna z okolic Świdnicy utrzymała się na 7 pozycji, a Skalnik spadł na 11 miejsce. W następnej kolejce LKS zagra w Kamieńcu Ząbkowickim, a Skalnik u siebie zmierzy się z Unią Bardo.

WŁÓKNIARZ Kudowa-Zdrój - ZAMEK Kamieniec Ząbkowicki 5:0
Bramki: Paweł Myrdacz 3, Michał Leśniak 1, Marek Tomczak 1

Niespodzianka w Kudowie-Zdroju, gdzie walczący tylko o honor miejscowy Włókniarz rozbił Zamek Kamieniec Ząbkowicki aż 5:0. Po tym spotkaniu Włókniarz nadal jest ostatni, a do bezpiecznego Trojana na cztery kolejki przed końcem traci 12 oczek, co oznacza, że kudowianie już pożegnali się z Klasą Okręgową. Zamek po tej porażce spadł na 9 miejsce. W 27 kolejce Włókniarz pojedzie do Jaszkowej Dolnej, a Zamek u siebie postara się o punkty w starciu z LKS-em Gola Świdnicka.

TROJAN Lądek-Zdrój - VICTORIA Świebodzice 0:4
Bramki: Kamil Sadowski 1, Tomasz Meges 1, Marcin Bałut 1, Michał Juszczyk 1

Trojan znowu przegrał i bardzo szybko zbliża się do strefy spadkowej. Tym razem katem zespołu z Kotliny Kłodzkiej okazała się walcząca jeszcze o promocję Victoria Świebodzice. Trojan utrzymał swoje 12 miejsce, ale przewaga nad czerwoną strefą to tylko 2 punkty. Natomiast Victoria nadal jest tuż za podium i traci do liderującej Nysy 5 punktów. Teraz zespół z Lądka-Zdroju pojedzie właśnie do Kłodzka, a Victoria u siebie zmierzy się z naszym Zdrojem.

PIŁAWIANKA Piława Górna - NYSA Kłodzko 3:4
Bramki: Kamil Lechocki 1, Michał Sienicki 1, Paweł Sobotniak 1 - Kamil Kowalski 3, Paweł Cebulski 1

Bardzo ciekawy mecz w Piławie Górnej, gdzie walcząca o utrzymanie Piławianka przegrała 3:4 z walczącą o awans Nysą. Sytuacja w tym spotkaniu zmieniała się jak w kalejdoskopie, ponieważ najpierw prowadzili goście 1:0, następnie gospodarze 2:1, znowu goście 3:2, później był remis 3:3, by ostatecznie kłodzczanie zgarnęli pełną pulę wygrywając 4:3. Piławianka po tej serii gier spadła na 14 miejsce, a Nysa została nowym liderem. Teraz piławianie jadą do Świdnicy, a Nysa u siebie zagra z Trojanem.

PIAST Nowa Ruda - POLONIA-STAL II Świdnica 1:3
Bramki: Marcin Wacławik 1 - Gracjan Klimczak 1, Jehor Tarnov 1, Cezary Pankowski 1

W Nowej Rudzie miejscowy Piast przegrał 1:3 z wzmocnionymi zawodnikami pierwszej, III-ligowej drużyny rezerwami Polonii-Stali Świdnica. Piast utrzymał się na podium, ale do lidera traci teraz 4 punkty, natomiast świdniczanie oddalili się od czerwonej strefy i awansowali na 10 miejsce. Teraz Piast u siebie podejmie w meczu na szczycie wicelidera z Bystrzyc Górnej, a Polonia-Stal II zagra w Świdnicy z Piławianką.

Czołówka klasyfikacji strzelców dzięki serwisowi www.nysa.klodzko.pl:

22 bramki - Grzegorz Ignatowicz (Karolina)
20 bramek - Piotr Kałoń (Zdrój)
18 bramek - Konrad Sajdak (Bystrzyca), Mateusz Ptak (Karolina)
17 bramek - Michał Sienicki (Piławianka)
16 bramek - Łukasz Tracz (Nysa)
15 bramek - Mateusz Poświstajło (Trojan), Łukasz Kamiński (Piast), Alex Silva (Zamek)