dzisiaj: 504, wczoraj: 903
ogółem: 2 234 668

Zdrój poza Pucharem Polski

• autor: lukas385, 2015-09-23 15:00

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego, który został rozegrany we wtorek, 22 września 2015 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przed własną publicznością z czołową drużyną dolnośląsko-lubuskiej III ligi, czyli Górnikowi Wałbrzych 1:6, na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry przegrywał tylko 1:3. Pierwsza połowa była wyrównana, choć więcej z gry mieli goście. W 14 minucie błąd defensywy Zdroju wykorzystał Mateusz Krzymiński i przegrywaliśmy 0:1. Chwilę później po rzucie rożnym powinno być 1:1, ale Łukasz Samiec trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Po zmianie stron jedlinianie chcieli wyrównać i z minuty na minutę odkrywali się coraz bardziej. Na domiar złego goście wprowadzili w drugiej połowie trzech nowych graczy, którzy w 73 i 78 minucie wyprowadzili wałbrzyszan na trzy bramkowe prowadzenie. W 86 minucie w końcu udało się strzelić gola III-ligowcowi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w powietrze wyszedł Maciej Kwiatkowski i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce Górnika. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się rezultatem 1:3 na naszą niekorzyść goście w samej końcówce zdołali jeszcze trzykrotnie pokonać naszego golkipera i ostatecznie Zdrój przegrał z III-ligowym Górnikiem Wałbrzych 1:6. Wynik nie odzwierciedla tego, co naprawdę działo się na zielonej murawie jedlińskiego Stadionu. Przegraliśmy zdecydowanie za wysoko, co stwierdzili kibice Zdroju, jak również osoby związane z wałbrzyskim Górnikiem. Nasz zespół pokazał się naprawdę z bardzo dobrej strony na tle rywala grającego aż dwie klasy rozgrywkowej wyżej. Dla nas Puchar Polski już się skończył. Górnik czeka teraz na kolejnego pucharowego rywala którego wyłoni spotkanie naszych ligowych rywali, czyli Victorii Świebodzice z LKS-em Bystrzyca Górna. Przed Zdrojem teraz spotkanie ligowe ze Skalnikiem Czarny Bór, które zostanie rozegrane w sobotę, 26 września 2015 roku na Stadionie w Czarnym Borze. Początek o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. W rozwinięciu szczegóły spotkania z Górnikiem, oraz drabinka Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Czytaj "więcej>>".