dzisiaj: 188, wczoraj: 765
ogółem: 2 229 863

Zdrój wygrał w Czarnym Borze

• autor: lukas385, 2015-09-27 12:00

W spotkaniu 7 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 26 września 2015 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Czarnym Borze miejscowego Skalnika 3:1. Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli Mateusz Kubowicz, który dwukrotnie pokonał golkipera Skalnika, oraz Michał Bartkowiak. Czytaj ”więcej>>”.

Od początku spotkania obie drużyny ruszyły do ataków. Pierwsi piłkę w siatce rywala umieścili gospodarze, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Chwilę później prowadzili podopieczni Radosława Kwiatkowskiego. Dawid Skarbiński wypatrzył w polu karnym Michała Bartkowiaka, który precyzyjnym uderzeniem z pola karnego otworzył wynik meczu. Po tym trafieniu Zielono-Czerwoni dążyli do kolejnych goli, jednak po dwóch kwadransach Skalnik wyrównał. Dominik Dudek nieprawidłowo powstrzymywał w polu karnym zawodnika z Czarnego Boru i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł zawodnik gospodarzy i po rękach naszego golkipera, Arkadiusza Wtulicha trafił do siatki. Do tym golu znowu do ataków ruszył Zdrój i ponownie wyszedł na prowadzenie w 40 minucie. Bartosz Chabrowski wyrzucił piłkę z autu w pole karne, a do futbolówki dopadł Mateusz Kubowicz i najpierw idealnie zwiódł rywala, a następnie silnym uderzeniem pokonał golkipera rywala. Do przerwy bramek już nie było i Zdrój prowadził ze Skalnikiem 2:1.

Po przerwie gospodarze ruszyli do walki o wyrównującego gola, jednak znakomicie spisywała się defensywa naszego zespołu, a nasz golkiper pewnie łapał piłki lecące w kierunku jego bramki. Zdrój w tym czasie starał się wyprowadzać kontrataki, które były dużym zagrożeniem pod bramką miejscowych. Zdrój chciał uspokoić wydarzenia boiskowe trzecim golem i w 76 minucie w końcu zdołał po raz kolejny w tym meczu pokonać golkipera rywali. Dawid Skarbiński zagrał prostopadle do Mateusza Kubowicza, który mając przed sobą tylko bramkarza Skalnika zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Od tego momentu na boisku rządził już tylko nasz zespół. Gospodarzom jakby odechciało się już grać. Jedlinianie, mimo że do końca meczu mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia, to jednak nie zdołali już po raz czwarty pokonać bramkarza czarnoborzan. Ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na wyjeździe Skalnika Czarny Bór 3:1.

W końcu. Zdrój wygrywa po raz drugi w tym sezonie. Mecze ze Skalnikiem do łatwych nie należały nigdy do łatwych i ten również taki nie był. Ostatecznie jednak Zdrój wygrał 3:1 i zrewanżował się rywalowi za dwie porażki z poprzedniego sezonu. Wielkie brawa dla naszych zawodników, ponieważ ten mecz kosztował ich bardzo dużo zdrowia. Podziękowania po raz kolejny dla jedlińskich kibiców, którzy pojawili się na Stadionie w Czarnym Borze. Teraz przed Zielono-Czerwonymi spotkanie z beniaminkiem, czyli zespołem Sudetów Dziećmorowice, z którymi jeszcze na szczeblu Klasy A mecze zawsze będą zacięte i wyrównane. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, mieszkańców Jedliny-Zdroju i okolic, oraz oczywiście kuracjuszy na Stadion w Jedlinie-Zdroju. Początek w sobotę, 3 października 2015 roku o godzinie 15:00.