dzisiaj: 707, wczoraj: 99
ogółem: 2 229 617

Pewne zwycięstwo z Unią

• autor: lukas385, 2015-10-19 11:00

W spotkaniu 10 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 17 października 2015 roku Zdrój Jedlina-Zdrój ograł na własnym terenie drużynę Unii Złoty Stok 4:0. Dwie bramki dla Zielono-Czerwonych zdobył kapitan zespołu, Dominik Dudek, który dwukrotnie skutecznie egzekwował rzuty karne, a po jednej bramce dołożyli Łukasz Samiec i Mateusz Kubowicz. Czytaj ”więcej>>”.

Początek spotkania należał do podopiecznych Radosława Kwiatkowskiego, ale pierwsze groźne wyjście gości ze Złotego Stoku mogło zakończyć się bramką. Szybki kontratak Unii i zawodnik naszego rywala nie trafił w światło bramki. W 11 minucie spotkania padła pierwsza bramka dla Zielono-Czerwonych. Jarosław Piątek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Łukasz Samiec uderzeniem głową wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0, jednak Piotr Kałoń został zablokowany przez obrońców gości. Po dwóch kwadransach mogło być 1:1, jednak po dośrodkowaniu gości z rzutu rożnego piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Arkadiusza Wtulicha. Do końca pierwszej odsłony nasz zespół miał jeszcze kilka dobrych sytuacji, jednak goli już nie było i Zdrój prowadził z Unią 1:0.

Po zmianie stron goście choć próbowali, to jednak nie byli w stanie poważnie zagrozić jedlińskiej bramce. Zdrój z kolei praktycznie co chwilę stwarzał zagrożenie pod bramką gości. Najpierw Piotr Kałoń przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a chwilę później jego strzał z linii bramkowej wybijali defensorzy ze Złotego Stoku. Po niespełna 15 minutach drugiej części gry było 2:0 dla Zdroju. Bartosz Chabrowski wypuścił na wolne pole Mateusza Kubowicza, który mając przed sobą tylko bramkarza pewnym strzałem podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Chwilę po tym trafieniu Unia mogła złapać kontakt, ale nasz bramkarz zażegnał groźną akcję gości około 30 metrów od swojej bramki. Od 67 minuty złotostoczanie musieli sobie razić w liczebnym osłabieniu, ponieważ jeden z ich zawodników został ukarany czerwoną kartką za brzydki faul na Dominiku Dudku. Po tej sytuacji przewaga naszego Zdroju jeszcze bardziej się uwidoczniła. W 81 minucie w polu karnym gości faulowany był Paweł Zasada, a do piłki podszedł Dominik Dudek i podwyższył prowadzenie Zdroju. W 85 minucie bramkarz gości wygrał pojedynek z Jarosławem Piątkiem i nadal było 3:0 dla Zdroju. Tuż przed końcem gry wprowadzony chwilę później były szkoleniowiec naszego zespołu, wracający po bardzo długiej pauzie spowodowanej kontuzją, Robert Kubowicz zagrał do Macieja Piwońskiego, który został faulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki ponownie podszedł Dominik Dudek i po chwili Zdrój prowadził 4:0. Ostatecznie bramek już nie było i Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał na własnym Stadionie drużynę Unii Złoty Stok 4:0.

Wielkie brawa dla naszych graczy, którzy po wysokiej porażce w Bardzie zdołali się podnieść i pokonać wysoko niezwykle groźnego rywala, którym bez wątpienia jest Unia Złoty Stok. Wielkie podziękowania po raz kolejny kierujemy w stronę naszych kibiców, którzy mimo niesprzyjającej pogody pojawili się na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Teraz przed Zielono-Czerwonymi wyjazd do lidera, który przegrał tylko raz i stracił tylko jednego gola. W sobotę, 24 października 2015 roku Zdrój zagra w Świebodzicach z miejscową Victorią, tak jak wspominaliśmy, liderem rozgrywek. Początek meczu na Stadionie w Świebodzicach o godzinie 14:00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.