dzisiaj: 142, wczoraj: 415
ogółem: 2 233 403

Smutny koniec roku

• autor: lukas385, 2015-11-30 15:00

W spotkaniu 16 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w niedzielę, 29 listopada 2015 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał na własnym terenie z Karoliną Jaworzyna Śląska 2:5. Bramki dla jedlinian zdobyli kapitan zespołu, Dominik Dudek, oraz Jarosław Piątek. Czytaj ”więcej>>”.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gości z Jaworzyny Śląskiej, którzy w swoich pierwszych dwóch akcjach zdobyli dwie bramki. Najpierw w 3 minucie błąd naszej obrony wykorzystał zawodnik naszego rywala i w sytuacji sam na sam nie dał szans broniącemu dostępu do naszej bramki Patrykowi Perlakowi. 2 minuty później było już 2:0 dla jaworzynian, kiedy zawodnik Karoliny zdecydował się na strzał z dystansu. Po piorunujących 5 minutach w wykonaniu przyjezdnych przebudziła się nasza drużyna, która przejęła inicjatywę, a nasi rywale cofnęli się broniąc bardzo korzystnego dla nich wyniku. Zdrój bił głową w mur aż do 35 minuty. W zamieszaniu pod bramką gości Piotr Kałoń zgrał piłkę głową w kierunku kapitana Zdroju, Dominika Dudka, który strzałem lewą nogą dał naszemu zespołowi kontakt. 5 minut później było już 2:2. Michał Bartkowiak dośrodkował piłkę w prawej strony pola karnego, a do futbolówki dopadł Jarosław Piątek i dał wyrównanie Zielono-Czerwonym. Do końca pierwszej odsłony nasz zespół mógł jeszcze objąć prowadzenie, ale bramek już nie było i Zdrój remisował z Karoliną 2:2.

Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni Radosława Kwiatkowskiego dążąc do szybkiego objęcia prowadzenie, jednak z naszych ataków nie wiele wynikało, a na nasze nieszczęście mecz zaczął się robić coraz bardziej otwarty i goście również zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. W końcu padła bramka, jednak niestety dla gości. Zdaniem sędziego głównego Patryk Perlak nieprawidłowo powstrzymywał w polu karnym zawodnika Karoliny i podyktował rzut karny dla gości. Mimo, że nasz golkiper wyczuł intencję strzelca, to nie zdołał zatrzymać piłki i goście prowadzili 3:2. Po tej bramce Zdrój odkrył się i ponownie szukał wyrównania, jednak już pierwsza groźna kontra gości zakończyła się podwyższeniem prowadzenia. Niezdecydowanie naszej obrony wykorzystał najlepszy strzelec Karoliny i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Przy stanie 4:2 dla naszych rywali nasz zespół nie miał już nic do stracenia i rzucił się do odrabiania strat, jednak nie byliśmy już w stanie zagrozić bramce gości, a na domiar złego przez ostatnie minuty musieliśmy sobie radzić w liczebnym osłabieniu, ponieważ czerwonym kartonikiem został ukarany Mateusz Kubowicz. Do końca meczu goście jeszcze raz skarcili nasz zespół. Tuż przed końcem meczu gracz z Jaworzyny Śląskiej w sytuacji sam na sam pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później sędzia główny zakończył to spotkanie i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością z Karoliną Jaworzyna Śląska 2:5.

Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda. Nie tak wyobrażaliśmy sobie koniec roku. Najbardziej boli fakt, że podnieśliśmy się z 0:2 i zdołaliśmy wyrównać jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron wydawało się, że bramka dla naszej drużyny jest tylko kwestią czasu, jednak goście pokazali, że są dobrym zespołem i skutecznie wypunktowali nas swoimi szybkimi kontrami. Mimo porażki wielkie brawa dla naszej drużyny za trud włożony w to spotkanie. Podziękowania po raz kolejny kierujemy w stronę jedlińskiej publiczności, która mimo przenikliwego zimna zjawiła się na naszym Stadionie. Teraz przed Zdrojem zasłużony odpoczynek. Jesień kończymy na wysokim 5 miejscu, jednak już teraz nie możemy doczekać się startu rozgrywek w 2016 roku. Już wkrótce podsumowania zakończonej już rundy jesiennej w wykonaniu wszystkich jedlińskich zespołów.