dzisiaj: 28, wczoraj: 119
ogółem: 2 232 431

Punkt wyszarpany z dziesięciu

• autor: lukas385, 2015-06-05 10:00

W meczu 27 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który został rozegrany w czwartkowe Boże Ciało, 4 czerwca 2015 roku Zdrój Jedlina-Zdrój, mimo że przez prawie 60 minut grał w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce, zremisował w Świebodzicach z czwartą siłą naszej ligi, miejscową Victorią 2:2. Wynik meczu otworzył Marcin Kobylański, dla którego było to premierowe trafienie w Zielono-Czerwonych barwach, a wynik na 15 minut przed końcem ustalił Bartosz Chabrowski. Czytaj ”więcej>>”.

Początek meczu to przewaga Zdroju, który bardzo dobrze prezentował się na tle dużo wyżej klasyfikowanego rywala. Mimo przewagi jedlinian to również gospodarze mieli swoje szanse na bramkę. Po kwadransie mecz się wyrównał, lecz to Zielono-Czerwoni w 25 minucie otworzyli stan rywalizacji. Z lewej strony uderzył Dawid Skarbiński a piłkę do siatki świebodziczan skierował Marcin Kobylański. Niespełna 9 minut później za bardzo ostry faul sędzia główny musiał usunąć z boiska obrońcę Zdroju, Wojciecha Rzeczyckiego i od tego momentu nasz zespół musiał radzić sobie w liczebnym osłabieniu. Mimo gry w dziesięciu to podopieczni Radosława Kwiatkowskiego jeszcze przed przerwą stworzyli sobie znakomitą sytuację do podwyższenia wyniku. Piotr Kałoń znakomicie uruchomił lewą stroną Łukasz Samca, jednak jego strzał z lewej nogi poszybował nad bramką. Do przerwy goli już nie było i Zdrój prowadził z Victorią 1:0.

Po zmianie stron do ataków ruszyli grający w przewadze gospodarze i szybko dopięli swego. W 51 minucie do odbitej przez naszego golkipera piłki doskoczył zawodnik Victorii i umieścił ją w siatce, a po 4 minutach po znakomitym uderzeniu zza pola karnego było już 2:1 dla świebodziczan. Od tego momentu nasza drużyna nie miała już nic do stracenia i ruszyła do odrabiania strat, a mecz otworzył się i raz jedna, raz druga strona zaczęły sobie stwarzać sytuacje do zdobycia kolejnych goli. W końcu na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry grający w osłabieniu jedlinianie zdołali doprowadzić do wyrównania. Mateusz Kubowicz pociągnął lewą stroną i wywalczył rzut rożny dla Zdroju. Do piłki ustawionej w narożniku podszedł Michał Bartkowiak i wrzucił ją na krótki słupek, gdzie pięknym uderzeniem głową piłkę w siatce Victorii umieścił Bartosz Chabrowski i było 2:2. Po tym golu Zdrój nie zamierzał bronić remisu i ruszył po kolejną bramkę. Do ponownego objęcia prowadzenia dążyli również gospodarze., jednak w naszej bramce znakomicie spisywał się Patryk Perlak, dla którego był to pierwszy mecz w podstawowym składzie po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Na kilka chwil przed końcem meczu siły na boisku się wyrównały, ponieważ miejscowy zawodnik w ciągu kilku chwil zobaczył dwie żółte kartki. Do końca meczu emocji było jeszcze sporo, jednak bramek już nie oglądaliśmy i Zdrój Jedlina-Zdrój po kolejnym dobrym meczu zremisował w Świebodzicach z wyżej klasyfikowaną Victorią 2:2.

Brawo panowie. Wielkie gratulacje za punkt wyszarpany walczącej jeszcze o awans Victorii. Po raz kolejny w tym roku nasz zespół grając w osłabieniu jest w stanie zdobyć gola, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać ten mecz. Oczywiście wielkie podziękowania dla drużyny za walkę, oraz dla jedlińskich kibiców za obecność i doping. Gospodarze, walczący jeszcze o dolnośląską IV ligę nie zaprezentowali nic godnego uwagi i nawet grając w przewadze jednego zawodnika nie było tego widać. Teraz krótki odpoczynek i już w najbliższą niedzielę, 7 czerwca 2015 roku na własnym terenie zmierzymy się z kolejnym kandydatem do awansu, liderującym zespołem Nysy Kłodzko. Początek meczu o godzinie 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy.

VICTORIA Świebodzice – ZDRÓJ Jedlina-Zdrój 2:2 (0:1)
0:1 25' Marcin Kobylański
1:1 51' Rafał Jędrasiewicz
2:1 55' Michał Juszczyk
2:1 75' Bartosz Chabrowski

Zdrój: 1. Patryk Perlak, 2. Wojciech Rzeczycki czerwona kartka, 3. Łukasz Samiec, 4. Piotr Kałoń zmiana 72' 18. Ireneusz Włochowski, 5. Maciej Kwiatkowski, 6. Marcin Kobylański bramka zmiana 56' 17. Mateusz Kubowicz, 7. Bartosz Chabrowski bramka ??ta kartka, 9. Michał Bartkowiak zmiana 88' 16. Piotr Siara, 10. Dominik Dudek kapitan, 12. Jarosław Piątek ??ta kartka zmiana 62' 11. Paweł Zasada ??ta kartka, 15. Dawid Skarbiński zmiana 46' 8. Maciej Piwoński. Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędzia Główny: Pan Krystian Kubik (Kolegium Sędziów – Kłodzko).